Tanvi Sharma i Aalisha Naik wdzierają się do kwart podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Badmintonie

Aalisha Naik (18 l.) również zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale po pokonaniu Malezyjki Lim Zhi Shin.

Wschodzące gwiazdy badmintona w Indiach, Tanvi Sharma i Aalisha Naik, awansowały do ​​ćwierćfinału Mistrzostw Świata Juniorów w Badmintonie 2024 w Nanchang w Chinach. Imponujące występy na turnieju przybliżyły ich do zdobycia prestiżowego tytułu.

Tanvi Sharma błyszczy pewnym zwycięstwem

Piętnastoletnia Tanvi Sharma, która wcześniej trafiła na pierwsze strony gazet, zajmując wicemistrzostwo Krajowych Mistrzostw Seniorów w 2023 r., kontynuowała swoją świetną passę. W 1/8 finału pokonała Japonkę Niinę Matsutę w prostych setach 21-18, 21-13 w meczu trwającym 36 minut. Wykazując się opanowaniem i kontrolą, Tanvi awansowała do ćwierćfinału, gdzie staje przed trudnym wyzwaniem przeciwko rozstawionej z trzeciej pozycji chińskiej zawodniczki, Xu Wen Jing.

Regularne występy Tanvi na korcie podkreślają ją jako jeden z najzdolniejszych młodych talentów badmintona w Indiach, a jej nadchodzący mecz będzie kluczowym sprawdzianem jej umiejętności na arenie międzynarodowej.

Aalisha Naik wygrywa

18-letnia Aalisha Naik również zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale po pokonaniu Malezyjki Lim Zhi Shin. Nastolatka pewnie wygrała swoje 1/8 finału, uzyskując identyczne wyniki 21-17 w obu setach. W meczu, który trwał 30 minut, Aalisha opanowała nerwy i zapewniła sobie zwycięstwo.

Teraz w ćwierćfinale zmierzy się z Chinką Dai Qin Yi, a jej celem jest kontynuacja dobrej passy w turnieju. Determinacja i odporność Aalishy na korcie czynią ją silną pretendentką do walki z kolejnym groźnym przeciwnikiem.

Para mieszana gra podwójna słabnie

Indyjski duet gry mieszanej, Bhargav Ram Arigela i Vennala Kalagotla, stanął przed trudnym wyzwaniem przeciwko czwartej parze Chin, Li Hong Yi i Zhang Jia Han. Pomimo ich wysiłków para z Indii przegrała 13:21, 16:21 i odpadła z turnieju w 1/8 finału.

Następny w kolejce: Pranay Shettigar

Później tego samego dnia Pranay Shettigar rozegra swój mecz 1/8 finału w kategorii gry pojedynczej mężczyzn. Będzie chciał dołączyć do Tanviego i Aalishy w ćwierćfinale, mając nadzieję, że przyczyni się do rosnących sukcesów Indii w mistrzostwach.

W miarę jak młodzi indyjscy wahadłowcy będą nadal zaznaczać swoją obecność, oczy wszystkich będą zwrócone na ćwierćfinały, aby zobaczyć, jak daleko mogą zajść wschodzące gwiazdy.