Seahawks szukają odpowiedzi po flopie przeciwko Giants: „W pewnym sensie ich nie doceniliśmy”

SEATTLE — Ostatnie podanie Geno Smitha wisiało w powietrzu przez kilka sekund, ale rozgrywający Seattle Seahawks nie zadał sobie trudu, by zobaczyć, gdzie wylądował.

Technicznie rzecz biorąc, ten rzut nie zostanie uwzględniony w wyniku, ale ten moment uchwycił, co poszło nie tak dla Seahawks podczas katastrofalnej porażki 29-20 z New York Giants w niedzielę na Lumen Field.

Smith w gniewie ruszył w stronę linii bocznej na dziewięć sekund przed końcem po tym, jak został wyrzucony po raz siódmy i ostatni po czwartej próbie, co zakończyło mecz. Tuż przed opuszczeniem boiska sfrustrowany rzucił piłkę w stronę południowej strefy końcowej. Gdy piłka odbiła się od murawy, obrońca Jarran Reed znajdował się po przeciwnej stronie boiska, szczekając na swoich kolegów z drużyny, aby zeszli z linii bocznej na boisko i wykonali klęknięcie, które umocniło drugą porażkę Seattle z rzędu.

To był taki dzień dla Seahawks.

Zamiast wykonywać, kierowali się emocjami. Zamiast otrząsnąć się po upokarzającej porażce w czwartym tygodniu w Detroit, Seahawks byli oszołomieni obecnością na własnym boisku drużyny Giants, która miała braki w składzie. Seattle spodziewało się, że poradzi sobie ze swoimi sprawami i ustawi statek w starciu z nowojorskim składem z numerem 1-3, któremu brakowało podstawowego rozgrywającego i głównego odbierającego, a także przystąpi do czwartkowego meczu z San Francisco z dobrą notą.

Ale być może te oczekiwania były częścią problemu.

„Dzisiaj zbyt wielu chłopaków trzymało głowy spuszczone, trochę sprzeczek i tym podobnych rzeczy działo się na linii bocznej” – powiedział obrońca Leonard Williams, który został sprzedany z Giants do Seahawks przed ubiegłorocznym terminem. „Czuję, że musimy pamiętać, aby pozostać blisko, pozostać rodziną, wspierać się nawzajem i pamiętać, że to mecz na cztery kwarty.

„W wielu przypadkach w NFL wszystko sprowadza się do ostatnich dwóch minut, co miało miejsce dzisiaj. Jestem zmęczony patrzeniem, jak chłopaki tracą pewność siebie przez cały mecz. Musimy tylko trzymać głowy wysoko i pamiętać, że wszystko rozstrzygnie się do samego końca.

Williams, który powrócił do składu po opuszczeniu czwartego tygodnia z powodu kontuzji żebra, powiedział, że brak pewności siebie miał „trochę” wpływ na niedzielną grę obrony Seattle.

„Myślę, że spodziewaliśmy się, że wyjdziemy tutaj i pokonamy ten zespół, ale myślę, że w pewnym sensie ich nie doceniliśmy i nie zadaliśmy pierwszego ciosu” – powiedział Williams. „Kiedy przyjęliśmy pierwszy cios, jako zespół pomyśleliśmy: «Woah». Można to było zobaczyć na twarzach ludzi i tym podobnych. Musimy wyjść z lepszym nastawieniem (w meczu przeciwko 49ers).

Seattle (3-2) technicznie zadało pierwszy cios. Pod koniec 16-sezonowego ataku na 79 jardów, rozgrywający Giants Eric Gray wpadł w pole końcowe po czwartej bramce z 1, a zabezpieczający Rayshawn Jenkins oddał 102 jardy na przyłożenie.

Jednak sposób, w jaki Nowy Jork poruszał piłką podczas tego przejazdu, był oznaką kolejnych spotkań. Ofensywa Nowego Jorku odpowiedziała 81-jardowym przyziemieniem, zakończonym 7-metrowym podaniem Daniela Jonesa do odbierającego Wan’Dale’a Robinsona na płytkiej trasie. Przyłożenie Robinsona doprowadziło do remisu, ale było jasne, że Giants mieli kontrolę. I pozostali na miejscu kierowcy do końca meczu.

