Sędzia Ahmed Al Kaf staje się obiektem światowych kpin po pełnym kontrowersji meczu reprezentacji Indonezji z Bahrajnem

Niedziela, 13 października 2024 – 04:08 WIB

Dżakarta, VIVA — Sędzia z Omanu, Ahmed Al Kaf, znajduje się obecnie w centrum uwagi i jest przedmiotem szyderstw międzynarodowej opinii publicznej po kilku kontrowersyjnych decyzjach, które podjął podczas prowadzenia meczu pomiędzy reprezentacją Bahrajnu a reprezentacją Indonezji.

Przeczytaj także:

Profil Kevina Diksa: Nowy naturalizowany zawodnik reprezentacji Indonezji, mający doświadczenie w grze w Lidze Mistrzów

Decyzje te, zwłaszcza dotyczące wyrównania w końcówce meczu, wywołały ostrą reakcję wielu stron.

Mecz pomiędzy reprezentacjami Bahrajnu i Indonezji odbył się w czwartkowy wieczór 10 października 2024 roku w trzeciej kolejce trzeciej rundy Grupy C Kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata 2026.

Kluczowy mecz, reprezentacja Indonezji zmierzy się z Chinami, wtorek, 15 października 2024 r

Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Jednak ten końcowy wynik wywołał polemikę po tym, jak Indonezja, która prowadziła do doliczonego czasu gry, musiała w ostatniej minucie oddać wyrównanie zdobyte przez Bahrajn, pod okiem sędziego Ahmeda Al-Kafa.

Drugi gol Bahrajnu padł w 90+9 minucie, mimo że początkowo ogłoszono tylko sześć minut dogrywki.

Uważa się, że przybycie Kevina Diksa wzmocni reprezentację Indonezji

Wywołało to złość wielu indonezyjskich kibiców i zawodników, którzy uznali decyzję sędziego za bardzo niesprawiedliwą i korzystną dla drużyny przeciwnej.

Bramka strzelona przez Mohameda Marhoona od razu wywołała gorącą dyskusję wśród kibiców, obserwatorów i mediów.

Decyzja sędziego o przedłużeniu doliczonego czasu gry ponad to konieczne wzbudziła podejrzenia i protesty różnych stron.

PSSI (Indonezyjski Związek Piłki Nożnej) zareagował szybko, wysyłając oficjalny list protestacyjny do FIFA i AFC, światowych i azjatyckich organów piłkarskich.

W piśmie zawarto żądanie dalszych wyjaśnień w sprawie decyzji sędziego, które uważa się za kontrowersyjne i szkodliwe dla reprezentacji Indonezji.

sędzia Ahmed Al Kaf, który prowadził mecz pomiędzy Bahrajnem a reprezentacją Indonezji

W mediach społecznościowych protesty przeciwko Ahmedowi Al-Kafowi są coraz bardziej powszechne. Sędzia ten stał się przedmiotem kpin na różnych platformach, a jego nazwisko stało się tematem światowych trendów.

Na platformie X (wcześniej znanej jako Twitter) jedno ze słynnych kont piłkarskich Troll Football, które ma ponad 4 miliony obserwujących, zamieściło mema kpiącego z sędziego. Na memie widnieją słowa „Dodatkowy czas do zdobycia bramki przez Bahrajn”, co oznacza „Dodatkowy czas do zdobycia gola przez Bahrajn”, co stanowi silną aluzję do decyzji Al-Kafa, która miała przedłużyć mecz do czasu, aż Bahrajn zdoła wyrównać.

Ta satyra stała się nie tylko żartem w mediach społecznościowych, ale także dała początek poważnym dyskusjom na temat uczciwości i profesjonalizmu sędziów w międzynarodowych rozgrywkach tak dużych, jak eliminacje do mistrzostw świata.

Wielu zaczyna kwestionować to, jak ważne decyzje są podejmowane na boisku i czy istnieją inne czynniki wpływające na wynik meczu.

Ta kontrowersja z pewnością stanowi dodatkową presję dla Ahmeda Al-Kafa, który musi teraz stawić czoła krytyce nie tylko ze strony indonezyjskich kibiców, ale także międzynarodowych obserwatorów piłkarskich.

Należy mieć nadzieję, że FIFA i AFC natychmiast odpowiedzą na protest złożony przez PSSI, a także udzielą wyjaśnień w sprawie incydentu, który wywołał gniew wielu stron.

Takie przypadki pokazują również, jak ważna jest jasność i uczciwość w decyzjach sędziowskich w każdym meczu, szczególnie w tak ważnym wydarzeniu jak mistrzostwa świata.

Decyzje podejmowane na boisku wpływają nie tylko na wynik meczu, ale także na zaufanie opinii publicznej co do uczciwości samych zawodów.