Seria MLB Division 2024: klasyk Phillies i Mets; irytacja dla Padres i Dodgers

Jasne, jest wcześnie. Jednak sezon baseballowy rozpoczął się znakomicie, a niedzielna akcja NLDS nie okazała się wyjątkiem. Zaczniemy od podsumowania całej akcji dnia, w tym natychmiastowego klasyka w Filadelfii i pełnej napięcia potyczki w Los Angeles. Następnie wymienimy trzech najlepszych i trzech gorszych zawodników dnia – zanim zidentyfikujemy najważniejsze czynniki w poniedziałkowych meczach ALDS.

Wokół rogu

Phillies 7, Mets 6

W szalonej walce Phillies pokonali Metsów i uratowali podział w pierwszych dwóch meczach NLDS do trzech zwycięstw. W meczu doszło do pięciu zmian prowadzenia i sześciu home runów, z czego cztery pochodziły od Metsów. Mark Vientos z drużyny Mets zremisował po dwukrotnym strzale w pierwszej połowie dziewiątej tercji, po czym bohaterska postawa Nicka Castellanosa zapewniła Philly zwycięstwo po dogrywce.

Padres 10, Dodgers 2

Na boisku mogło dojść do wielu dramatów, ale nigdy nie było wątpliwości, kto wygra. Padres wypracowali sobie dwa prowadzenie w pierwszym meczu, ale w drugim meczu zdeptali Dodgersów. W dalszym ciągu ujawniali słaby miot Dodgersów. Pięciu Padres zdobyło bramkę – Fernando Tatis Jr. zrobił to dwukrotnie – a Yu Darvish był nietykalny.

Trzy w górę

Nietoperze phillies budzą się do życia z rykiem

Pewnego dnia po zaledwie dwóch runach w przegranej w pierwszym meczu, ofensywa Phillies wróciła do formy. Być może była to wina tygodniowej przerwy po pożegnaniu w pierwszej rundzie, ale kije Phillies również milczały przez pierwsze pięć rund przeciwko starterowi Mets Luisowi Severino, zanim dwupunktowy strzał Bryce’a Harpera w szóstej rundzie dał im bardzo potrzebny wstrząs . Castellanos dwa rzuty później oddał swój pierwszy wielki hit w meczu, pokonując Severino solo i doprowadzając do remisu 3-3. W ósmym secie, w obliczu deficytu 4-3, Harper i Castellanos ponownie nawiązali kontakt, a Harper wyciągnął jednoautorski spacer, a Castellanos wpisał się na bramkę Brysona Stotta, który potrójnie trafił na prawe pole, dając Phillies prowadzenie 5-4 . Castellanos zakończył mecz z wynikiem 3 na 5 dwoma gigantycznymi trafieniami. Serce drużyny Phillies – Trea Turner, Harper, Castellanos i Stott – zdobyło wynik 8 na 16.

Mark Vientos wybucha

Vientos miał kilka gorszych momentów, w tym piłkę kopniętą, która kosztowała jego drużynę ucieczkę, oraz kolizję, która wstrząsnęła kolegą z drużyny Brandonem Nimmo. Jednak bez dwóch zdobytych goli przez Vientos, Mets nie mieliby nawet szans w końcówce meczu. Skończył 3 na 4 spacerem i poprowadził atak Metsów.

Musisz uwierzyć

Może i ma 38 lat, ale Yu Darvish to cud ponadczasowy. To był 12. i prawdopodobnie najlepszy start po sezonie w jego karierze play-offowej. Potrzebował 82 narzutów, aby rozegrać siedem rund i pozwolić sobie na jeden bieg. Darvish zasłynął z implozji podczas swojego startu w siódmym meczu World Series dla Dodgers w 2017 roku, pozwalając na pięć runów w ciągu 1 ⅔ rund. Darvish, który rzucał teraz dla rywala, był znakomity. Ponieważ w tej serii pozostały jeszcze dwa mecze i dwa dni wolne, Darvish będzie ustawiony w kolejce, aby rozegrać decydujący mecz w tej serii, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto mieć to w tylnej kieszeni.