Pomimo braku czołowego odbierającego Malika Nabersa (wstrząśnienie mózgu) i rozgrywającego Devina Singletary’ego (pachwina), Giants nie mieli problemu z maszerowaniem po boisku w obronie trenera Mike’a Macdonalda. Jones wykonał 23 z 34 podań na 257 jardów i dwa przyłożenia.

Został wyrzucony trzykrotnie po 39 odrzuceniach, ale podczas jednego z nich potknął się o kolegę z drużyny, upadł i został powalony przez zewnętrznego obrońcę Dericka Halla; kolejnym workiem był powrót na linię wznowienia, gdzie został wypchnięty poza boisko przez obrońcę liniowego Jerome’a Bakera. Jedynie zwolnienie liniowego obrońcy Tyrela Dodsona było przykładem, jak wpakowano rozgrywającego do kieszeni. Poza tymi trzema workami Jones został trafiony tylko trzy razy.

„Cokolwiek dzisiaj robili, działało i nie mogliśmy tego zatrzymać” – powiedział Williams. „Trudno wywierać presję, gdy mają otwarty cały podręcznik”.

Jones prawie nie znajdował się w oczywistych sytuacjach podań ze względu na to, jak dobrze Nowy Jork prowadził piłkę. Tyrone Tracy Jr. w 18 próbach skoczył na odległość 129 jardów. Jones dodał 34 jardy w siedmiu zaprojektowanych biegach (z wyłączeniem kolan i wspinań). Tylko cztery z 16 prób trzeciej próby Nowego Jorku wymagały zdobycia co najmniej 7 jardów. Giants mieli 420 jardów ataku i byli w stanie rzucać głęboko, wykonywać podania przy ekranie i skutecznie przeprowadzać praktycznie wszystko, co zaplanował główny trener Brian Daboll.

„Dzisiaj zostaliśmy ograni i pokonani” – powiedział Macdonald. „Wszystkie trzy fazy, wszystkie trzy poziomy obrony, łącznie ze mną. Dzisiaj zostaliśmy pokonani w obronie.

Smith osiągnął wynik 28 z 40 na 284 jardy i przyłożenie, ale w niedzielę, sześć dni po ponad 60 porażkach w meczu przeciwko Lions, zaliczył 51 porażek. Gra z tyłu podyktowała te liczby w Detroit, ale w niedzielę wynik nigdy nie wymknął się spod kontroli Kena Walkera III i Zach Charbonnet łącznie przejechali zaledwie 30 jardów na siedmiu prowadzących. Walker zarejestrował swoje trzecie prowadzenie dopiero w połowie trzeciej kwarty. Skończył z pięcioma prowadzącymi na zaledwie 19 jardów.

W odpowiedzi na zapytanie po meczu dotyczące używania Walkera Macdonald powiedział: „To uczciwe pytanie”.

„Masz rację, musimy rozpocząć grę biegową” – dodał. „Musimy częściej dostarczać Kenowi piłkę”.

Podobnie jak w przypadku Smitha jako głównego rozgrywającego w ciągu ostatnich kilku lat, jednowymiarowe przewinienie jest frustrujące, ale czasami wystarczające, aby Seattle mogło pozostać konkurencyjnymi. Seattle dostało piłkę na własnej linii 5 jardów na 5:53 przed końcem i prowadziło 23-13. Smith poprowadził Seattle na boisko w 14 zagraniach – wszystkie podania – i zakończył podwyżkę rzutem z 5 jardów do odbierającego Jaxona Smitha-Njigby na 2:09 przed końcem.

Obrona wymusiła trzy auty i oddała piłkę Smithowi z linii 34 jarda na 1:40 przed końcem i dwie przerwy na żądanie. Smith wspiął się na odległość 32 jardów, po czym podał z 6 jardów do Noaha Fanta, po czym kolejne nieudane podania trafiły do ​​odbiorców Tylera Locketta i Smitha-Njigby, któremu piłka odbiła się od rąk na trzecim i czwartym miejscu.

Te dwie desperackie popędy dały Seattle szansę. Udane trafienie Jasona Myersa z gry z 46 jardów doprowadziłoby do remisu na minutę przed końcem meczu.

