Sędzia Ahmed Al Kaf planuje oszukać reprezentację Indonezji na własnym stadionie w Bahrajnie?

Piątek, 11 października 2024 – 02:10 WIB

WIWAT – Sędzia Ahmed Al Kaf był w centrum uwagi, prowadząc mecz grupy C w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2026 pomiędzy gospodarzami Bahrajnem a reprezentacją Indonezji.

Przeczytaj także:

Bahrajn przegrywa i potrzebuje pomocy sędziego, aby zremisować z reprezentacją Indonezji

Mecz, który odbył się na Stadionie Narodowym w Bahrajnie w czwartek 10 października 2024 roku, zakończył się remisem 2:2.

Bahrajn otworzył wynik w 15. minucie po spektakularnym rzucie wolnym Mohameda Mahroona. Jednak reprezentacja Indonezji była w stanie wyrównać w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie dzięki Ragnarowi Oratmangoenowi.

Reprezentacja Indonezji pokrzywdzona przez sędziego, PSSI składa protest do FIFA

Indonezja strzeliła drugiego gola w 75. minucie. Rafael Struick strzelił gola przeciwko Bahrajnowi. Struick zdobył bramkę po podkręconym strzale z dystansu. Indonezja wróciła do zwycięstwa 2:1.

Pod koniec meczu doszło do kontrowersji, sędzia Ahmed Al Kaf nie chciał odgwizdać długiego gwizdka, mimo że mecz minął po przekroczeniu wyznaczonej dogrywki.

Kontrowersyjny gol, reprezentacja Indonezji nie wygrywa z Bahrajnem

Bahrajn wyrównał w 98. minucie, mając zaledwie sześć minut doliczonego czasu gry. Niedługo po drugiej bramce Bahrajnu Ahmed Al Kaf natychmiast zakończył mecz.

Przywództwo Ahmeda Al Kafa spotkało się z ostrymi protestami ze strony trenera reprezentacji Indonezji, Shina Tae-yonga. Protestował z boku. Faktycznie, menadżer reprezentacji Indonezji Sumarji został ukarany czerwoną kartką za protest.

Po meczu indonezyjscy internauci rozpoczęli akcję. Zwykle dzieje się tak, gdy drużyna Garudy znajduje się w niekorzystnej sytuacji na arenie międzynarodowej.

Pytanie jednak jest takie, że niedługo po prowadzeniu w meczu konto Ahmeda Al Kafa w mediach społecznościowych zablokowało komentarze. Wydawał się zdawać sobie sprawę, że kibice reprezentacji Indonezji będą go atakować bolesnymi komentarzami. Faktycznie, niedługo potem zniknął ze sceny.

Bramka zdobyta w ostatniej minucie nie była jedyną decyzją Al Kafa, która wywołała kontrowersje. Niemal przez cały mecz podejmował decyzje szkodliwe dla reprezentacji Indonezji.

Jeden z nich miał miejsce w 60. minucie. Kiedy Rafael Struick upadł po odepchnięciu przez obrońcę Bahrajnu podczas próby wykonania woleja, piłka uderzyła sędziego. Ale on nie ocenia fauli, a jedynie dropuje piłki lub podskakuje.