Szalony triumf nad Joventutem (96-95)

Casademont Zaragoza odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie w ACB po pokonaniu Joventuta 96 do 95 w szalonym meczu, z szybkim zakończeniem, które trwało ponad dwie godziny, łącznie z dogrywką.

Mecz rozpoczął się od pierwszej kwarty Intensywna obrona i obie drużyny stawiające na grę zewnętrzną. Po początkowej przewadze Joventuta, potrójny sukces pozwolił Casademontowi zremisować: 8-8. Niezły rabunek Dublejević, punkty Czarnogóry i kosze Bella Haynesa sprawiło, że rojillos wyszli na prowadzenie: 16-12. Przy częściowym wyniku 5 do 0 podopieczni Fisaca wypracowali sobie pewną przewagę (21-15), ale Joventut ponownie wyrównał (trójkąt od Vivesa) i dotarł do końca pierwszą kwartę przy stanie 25:23.

Równość utrzymywała się już w pierwszych minutach drugiej kwarty (27:27). Pojawił się Sulejmanovic co otworzyło przewagę rojillos na początku do 7 punktów (34-27), a niedługo potem do 10 (41-31). Te z Fisac ​​osiągnęły ok maksimum w pierwszej części 13 punktów (44 do 31), tuż przed przerwą z 11-punktową przewagą (44 – 33)16 punktów Sulejmanovicia i prawie 82% skuteczności z rzutów wolnych.

Po przejściu przez szatnię Joventut zamknął lukę (44 – 37)ale wkrótce potem Pustovyi został zdyskwalifikowany po dodaniu pięciu personaliów. Po rzucie wolnym Bella Haynesa i trójce Sulejmanovicia The Reds odzyskali przewagę do maksymalnie 14 punktów: 53-39. częściowe od 2 do 11Podeszli do siebie podopieczni Mireta i wynik był ekscytujący: 55-50. Po rzucie wolnym, koszu Bango i kluczowej porażce Joventuta, rojillos podwyższyli 9:63 do 54. Joventut nadal nie dał wyniku przegrał i po 0:5, Ostatnie dziesięć minut zakończyło się remisem 63 do 59.

KONIEC INFART I NOWA ROZBUDOWA W EL FELIPE

W końcówce meczu wszystko mogło się wydarzyć. Joventut kontynuował swój powrót, docierając do 63 – 62a później zdobył częściowe od 0 do 7, aby objąć prowadzenie na tablicy wyników na 5 minut przed końcem: 67 do 69. Remis utrzymywał się do chwili, gdy punkty Tomica i Dotsona otworzyły Joventutowi 6-punktowe prowadzenie (74 – 80) który wkrótce potem osiągnął 78 – 85.

Na 20 sekund przed końcem Joventut prowadził 5, ale Casademont chciał pożegnać się z Pilar Festival w wielkim stylu: kosz Bella Haynesa, przechwyt Spissu i kolejna trójka Sulejmanovicia Zremisowali do 85 i doprowadzili do dogrywki.

W dogrywce nadal królowało szaleństwo. Yusta i Gates również zostali zdyskwalifikowani, obrona była coraz mocniejsza, a sukces Casademonta po rzucie wolnym zaznaczył się w ostatnich minutach, dzięki czemu drużyna Fisaca uzyskała 5-punktowe prowadzenie. (94 i 89) które Joventut wciąż kwestionował: 94 – 95. A Ostatni kosz Bella Haynesa, Najlepszy mecz z 27 punktami dał drużynie Saragossy zwycięstwo zaledwie jednym punktem: 96 i 95.

W ten sposób rojillos odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie i skorzystali z dogrywki: w ciągu pierwszych dwóch dni ACB w tym sezonie w pawilonie Príncipe Felipe Pavilion rozegrano już dwa mecze.