Seahawks kończą poślizg po trzech meczach przełomowym występem w zwycięstwie 31-14 nad Falcons: Kluczowe wnioski

Aktualizacje na żywo z 7. tygodnia NFL: Patriots-Jaguars z Wembley, zakończenie przerwy w grze Haason Reddick, harmonogram ligi, prognozy, kursy

Autorzy: Michael-Shawn Dugar, Josh Kendall i Lauren Smith

Seattle Seahawks zakończyli w niedzielę passę trzech porażek z rzędu najlepszym wynikiem w sezonie, wygrywając 34-14 z Atlanta Falcons.

Biegający Kenneth Walker III dostał miły prezent na swoje 24. urodziny, zdobywając dwa przyłożenia dla Seattle — wynik w biegu na 20 jardów w drugiej kwarcie i swoje pierwsze przyłożenie w sezonie po złapaniu z 17 jardów w trzeciej kwarcie .

Geno Smith, który rozpoczął tydzień jako lider podań w NFL, rzucił na 207 jardów i dwa przyłożenia do Walkera, a następnie tuż przed przerwą do DK Metcalfa po rzucie z 31 jardów. Metcalf prowadził Seahawks w odbiorach, ale po wyjściu z meczu w czwartej tercji uznano go za wątpliwego z powodu kontuzji kolana, a później został usunięty z linii bocznej.

Seattle (4-3) nigdy nie straciło bramki w meczu, prowadząc aż 20 punktami, a także zakończyło zwycięstwem Falcons z rzędu w trzech kolejnych meczach (4-3).

Kirk Cousins ​​rzucił na 232 jardy, z jednym przyłożeniem do Drake’a Londona w trzeciej kwarcie i dwoma przechwytami. Biegający z tyłu Bijan Robinson zanotował po południu 103 jardy w biegu w biegu i przyłożenie.

Jakakolwiek próba powrotu Atlanty w czwartej kwarcie, gdy przegrywała 10 punktów, spotykała się z atakiem obrony Seahawks na wszystkie cylindry. Obrona Seattle zakończyła trzy kolejne ataki Falcons w czwartej kwarcie stratami, zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo od września.

Obrona Seahawks zebrała trzy wnioski na wynos w czwartej kwarcie

Seahawks przystąpili do tego meczu z jednym z najniższych wskaźników rotacji i sumy rotacji, a w sześciu meczach zdobyli tylko cztery bramki. Po dwóch zmianach w grze na wynos w czwartej kwarcie podnieśli tę liczbę do sześciu, co pomogło im przerwać passę trzech porażek z rzędu.

Przegrywając na początku tej połowy 24-14, Cousins ​​wydostał się z kieszeni i został wyrzucony z boiska przez Boye Mafe, który wytrącił piłkę z ręki rozgrywającego, zanim jego ramię wysunęło się do przodu. Zewnętrzny obrońca Derick Hall przejął piłkę i oddał ją na odległość 64 jardów, otwierając mecz na 12:46 przed końcem.

Po zdobyciu piłki głębokie podanie Cousinsa przeznaczone do Londynu przeszło nad głową odbierającego i wpadło w bezpieczne ramiona Jordana Love. Seahawks zakończyli posiadanie bramki golem z gry.

I w końcu Cousins ​​pokonał Kyle’a Pittsa, a na 6:02 przed końcem został wyeliminowany przez zabezpieczającego Coby’ego Bryanta. Seahawks doszli do wniosku, że wystawienie przeciwnika w oczywistych sytuacjach podań zaowocuje większą liczbą odbiorów i mieli rację. — Michael-Shawn Dugar, autor beatów Seahawks

Smith, atak skuteczny w zwycięstwie

Pojawiły się obawy, czy Seattle będzie w stanie utrzymać Smitha w pozycji pionowej w tym meczu ze względu na pierwszy start w karierze Mike’a Jerrella, prawego ataku czwartej linii. Jerrell, wybrany w szóstej rundzie ze szkoły II ligi, był odpowiedzialny za jedyne zwolnienie, na które w niedzielę pozwoliło Seattle.

