Społeczność prezentuje swoje najnowsze osiągnięcia w Fruit Attraction

Wspólnota, poprzez Murcian Instytut Badań i Rozwoju Rolnictwa i Środowiska (Imida), wystawiana na targach Owocowa atrakcja najnowsze osiągnięcia i nowe technologie opracowane w celu promowania bardziej konkurencyjnego, wydajnego i zrównoważonego rolnictwa. Korzystając więc z obecności na tym forum wzięło udział ponad 2100 firm z 56 krajów.

W szczególności w ciągu tych trzech dni zespoły badawcze Imidy zaprezentowały projekty, które rozwijają w ramach strategicznych linii funduszy Feder, takich jak „Globalny wzrost”, dotyczące rozwoju zrównoważonych modeli produkcji rolnej, zwierzęcej i akwakultury.

Kolejnym projektem, który spotkał się z szerokim przyjęciem, był tzw „Generał Zielony”w celu uzyskania nowych odmian i wzorów owoców cytrusowych, winogron stołowych i winogron do produkcji wina, upraw ogrodniczych i owocowych w celu osiągnięcia wartości dodanej i lepszych wyników dla producenta, większej odporności na szkodniki i poprawy jakości.

Na koniec badacze i goście zostali zapoznani ze specyfiką projektu „Agro up”, którego celem jest przyjęcie i łagodzenie zmian klimatycznych w regionalnych sektorach produkcyjnych rolnictwa.

The Minister Wody, Rolnictwa, Hodowli i Rybołówstwa, Sara Rubira, zapewnił, że „„Region Murcji stanowi międzynarodowy punkt odniesienia w produkcji rolnej oraz w wydajnym i zrównoważonym wykorzystaniu zasobów, takich jak woda, doświadczenie, wiedza i technologia, które przekazujemy i udostępniamy sektorowi regionalnemu”..

Inicjatywy te stawiają nas w czołówce innowacji i badań rolno-spożywczych, o czym świadczy stały postęp w zakresie naturalnego doskonalenia genetycznego, co pozwoliło nam opracować odmiany lepiej dostosowane do obecnej sytuacji klimatycznej, bardziej odporne na suszę i świetna jakość agronomiczna i organoleptyczna.”Podkreśliła Rubirę.

Przykładem jest 20 nowych odmian bezpestkowych winogron stołowych, które firma Imida opracowała we współpracy z Murcjańskim Towarzystwem Badań i Technologii Winogron Stołowych (ITUM); lub 23 nowe odmiany owoców pestkowych, m.in. brzoskwinia, paragwajska, nektarynka czy śliwka, charakteryzujące się wysoką jakością smaku i optymalizującymi produkcję.

Z drugiej strony Region jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie w zakresie wykorzystania najnowszych technologii, które pozwalają na gromadzenie dokładnych i aktualnych informacji o uprawach, glebie i klimacie, co ułatwia rolnikom podejmowanie decyzji optymalizacyjnych. zużycie wody i innych czynników.

Podczas spotkań, które osoby odpowiedzialne za Imidę odbędą z licznymi firmami z branży, pokażą im najnowsze rozwiązania opracowane przez badaczy. Przykładem są czujniki wilgotności gleby, monitoring upraw poprzez obrazy z satelitów i dronów z systemami wielospektralnymi czy stacje agrometeorologiczne.

Zrodlo