Trener stanu Arizona organizuje treningi kopnięć po porażce z Cincinnati, mówi trener: „Musimy znaleźć kogoś, kto potrafi oddać rzut z gry”

Podczas sobotniej porażki stanu Arizona z Cincinnati na wyjeździe 24:14, kopiący Ian Hershey nie trafił w dwóch ostatnich minutach czwartej kwarty, jeden z 48, a drugi z 41 jardów, co skłoniło trenera Kenny’ego Dillinghama do ogłoszenia, że W poniedziałek Sun Devils przeprowadzi otwartą próbę na tym stanowisku.

„Nasza gra w kopnięcia jest okropna. Jeśli więc potrafisz kopać i jesteś w stanie Arizona, napisz do mnie e-mail” – powiedział Dillingham po meczu.

„Jestem śmiertelnie poważny. Zamierzamy opublikować to w naszych mediach społecznościowych… Musimy znaleźć kogoś, kto potrafi strzelić gola z gry.

Stan Arizona ma obecnie w tym sezonie 7 na 11 prób z gry po dwóch nieudanych próbach w meczu z Cincinnati, ale zespół ma zaledwie 3 na 7 prób z ponad 30 jardów. Sun Devils mają 22 na 23 dodatkowe punkty.

„To jeszcze bardziej utrudnia grę w końcówkach meczów, gdy wyraźnie przewiduje się kopnięcie” – powiedział Dillingham. Muszę mieć na boisku chłopaków, którzy potrafią spisać się w takich sytuacjach. Jeśli ktoś jest (wystarczająco dobry na próbach), dodamy go do zespołu i odtąd będzie rock and roll”.

Stan Arizona, grający bez rozgrywającego Sama Leavitta z powodu kontuzji żeber, w sobotę osiągnął bilans 5-2 (2-2 w Big 12) w sezonie, który poza tym przekroczył oczekiwania. Sun Devils zostali wybrani jako ostatni z 16 drużyn w przedsezonowej ankiecie medialnej Big 12.