Trzech notabli i wiele odrzuconych zezwoleń

Sprawa Modricia jest historyczna. Mając 39 lat i 41 dni, jest najstarszym zawodnikiem noszącym koszulkę Realu Madryt. Wszedł na boisko w 62. minucie i miał decydujący wpływ na przebieg meczu. Chorwat sprawił, że piłka zaczęła się poruszać i po jego butach wyszło 1:2 po niesamowitym podaniu do Viniego, który nie zmarnował okazji. Real Madryt zdołał zdobyć trzy punkty w naznaczonym błędami meczu, w którym Celta rywalizowała i mogła zremisować. Bramki Viniego, Mbappé i kilka cudownych interwencji Courtois utrzymują podopiecznych Ancelottiego w walce o prowadzenie.

Courtois

Courtois powrócił. Swedberg stanął samotnie przeciwko belgijskiemu bramkarzowi, ale urósł (jak zwykle) i niemalże cudownym uderzeniem uniknął pierwszego Celty. Jest filarem między słupkami, który zapewnia drużynie duże bezpieczeństwo. Zdobyli gola po fatalnym ustawieniu się obrony Madrytu. Ponownie uratował drużynę Ancelottiego po tym, jak Rüdiger zasnął w meczu z Bambą. Belg wyciągnął potężną nogę, aby zapobiec zdobyciu bramki.

Zastosowanie: 8

Lucasa Vazqueza

Przejął obowiązki od Carvajala i objął tytuł prawego obrońcy. Bez prawego skrzydłowego Lucas dodaje zespołowi głębi. Dodatkowo zajmuje się wykonywaniem rzutów rożnych. W drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Zastosowanie: 6

Wojskowy

Wojskowy

Pierwsza część: Dobre akcje obronne Brazylijczyka potwierdzające jego rolę w obronie. Zanurkował głęboko w ziemię w polu karnym, aby zamknąć Bambę i uniemożliwić mu dokończenie ataku. Kilka razy pozostawiono go w bólu. Dużo dziur w obronie, stracili zbyt wiele przestrzeni.

Zastosowanie: 5

Rüdiger

Rüdiger

Już w pierwszych minutach meczu miał siłę fizyczną i przewagę na boisku. W miarę postępu gry pozwolili na zbyt wiele przestrzeni w obronie. Zasnął w meczu z Bambą, a Courtois musiał nadwyrężyć ogromną nogę, aby Celta nie zdobyła gola.

Fran Garcia

Fran Garcia

Zapewnienie głębi lewemu skrzydłu. Opuścił boisko w 72. minucie, aby sprowadzić Mendy’ego.

Tchouaméni

Tchouaméni

Po założeniu opaski kapitańskiej w drużynie France, bez obaw pojawił się na Balaídos. Mimo że pierwsze minuty spotkania były pełne zamieszania na pozycji i widocznej zmiany taktycznej ze strony Ancelottiego, udało mu się wygrać pojedynki.

Camavinga

Camavinga

Dotknął go po błędzie w wypuszczeniu piłki przez Frana Beltrána, piłka spadła do Mbappé z przodu i uderzyła w górny róg. Jest brakującym elementem środka pola, a dzięki Francuzowi zespół ma więcej głębi i energii. Odważył się uderzyć ją z daleka. Opuścił boisko w 62. minucie meczu, aby umożliwić wejście Rodrygo.

Valverde

Valverde

Po dobrej grze białych Valverde uderzył od przodu w pierwszych minutach meczu. Zapewniał dynamikę i bezpieczeństwo, odbierając piłkę. Opuścił boisko w 62. minucie i na boisko wszedł Modrić.

Bellinghama

Bellinghama

Anglik zajął tereny po prawej stronie ataku. Złościł się na Winicjusza, że ​​nie podał mu piłki, gdy był zupełnie sam, aby dokończyć. Już w drugiej połowie dostał szansę. Po świetnej akcji Anglika dotarł w pole karne, przedryblował i oddał strzał, jednak piłka minęła obok bramki. Popełnił niebezpieczny faul na Marcosie Alonso.

Wini Jr

Wini Jr

Zachęcał zespół do pójścia w górę, zwiększając presję, a Madryt zaczął się poprawiać. Cała gra w ataku jest po jego stronie. Głową skierował piłkę, którą Valverde umieścił, szukając rzutu rożnego Guaity, ale piłka poleciała wysoko. Po dobrej akcji spróbował ponownie, ale trafił obok bramki. Strzelił gola, ale nie znalazł się na tablicy wyników z powodu spalonego Mbappé po podaniu Bellinghama. Po bardzo dobrym podaniu Modricia, ten wytrzymał wyjście Guaity i umieścił je między słupkami i podwyższył wynik na 1-2.

Zastosowanie: 7

Mbappé

Mbappé

Pierwsza część: Nie ma wątpliwości, że Mbappé wrócił podłączony do gry. Trafił w górny róg bramki Celty, a gol był nie do zatrzymania i zapewnił Madrytowi prowadzenie na tablicy wyników. Nie uznali gola Viniego, ponieważ Francuz był na spalonym. Wpadł w pole karne i poskarżył się na możliwą karę, ale Hernández Hernández stwierdził, że nic takiego nie nastąpiło. Mbappé odszedł z mocą, oddał ją Rodrygo, ale ją stracił. Opuścił boisko w 80. minucie, aby na boisko wszedł Ceballos.

Modrić

Modrić

Wszedł na boisko w 62. minucie meczu dla Valverde. Gdy tylko wszedł na trawę, posłał Viniemu idealną piłkę, która trafiła pod słupki bramki. Chorwat ma dużą jakość, jeśli chodzi o grę piłką. Stracił piłkę, co mogło kosztować Celtę drugą bramkę.

Rodrygo

RodrygoRodrygo

Wszedł na boisko w 62. minucie dla Camavingi. W minutach spędzonych na boisku nie był zbyt obecny w ofensywie. Dość dyskretny występ Brazylijczyka. Mbappé mu to dał, ale Brazylijczyk to stracił.

Mendy'ego

Mendy’egoMendy’ego

Wszedł na boisko w 72. minucie Frana Garcíi.

Ceballosa

CeballosaCeballosa

Wszedł na boisko w 80. minucie dla Mbappé.

Uwaga: S/C

Ancelottiego

„Walczyłem” w pierwszych minutach meczu z Tchouaménim o pozorną zmianę taktyczną, po której wydawało się, że Francuz wciska się między środkowych obrońców. Ukarali go żółtą kartką za protest przeciwko faulowi Mbappé, na który Hernández Hernández nie zwrócił uwagi. Kilkakrotnie przenosił drużynę. Do przerwy był zły na czwartego sędziego za niezgłoszoną akcję na Kylianie i za co otrzymał kartkę. Przez większą część meczu zespół prezentował się słabo, tracąc zbyt wiele bramek. Próbował zmienić system gry wraz ze zmianami, ale nie poszło mu tak dobrze, jak się spodziewał.