Szczyt ostrzeżenia HKJS, Ministerstwo Siły Roboczej: Stres wpływa na zdrowie psychiczne pracowników

Niedziela, 13 października 2024 – 13:56 WIB

WIWAT – Szczyt obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (HKJS) 2024 odbył się w Dżakarcie w niedzielę (13.10.2024). W wydarzeniu tym wziął udział szef Biura Public Relations Ministerstwa Sił Roboczych, Sunardi Manampiar Sinaga.

Przeczytaj także:

Ministerstwo ds. siły roboczej zwraca się do opinii publicznej o zapewnienie legalności firmy w celu zapobiegania fałszywym szafkom

Ministerstwo Siły Roboczej (Kemnaker) ujawniło, że Organizacja Pracy (MOP) w 2016 r. stwierdziła, że ​​stres w pracy stanowi ryzyko dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników, gdy praca jest wykonywana w sposób ciągły przekraczający możliwości i możliwości pracowników.

Przeczytaj także:

Wahania nastroju: przyczyny, rodzaje, skutki i jak je pokonać!

W raporcie Health and Safety Executive (HSE) 2023 podano również, że odnotowano 875 tys. przypadków stresu, depresji i lęku, a 17,1 mln dni stracono z powodu stresu, depresji lub lęku związanego z pracą.

„Badania pokazują, że presja w pracy, wysokie wymagania i równowaga między pracą a życiem osobistym mogą mieć wpływ na zdrowie psychiczne pracowników” – stwierdził Sekretarz Generalny Ministerstwa Siły Roboczej w uwagach odczytanych przez specjalistę ds. public relations Ministerstwa Siły Roboczej.

Przeczytaj także:

Ministerstwo ds. siły roboczej z sukcesem zdobyło 2 nagrody AMH 2024 za poprawę jakości komunikacji publicznej

Dane Indonesia.id oparte są na badaniach ankietowych Gallupa przeprowadzonych w krajach Azji Południowo-Wschodniej od 2021 r. do końca marca 2022 r. Aż 20 proc. z 1000 respondentów odczuwało stres w pracy.

„Przewlekły stres w pracy może powodować różne problemy psychiczne, takie jak stany lękowe i depresja” – stwierdziła Sunardi.

Sunardi dodała, że ​​Ministerstwo ds. Siły Roboczej zawsze będzie zwiększać swoje zaangażowanie w utrzymanie zdrowia psychicznego pracowników, aby nie zasnęli i nie doświadczyli depresji. Ponieważ pracownicy, którzy doświadczą depresji, zaburzą produktywność.

„Nie ma sensu pracować, jeśli jesteś niezrównoważony psychicznie, bo to zrujnuje wszystko inne” – powiedział.

Sunardi podkreśliła potrzebę zwrócenia uwagi kierownictwa każdej firmy/jednostki organizacji rządowej na jej personel, ponieważ w każdym życiu społecznym pracownicy mają na głowie różne obciążenia.

„Nawet jeśli obciążenie pracą zostanie zwiększone bez emocjonalnego podejścia, będzie to miało wpływ na zdrowie psychiczne i ostatecznie zakłóci produktywność” – stwierdził.

Według Sunardi liderzy firm/organizacji rządowych muszą także móc być rodzicami w pracy, miejscem, w którym można się zwierzyć, miejscem, w którym można zadawać pytania i udzielać porad swoim pracownikom/pracownikom.

„Aby przezwyciężyć obecny stan zdrowia psychicznego, liderzy nie mogą już zwalniać rąk i muszą być wrażliwi na swoich pracowników. Zwłaszcza ci, którzy doświadczają zmian w postawie, zachowaniu i mowie, które prowadzą do problemów psychicznych i nie pozwalają pracownikom doświadczać stresu” – stwierdził. powiedział.

Następna strona

Sunardi dodała, że ​​Ministerstwo ds. Siły Roboczej zawsze będzie zwiększać swoje zaangażowanie w utrzymanie zdrowia psychicznego pracowników, aby nie zasnęli i nie doświadczyli depresji. Ponieważ pracownicy, którzy doświadczą depresji, zaburzą produktywność.

Następna strona



Zrodlo