Tak reżyser „Autokraty” widzi dokument o Sánchezie: "Stało się stare"

On dokument o Pedro Sánchezie Ma już nabywcę. Gazeta „Kraj” wyda cztery rozdziały z serialu dokumentalnego pt „Cztery pory roku”. Pierwszy z nich będzie widoczny dla abonentów gazety 20 października, pozostałe ukażą się od poniedziałku do środy. Dokument, jak ogłosiły wytwórnie The Pool i Secuoya Studios, które go wyprodukowały, „zagłębia się w siedzibę Prezydencji Rządu, aby odkryć, jak wygląda codzienne życie niektórych pracowników tego rządu, a innych dobrze”. -znane twarze i inni, którzy zobaczą je po raz pierwszy.”

„Oprócz opisu różnych kamieni milowych w życiu La Moncloa, poszczególne części pokazują od środka, jak pracują niektórzy anonimowi i najbardziej rozpoznawalni urzędnicy w centrali” – ogłosił Grupa Rushredaktor „El País” w oświadczeniu.

„Cztery pory roku” – dokument o Sánchezie i La Moncloa

W „Trzynastu Al Día” pt reżyser filmowy, a także autor kontrowersyjnego filmu dokumentalnego „Autokrata” Carlos Hernandoujawnił niektóre klucze do filmu dokumentalnego o Sánchezie i kompleksie Moncloa. „To dokument, w którym możemy zobaczyć życie codzienne w 2000-osobowym kompleksie Moncloa, zobaczyć Departament Bezpieczeństwa Narodowego i bunkier. Szczyt NATO, wojna na Ukrainie… jako dokument estetyczny to coś wyjątkowego” wyjaśnia.

Po kilku miesiącach ekipa tworząca ten dokument w końcu znalazła platformę, na której można obejrzeć ten serial. Wreszcie odbędzie się to w „El País”. „Są dobrej jakości, rozmawiałem z ich reżyserem, Curro Sánchezem, to wspaniały projekt. Kręcili w wielu krajach. Wyznał mi, że Znalezienie dystrybutora było dla nich bardzo trudne dla tego produktu, który ostatecznie był Grupa Rush”– zapewnia.

Czas, o którym opowiada Carlos Hernando, oznaczał, że wiele twarzy pojawiających się w dokumencie nie należy już do rządu. Przykładem tego będą sceny z Rada Ministrów gdzie wystąpiło już kilka przekaźników. „Zakładam, że La Moncloa będzie miała zespół ds. komunikacji, który będzie nadzorował. Stało się stare ponieważ są ludzie, którzy nie są już ministrami. Będziemy musieli to zobaczyć, aby sprawdzić, czy ma on ładunek ideologiczny, czy nie, części bardziej propagandowe niż inne, jak Sánchez w NATO, zostaną odwrócone na jedną stronę”.

„Autokrata”

Carlos Hernando jest także dyrektorem ds film o Sánchezie pt. „Autokrata”. W tym pełnometrażowym filmie pojawiają się zeznania liderów PSOE, którzy otwarcie krytykują kierownictwo Sáncheza jako szefa władz wykonawczych, nazywając go w pewnym momencie „autokratą” – stąd tytuł filmu. Reżyser otrzymał weto Ministerstwa Kultury, reżyserowanego wówczas przez Miquela Icetę.

„Nazywamy Sáncheza autokratą, teraz zabrakłoby nam w słowniku słów, żeby go zdefiniować. Wystarczy na serię ośmiu rozdziałów, zrobimy drugą część, to jest kameleon politycznymówi Hernando.

Reżyser czeka z obejrzeniem filmu dokumentalnego o Prezydencie Rządu, aby przekonać się, jaki wpływ polityczny na niego wywiera, i wiąże to ze swoim filmem. „Jeśli chodzi o kwestię polityczną, będziemy musieli zobaczyć, jakie będą skutki. Autokrata był samospełniającą się przepowiednią” – podsumowuje.

W jednym wywiad w tej izbie, w Cadena COPEreżyser filmu dokumentalnego zapewnił, że „wielu wystawców boi się i spotkało się z presją polityczną, aby nie publikować tego filmu dokumentalnego”. Z tych powodów Carlos Hernando „bezpośrednio oskarżył ministra Icetę o zrujnowanie filmu dokumentalnego”.

Zrodlo