Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego 2024 Data i znaczenie: Zapoznaj się z historią corocznego wydarzenia organizowanego przez UNESCO

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego obchodzony jest na całym świecie co roku 27 października. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO w 2005 roku. Ma na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia i zagrożeń związanych z przechowywaniem dokumentów nagranych i audiowizualnych, takich jak filmy, nagrania dźwiękowe i wideo oraz programy radiowe i telewizyjne. Głównym celem tego dnia jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie konieczności konserwacji, podkreślenie dostępności archiwów, zwrócenie uwagi mediów na problematykę dziedzictwa oraz podniesienie statusu kulturowego dziedzictwa audiowizualnego. W tym artykule dowiemy się więcej o dacie Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego 2024 i znaczeniu tego corocznego wydarzenia. Międzynarodowy Dzień Animacji: Od Księgi Dżungli po Króla Lwa – 5 klasycznych filmów animowanych Disneya do obejrzenia w Disney+ Hotstar.

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego (WDAH) jest świętem związanym z przyjęciem przez XXI Konferencję Generalną w 1980 r. Zalecenia w sprawie ochrony i konserwacji ruchomych obrazów. Dzień ten stwarza warunki do podniesienia poziomu powszechnej świadomości konieczności podjęcia pilnych działań i uznania wagi dokumentów audiowizualnych.

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego 2024

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego 2024 będzie obchodzony w niedzielę 27 października.

Światowy Dzień Znaczenia Dziedzictwa Audiowizualnego

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego to ważny dzień mający na celu podniesienie świadomości społeczeństwa i organizacji na temat znaczenia ochrony archiwów audiowizualnych jako części światowego dziedzictwa kulturowego. Tego dnia w wielu krajach odbywają się wydarzenia, których organizatorami są krajowe i regionalne archiwa dźwiękowe i filmowe, nadawcy, muzea i biblioteki oraz główne stowarzyszenia audiowizualne, w tym Association of Moving Image Archives (AMIA), Międzynarodowa Rada Archiwów ( ICA). , Międzynarodowe Stowarzyszenie Archiwów Dźwiękowych i Audiowizualnych (IASA) oraz Międzynarodowa Federacja Archiwów Filmowych (FIAF).

(Powyższa historia ukazała się po raz pierwszy 27 października 2024 r. o godzinie 01:06 czasu wschodniego. Więcej wiadomości i aktualności na temat polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia można znaleźć na naszej stronie internetowej lastly.com).



Zrodlo