Bhadradri Kothagudem, 30 października. W Bhadradri Korhagudemi w Telanganie odbywa się 11-dniowy wielki hawan, podczas którego modli się o zwycięstwo wiceprezydent Kamali Harris w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA. Organizatorem „Sri Raja Shyamalamba Sahita Shata Chandi Purvaka Sudarshana Maha Yagam” jest Fundacja Shyamala Gopalan podczas H Convention w Palvancha, Bhadadri Korhagudem. Kilku ekspertów wedyjskich i ekspertów Chaturveda było widzianych podczas wykonywania „yagam”, gdy we wtorek rytuał wkroczył w 10. dzień. Widziano wiele osób tłoczących się w tym miejscu, aby być świadkami yagyi.
Nalla Suresh Reddy, założycielka Fundacji Edukacyjnej Shyamala Gopalan, rozmawiała z ANI na temat trwającego jagam i stwierdziła, że baza wsparcia Harrisa wzrosła od rozpoczęcia ceremonii. Dziś jest jedenasty dzień i koniec ceremonii, podczas której przeprowadzana jest ceremonia „Purnahuti”. Nalla Suresh Reddy powiedziała: „Cokolwiek się stanie, stanie się dzięki łasce Boga. Dziś jest 10. dzień yagyi. Widzieliśmy, że dzięki rytuałowi baza wsparcia Harrisa wzrosła. Chcemy, aby Harris wygrał”. W ceremonii odprawi 40 wedyjskich pandi i oczekuje się, że weźmie w niej udział około 7000 osób. Z raportu wynika, że kampania Kamali Harris strategicznie dystansuje się od prezydenta Joe Bidena, aby wzmocnić swoją kandydaturę przed wyborami prezydenckimi w USA w 2024 roku.
Shyamala „Yagam” odbyła się z okazji zwycięstwa Kamali Harris w wyborach prezydenckich w USA
#OGLĄDAĆ | Bhadadri Kothagudem, Telangana: 11-dniowa impreza Sri Raja Syamalamba Samhita Shata Chandi Purvaka Sudarshana Maha Yagna została zorganizowana z okazji zwycięstwa kandydatki Demokratów na prezydenta USA Kamali Harris. (29.10) pic.twitter.com/qlewgwpvmN
– ANI (@ANI) 29 października 2024 r
„Ostatniego dnia w rytuale weźmie udział około 7 000 osób i wykona go około 40 panditów wedyjskich. W ramach rytuału będziemy codziennie nakarmić około 500–1 000 osób” – powiedział Reddy. „Indie są powszechnie postrzegane jako naród hinduski. Mamy nadzieję, że Harris wygra wybory, utrzymując wiarę w religię” – dodał. Kamala Harris pochodzi z Indii. Jego matka była Hinduską, a ojciec Jamajczykiem; obaj wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Urodził się w Oakland w Kalifornii i studiował na historycznie czarnym uniwersytecie Howard University w Waszyngtonie. Wyraził swoje poparcie dla praw kobiet do aborcji, obiecał stworzenie „wypracowanej ścieżki do obywatelstwa” dla nielegalnych imigrantów i zaproponował „gospodarkę szans”. Wybory prezydenckie w USA w 2024 r.: Skrzynki wczesnego głosowania w stanie Waszyngton w Oregonie podpalono w związku z groźbami „podważenia procesu demokratycznego” (obejrzyj wideo).
Wiceprezydent Kamala Harris ma korzenie w Indiach. Jego matka była Hinduską, a ojciec Jamajczykiem; obaj wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Urodził się w Oakland w Kalifornii i studiował na historycznie czarnym uniwersytecie Howard University w Waszyngtonie. W wyborach prezydenckich Harris opowiadał się za kilkoma kwestiami. Wyraził swoje poparcie dla praw kobiet do aborcji, obiecał stworzenie „wypracowanej ścieżki do obywatelstwa” dla nielegalnych imigrantów i zaproponował „gospodarkę szans”. Harris został nominowany na kandydata Demokratów po tym, jak prezydent Joe Biden wycofał się z wyścigu o fotel prezydenta w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi jego wieku, zwłaszcza po słabym występie w czerwcowej debacie z Donaldem Trumpem.
Jest pierwszą w Ameryce kobietą, pierwszą czarnoskórą i pierwszym wiceprezydentem Azji. Jeśli zostanie wybrana, 59-letnia Harris będzie pierwszą kobietą w historii, która zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wiceprezydent jest dopiero drugą kobietą nominowaną na prezydenta przez dużą partię polityczną. Wiceprezydent jest z Donaldem Trumpem, byłym prezydentem, który zamierza wrócić do Białego Domu po gorzkim odejściu w 2020 roku. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 5 listopada.
(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY mógł edytować tekst treści lub nie)