Tyle Yamaha przelała pieniędzy, aby Aldi Mahendra został mistrzem świata

Sobota, 26 października 2024 – 20:23 WIB

WIWAT – Aldi Satya Mahendra został pierwszym kierowcą z Azji, który wygrał mistrzostwa wyścigów motocyklowych World Supersport 300 (WorldSSP300), po zapewnieniu sobie zwycięstwa w tym sezonie na torze Jerez w Hiszpanii.

„Moje wysiłki z zespołami Yamaha Indonesia i BrCorse zaowocowały tym niezwykłym efektem końcowym” – powiedział Aldi.

Przeczytaj także:

Awans do następnej klasy! Aldi Satya Mahendra pojedzie na Yamasze YZF-R9 na WorldSSP 2025

Indonezyjski kierowca Aldi Satya Mahendra

• VIVA.co.id/Muhammad Indra Nugraha

Firma PT Yamaha Indonesia Motors Manufacturing (YIMM) wydała sporo pieniędzy powierzając firmie Aldi Satya Mahendra przygotowanie tegorocznej imprezy WorldSSP300.

W 2023 roku zawodnik z Yogyakarty przez cały sezon brał udział w wyścigowych Mistrzostwach Europy R3 bLU cRU i zajął drugie miejsce. Potem w zeszłym roku był uważany za dziką kartę WorldSSP300, aż w tym roku został głównym zawodnikiem.

Aby zarejestrować Aldiego Mahendrę w wyścigu motocyklem YZF-R3, producent motocykli Yamaha w Indonezji, przy pomocy kilku sponsorów, wydał miliardy rupii.

Menedżer PT YIMM Motorsport, Wahyu Rusmayadi, powiedział, że szacunkowe koszty zdobycia tytułu mistrza świata przez Aldi Satya Mahendrę w tym roku zaczynają się od 150 tysięcy euro (2548 miliardów rupii), nie uwzględniając innych potrzeb do końca sezonu.

„Jeśli chodzi o wpłatę Aldiego, nie możemy nic powiedzieć. Ale 150 tys. euro to kwota na rejestrację lub gwarancję z góry, jeśli chcemy zapłacić w pierwszej kolejności. Potem musimy opłacić zespół, zakwaterowanie, podróże itp. .”, powiedział Wahyu na torze. Mandalika, Lombok, sobota 26 października 2024 r.

Tymczasem, jeśli suma utrzyma się do końca sezonu, to według niego wyniesie 250-300 tys. euro, czyli równowartość 5 miliardów IDR. Oprócz kosztów motocykli zespół jest zawsze gotowy zająć się rozwojem motocykla, kosztami testowania i wszystkimi innymi rzeczami, których nie można obliczyć na liczbach.

„Jesteśmy ze sponsorami oraz Yamahą Europe, ale oni nie pomagają finansowo, pomagają wiedzą techniczną itp.” – podkreślił.

Jak wiadomo, zanim Aldi Satya Mahendra został mistrzem świata, znajdował się już na szczycie rankingów, ale nadal poczynił różne przygotowania przed startem w zawodach na torze Jerez w Hiszpanii w dniach 19–20 października 2024 r., a słodkim owocem jego ciężkiej pracy praca się opłaciła.

Aldi, który jest najmłodszym zawodnikiem WorldSSP300, w pierwszym wyścigu, który odbył się w sobotę 19 października 2024 r., zdobył trzecie podium. W ten sposób do zdobycia tytułu mistrza świata wystarczyło mu jedynie 12. miejsce.

Wchodząc do drugiej rundy zawodnik BrCorse Yamaha z sukcesem ukończył wyścig na szóstym miejscu, po rozpoczęciu wyścigu z czwartej pozycji. Dodatkowe 10 punktów ostatecznie zapewniło Aldiemu pierwsze miejsce w rankingach z 221 punktami.

W rezultacie 18-letni zawodnik ma 21 punktów przewagi nad Lorisem Venemanem z Holandii, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji WSSP300 2024. Tymczasem jego starszy brat Galang Hendra Pratama zakończył sezon na ósmej pozycji.

Zięć Haji Isama przekazuje Pajero Sport firmie Aldi Mahendra po tym, jak został mistrzem świata

Począwszy od przyszłego sezonu Aldi Satya Mahendra przejdzie o klasę wyżej, biorąc udział w zawodach WorldSSP600 we współpracy z włoskim zespołem Yamaha.

Mandalika niedzielnego wyścigu Yamaha

Prestiżowa bitwa Aldiego Satyi Mahendry podczas niedzielnego wyścigu Yamaha Mandalika

Co ciekawe, mimo że jest mistrzem świata, Aldi Satya Mahendra jest gotowy zaryzykować swój prestiż w niedzielnym wyścigu bLU cRU Yamaha Sunday Race, który odbędzie się na torze Mandalika Circuit w Lombok, 26-27