Yu Darvish powstrzymał Dodgersów. (Harry How / Getty Images)

Trzy w dół

Żadnej ulgi dla Metsów

Zawodnicy Metsa powstrzymali potężny atak Phillies w pierwszym meczu, ale nie mogli zrobić tego samego drugi dzień z rzędu. Po tym, jak José Butto zanotował dwa outy w siódmym secie, Mets zwrócili się do bliżej Edwina Díaza na siedem outów, ale udało mu się tylko dwa. Doprowadził jednego do końca siódmego, a drugiego do otwarcia ósmego, po czym pozwolił trzem baserunnerom z rzędu. Díaz chodził po Harperze, oddał singiel Castellanosowi, a dwubiegowe potrójne sprzęgło Stottowi. Po wyczerpującym dniu dla Bullpen w sobotę menedżer Mets Carlos Mendoza był zmuszony zwrócić się do Tylora Megilla, startera rzucającego z ulgą. W dziewiątym secie Megill dostał dwa outy, ale potem podszedł do Turnera i Harpera, wyprzedzając bohaterstwo Castellanosa.

Edwin Díaz zmierzy się z Phillies. (Terence Lewis / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)

Problemy rotacyjne Dodgersów

Zawsze budziło to obawy, a pierwsze dwa mecze NLDS nie zrobiły nic, aby to rozwiać. W każdym razie Yoshinobu Yamamoto i Jack Flaherty mieli być jedynymi naprawdę niezawodnymi starterami, a nawet oni osiągnęli słabsze wyniki. Flaherty pozwolił na dwa homery w pierwszych trzech rundach. Jego niepewny wynik końcowy wynosił 5 ⅓ inningów, dozwolone były cztery zdobyte runy i tylko dwa strikeouty. Wydarzyło się to pewnego wieczoru po tym, jak Yamamoto został pobity, co skłoniło menadżera Dave’a Robertsa do zastanowienia się, czy prawy skrzydłowy nie przechyla się.

Fani w Los Angeles zaczynają się niesfornie

Powinniśmy zwrócić uwagę, że 99 procent fanów Dodgersów nie jest objętych tą krytyką. Ale jak na ten jeden procent, było to w pełni zasłużone. W siódmej rundzie gra została zawieszona na 10 minut, a ochrona stadionu poprosiła zapolowych drużyny Padres, aby odsunęli się od ścian, gdy kibice rzucali na trawę śmieci i co najmniej jedną piłkę baseballową. Wyglądało na to, że piłka została rzucona bezpośrednio w lewego obrońcę Juricksona Profara, który w pierwszej rundzie obronił home runa.

W poniedziałek na pokładzie

Tygrysy u Strażników. 16:08 (czasu wschodniego), TBS
Guardians prowadzą w serii 1:0
DET Tarik Skubal (18-4, 2,39 ERA) vs. CLE Matthew Boyd (2-2, 2,72 ERA)

Royals w Yankees. 19:38 (czasu polskiego), TBS
Yankees prowadzą w serii 1:0
KC Cole Ragans (11-9, 3,14 ERA) vs. NYY Carlos Rodón (16-9, 3,96 ERA)

Wybór do kliknięcia

Tarik Skubal kontra Strażnicy

Skubal jest ulubieńcem Cy Younga w lidze amerykańskiej i wywierana jest na niego presja, aby wyrównać w serii przeciwko Guardians po trudnym pierwszym meczu z Bullpen Tigers. Lewy z Detroit zdominował prawie każdą drużynę, z którą się mierzył w tym sezonie, chociaż Guardians zdołali w pierwszym meczu przeciwko nim oddać Skubalowi najwięcej w sezonie 10 trafień. Skubal i tak zwyciężył, pozwalając na jednego runa i uderzając sześć na siedem rund w Cleveland 22 lipca, co było jego pierwszym startem po przerwie w All-Star. Osiem z dziesięciu trafień było pojedynczych, ale Strażnicy znaleźli sposób na przedostanie się do bazy.

Tarik Skubal podczas sierpniowego startu. (Duane Burleson / Getty Images)

Walka Salvadora Pereza Carlosa Rodona

Ofensywa Royals nie ma zbyt wiele popu. Ich 170 zawodników, którzy zdobyli bramkę w tym sezonie, plasuje się jedynie przed Tygrysami wśród drużyn posezonowych. Jednak w poniedziałkowy wieczór będzie istniało co najmniej jedno poważne zagrożenie home runem. Salvador Perez w swojej karierze zdobył 12 z 26 punktów przeciwko Carlosowi Rodónowi. Byli rywale drużyny AL Central spotykali się ze sobą wiele razy i był to nierówny pojedynek. Perez ma trzy bramki w karierze przeciwko lewicowemu Yankees.

(Główne zdjęcie zawodników Phillies świętujących w niedzielę: Terence Lewis / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)