Sean Payton z Broncos irytuje graczy Panthers wezwaniami do gry w czwartej kwarcie

Trener Denver Broncos, Sean Payton, nie należy do osób, które wstydzą się swoich decyzji dotyczących gry, nawet gdy mecze pozornie są do rozegrania. Być może wciąż było w nim trochę krwi New Orleans Saints, gdy w niedzielę w trzeciej kwarcie Broncos objęli prowadzenie 28-7 nad Carolina Panthers, wieloletnim rywalem Paytona z NFC South.

Na około 10 minut przed końcem meczu drużyna Broncos próbowała strzelić fałszywego gola z gry, jednak próba się nie powiodła, a bramkarz Riley Dixon podał z trzech jardów do Lucasa Krolla, kończąc grę tuż przed pierwszą próbą. Następnie, gdy w czwartej kwarcie pozostało 4:29, Payton zarządził podwójne podanie, a skrzydłowy Courtland Sutton zakończył próbę do Troya Franklina i zdobył 28 jardów. Ta akcja również zakończyła się bez punktów, gdy Sutton odbił piłkę do Broncos 2.

Carolina ponownie zdobyła przyłożenie w końcówce, co dało Denver zwycięstwo 28-14, ale mecz zakończył się rzutem rożnym Panthers, Jaycee Hornem. szczękając do Paytonaktóry trenował ojca Horna, Joe, w Nowym Orleanie.

„Byłem trenerem jego ojca. Więc nakrzyczałem na niego. Nie wiem, na czym polegała ta wymiana, ale lubiłem trenować jego ojca” – powiedział Payton na niedzielnej konferencji prasowej po meczu. „Był sfrustrowany. Myślę, że krzyczał na jednego z naszych pozostałych graczy. Lubię go. Myślę, że to dobry zawodnik.”

Gdy po meczu weszły media, Horna nie było w szatni. Kapitan zespołów specjalnych Sam Franklin powiedział jednak, że Pantery nie doceniły wezwań Paytona w czwartej kwarcie.

„Po prostu czuliśmy, że można było tego uniknąć, tak jakby nie trzeba było próbować podbijać wyniku, nawet jeśli już się wygrywało” – powiedział Franklin. „Zostało pięć minut. Wy, chłopaki, wykonujecie triki i wciąż próbujecie zdobyć bramkę. W zasadzie po prostu próbuję nas zawstydzić.

Bryce Young ma niezbyt inspirujący dzień, a Panthers wciąż szukają odpowiedzi na pytanie QB po nierównej porażce

Payton również nie powstrzymywał się, wskazując stan ataku Panthers, na którego czele stoi Bryce Young, wybrany na rozgrywającego w 2023 roku.

„Powiedziałem już, że nie zagraliśmy dobrze w ataku. To po prostu prawda” – powiedział Payton. „Spodziewaliśmy się tego i zobaczymy znacznie lepsze zespoły”.

(Zdjęcie: Justin Edmonds / Getty Images)