„Musimy tylko nauczyć się, jak nie czekać, aż coś się wydarzy, aby zacząć przenosić piłkę i rozgrywać akcje” – powiedział Lockett. „Kiedy jesteśmy przygnębieni, widzimy, co możemy zrobić, ale co możemy zrobić, gdy jesteśmy zamknięci? Co możemy zrobić, gdy wygrywamy? Nie to, co możemy zrobić, gdy musimy nadrobić zaległości. Musimy upewnić się, że robimy, co do nas należy w ataku, ponieważ robimy wiele świetnych rzeczy i fajnie jest to oglądać, ale jest jeszcze wiele rzeczy, które musimy naprawić”.

Obrońca Giants, Isaiah Simmons, przeskoczył linię wznowienia i zablokował kopnięcie Myersa, a Bryce Ford-Wheaton oddał piłkę z 60 jardów na przyłożenie na 55 sekund przed końcem. W bloku Simmonsa pomagali koledzy z drużyny Dexter Lawrence i Rakeem Nunez-Roches. Lawrence przytrzymał prawego obrońcę Lakena Tomlinsona, a Nunez-Roches odepchnął grzbiet długiego snapera Chrisa Stolla. Zasadniczo umożliwili Simmonsowi przeskoczenie linii bez kontaktowania się z blokerami Seattle, co jest legalnym posunięciem.

„W przerwie A jest facet, musimy go zablokować” – powiedział Macdonald. „To prawie takie proste.” Macdonald dodał, że Lawrence’owi „pozwolono naciskać” na Tomlinsona.

Jeśli chodzi o kontakt ze Stollem, analityk ds. zasad NFL Walt Anderson powiedział za pośrednictwem rzecznika zespołu, że „samo odpychanie nie jest faulem i nie doszło do gwałtownego kontaktu z głową i szyją”.

W niedzielę „Seahawks” zatopiły inne problemy. Cornerback Tre Brown wszedł do czwartego tygodnia, rzucając zaledwie 69 jardów jako najbliższy obrońca w zasięgu. Według moich obliczeń w niedzielę pozwolił na sześć chwytów na 100 jardów, w tym na 30-metrowe przyłożenie na głębokiej przeprawie przeciwko Dariusowi Slaytonowi w trzeciej kwarcie, co dało Nowy Jork prowadzenie 17-10. Było to jedyne ofensywne przyłożenie Nowego Jorku w drugiej połowie. Brown był również dwukrotnie oflagowany za trzymanie się w defensywie, co zapewniło Nowym Jorku dwa pierwsze upadki.

Przyłożenie Slaytona nastąpiło po drugiej wpadce DK Metcalfa w tylu meczach. Ofensywa Seattle była w stanie objąć prowadzenie na początku trzeciej kwarty, ale Metcalf złapał krótkie podanie z 21 jardów Giants i stracił piłkę, wciśnięty między dwóch obrońców.

Na początek czwartej kwarty Smith przegrywał 20-13, ale Smith przedarł się i minął linię bramkową, aby zyskać przewagę przy trzeciej i 12, wykonując czwartą i jedną próbę z linii 35 jardów. Zamiast płynąć na nieco ponad 14 minut przed końcem, Seattle zdecydowało się na to, a potem się wycofało. Podanie w akcji zostało wysadzone w tył pola przez obrońcę Briana Burnsa, który zwolnił Smitha za stratę 7 jardów. Giants kopnęli bramkę z gry i podwyższyli o dwa punkty.

„Byłem pewien sytuacji i czuliśmy się z nią dobrze” – powiedział Macdonald o decyzji podjętej po czwartej próbie. „Nie zagrali tak, jak tego oczekiwaliśmy. Burns rozegrał świetną grę.

Seahawks w czwartek zajmują pierwsze miejsce w NFC West wraz z 49ers w mieście, ale nie pokonali swojego rywala z dywizji od 2021 roku i nie grają zbyt dobrze po żadnej ze stron piłki. Macdonald i jego pracownicy mają długą listę problemów do naprawienia, w tym reakcję w grze na przeciwności losu. A jeśli te problemy nie zostaną rozwiązane w ciągu tego krótkiego tygodnia, w czwartkowy wieczór może nastąpić więcej chwil frustracji.

„Trudny przeciwnik w czwartkowy wieczór. Dywizjonowy przeciwnik. To dla nas wszystko znaczy” – powiedział Smith. „To ważny mecz. To mniej więcej tak ważny mecz, jaki rozegraliśmy w tym sezonie. Lepiej bądźmy gotowi.

(Zdjęcie Geno Smitha: Rio Giancarlo / Getty Images)