Sean Dyche przyznaje się do frustracji po tym, jak Everton nie przyznał rzutu karnego w remisie Newcastle

Sean Dyche uważa, że ​​Everton powinien był otrzymać rzut karny podczas sobotniego remisu 0:0 z Newcastle United po meczu Dominica Calverta-Lewina i Dana Burna w drugiej połowie.

Calvert-Lewin upadł w polu karnym, próbując zebrać odbicie z bliskiej odległości po obronie Nicka Pope’a w 67. minucie. Miałby okazję trafić piłką do pustej siatki, ale zamiast tego trafił w tył nogi Burna i upadł na ziemię.

Obrońca Newcastle powiedział w pełnym wymiarze czasu gry, że nie uważa, że ​​był to faul, ponieważ napastnik Evertonu się z nim skontaktował, ale miał obawy, że mógł zostać przyznany rzut karny. Dyche uważał, że gdyby do zdarzenia doszło w innym miejscu na boisku, doszłoby do faulu.

„Wszyscy znają naszą historię nieotrzymywania kar. Nie otrzymaliśmy żadnej kary ponownie i jesteśmy z tego powodu sfrustrowani” – Dyche powiedział Sky Sports.

„Próbuje to dokończyć, piłka jest do skończenia i on próbuje to dokończyć. Myślę, że zawodnik (Burn) nie może przejąć piłki i przerywa (uderzenie).

(Matt McNulty/Getty Images)

„Ujmijmy to w ten sposób, łatwy sposób dla każdego, kto chce słuchać: jeśli dzieje się to na środku boiska, czy uważasz, że zostanie to odnotowane jako faul? Bo myślę, że każdy powiedziałby absolutnie, na 100 procent.

„Ale nie możemy nałożyć kar, wiemy o tym. Mamy nadzieję, że posuniemy się do przodu. Nie spojrzeli na to (na boisku), co było frustrujące.

Sędzia Craig Pawson nie przyznał kary, a sędzia asystent wideo (VAR) Chris Kavanagh nie zalecił ponownego rozpatrywania decyzji na boisku po tym, jak uznano, że Calvert-Lewin kopnął Burna w nogę.

Oświadczenie z konta centrum meczowego Premier League w mediach społecznościowych brzmi: „Ogłoszenie sędziego o braku kary w meczu pomiędzy Calvert-Lewinem a Burnem zostało sprawdzone i potwierdzone przez VAR – uznano, że Calvert-Lewin kopnął Burna w tył nogi”.

Zapytany, czy martwi się po zdarzeniu, Burn odpowiedział: „Tak, trochę. Myślę, że to był jeden z nich, jeśli sędzia tak zadecyduje, to prawdopodobnie nie zostanie on odrzucony. Wiem, że to była wielka sprawa, decyzja sędziego (będąca ostateczna) w tym roku. Postawiłam stopę z przodu i myślałam, że Dominic mnie kopnął.

„Ale zawsze, gdy jako obrońca pojawia się kontakt w polu karnym, martwisz się. Nie widziałem tego wcześniej, aby móc właściwie skomentować, ale jestem pewien, że eksperci zadecydują, czy tak było.

W pierwszej połowie Kavanagh został odesłany do monitora bocznego boiska i podyktował rzut karny Evertonowi za faul Jamesa Tarkowskiego na Sandro Tonalim. Kolejny rzut karny Anthony’ego Gordona obronił Jordan Pickford, a sobotnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

zejść głębiej

Everton 0 Newcastle 0: Gordon nie wykorzystuje rzutu karnego w kiepskim meczu, ale w końcu zachował czyste konto

(Zdjęcie na górze: Matt McNulty/Getty Images)