Smith był pod presją kilku ze swoich 32 porażek – w tym jednego, który zakończył się wywieszeniem flagi za celowe uziemienie – ale był w stanie wykonać 18 z 28 prób na 207 jardów i dwa przyłożenia. W razie potrzeby Smith potrafił wymykać się obrońcom i rozgrywać akcje w dół pola, jak na przykład podczas jego 17-jardowego rzutu do Walkera w trzeciej kwarcie, co wymagało odsunięcia się na bok Arnolda Ebiketie, aby zyskać czas na czystszy rzut.

Smith dobrze współpracował ze swoją linią ofensywną, dzięki czemu Seattle wróciło do kolumny zwycięstw. – Wystarczający

Debiutant Falcons, QB, debiutuje w czwartej kwarcie

Świeżak rozgrywający Falcons, Michael Penix Jr., zaliczył swój pierwszy występ w NFL, gdy Atlanta umieściła go w ostatnich minutach meczu, gdy zespół tracił 20 punktów. Po oddaniu piłki po pierwszych dwóch snapach, Penix wykonał długie podanie przez ekran do innego debiutanta Caseya Washingtona i zdobył 14 jardów. To był pierwszy profesjonalny chwyt Waszyngtonu. — Josh Kendall, autor beatów Falcons

Coraz częstsze kary dla Atlanty

Falcons nie są najbardziej ukaraną drużyną w lidze, ale czasami ich fani mają takie wrażenie. W niedzielę Atlanta otrzymała flagę dziewięć razy na odległość 72 jardów.

Dwóch z nich było backbreakerami. Defensywa Demone Harris został wezwany do ostrego uderzenia podającego w trzeciej i długiej kwarcie po tym, jak w trzeciej kwarcie upadł na kolana Smitha i przedłużył passę, która zakończyła się golem jedną partię później, gdy chwyt Walkera po przyziemieniu dał Seattle prowadzenie 24-14. W dalszej części kwarty Falcons zdobyli kolejną długą trzecią bramkę dla Seahawks, gdy Nate Landman został wezwany za nielegalne uderzenie pięścią w twarz.

Według TruMedia na zakończenie niedzielnych pierwszych meczów Atlanta była 11. najbardziej ukaraną drużyną w NFL, rysując 45 flag z odległości 385 jardów. — Kendalla

Robinson, Pitts prowadzą atak Falcons

Jeśli jest dobry punkt dla Falconów, jest nim ciągła dynamika Robinsona i Kyle’a Pittsa.

Robinson, drugoroczny biegacz, zdobył 21 prowadzących na 103 jardy, co dało mu 198 jardów w ciągu ostatnich dwóch tygodni, co stanowi najwyższy łączny wynik w meczach jeden po drugim w jego karierze. Dla Robinsona był to pierwszy mecz na 100 jardów od czwartego tygodnia poprzedniego sezonu. Do swojego dorobku dołożył trzy łapy na 30 jardów.

Pitts miał swój trzeci solidny dzień z rzędu, zdobywając siedem podań na odległość 65 jardów, najwięcej w drużynie. Pitts w ciągu ostatnich trzech tygodni zdobył 223 jardy. — Kendalla

Kontuzje linii ataku w Atlancie

W niedzielę Atlanta skorzystała z siedmiu ofensywnych liniowych, w pierwszej połowie wprowadzając na krótko Matta Hennessy’ego jako środkowego Ryana Neuzila, a następnie kończąc mecz z Kyle’em Hintonem w miejsce Matthew Bergerona na lewym sbroiście.

Neuzil, który przejął posadę podstawowego składu, gdy stały starter Drew Dalman przeszedł do rezerwy z powodu kontuzji kostki, grał przez całą drugą połowę. Hennessy, wybrany przez Atlantę w trzeciej rundzie draftu w 2020 roku, został zwolniony po sezonie 2022, ale podpisał ponownie kontrakt na początku tego roku po kontuzji Dalmansa. Bergeron został wykluczony w drugiej połowie z powodu kontuzji szyi. — Kendalla

(Zdjęcie: Todd Kirkland / Getty Images)