„#SeAcabó: Dziennik mistrzów”: "Pocałunek był ostatnią kroplą"

20 sierpnia 2023 r przejdzie do historii jako ten dzień Hiszpańska reprezentacja kobiet w piłce nożnej zdobyła swój pierwszy Puchar Światakamień milowy, który szybko został przyćmiony przez działania ówczesnych prezes RFEF, Luis Rubiales, bez zgody pocałunek Jenni Hermoso w tym, co przyspieszyło historię – wciąż niedokończoną, ponieważ toczy się otwarte postępowanie sądowe – ale która zasługiwała na opowiedzenie. Tam się rodzi #SeAcabó: Dziennik mistrzówfilm dokumentalny produkcja dla You First Originals I? Netflix będzie mieć światową premierę 1 listopada.

„Chcieliśmy podkreślić brutalną epopeję sportową, a jednocześnie wyjaśnić wszystko, co było potrzebne, aby to osiągnąć. Walka wbrew wszystkiemu, która nie obejmuje tylko obecnego pokolenia, bohatera wszystkiego, co wydarzyło się na zakończenie tego finału” – podsumowuje. Joanna Pardos, reżyserka dzieła. „Wiem, że są ludzie, którzy już to nazwali dokument Piquitoale kryje się za tym ogromna góra lodowa. Pocałunek był tylko kroplą, która przelała czarę goryczy” – podkreśla. „Myślę, że udało nam się tak ułożyć historię, aby wszystko, co się za nią kryje, zostało raz na zawsze zrozumiane” – mówi.

mówić swobodnie

Olga Carmona, Alexia Putellas, Aitana Bonmatí, Ivana Andrés, Irene Paredes i Laia CodinaNetflixa

Prace nad 94-minutowym filmem trwały 15 miesięcy, brał w nim udział ponad 100-osobowy zespół i dojrzewał w różnych lokalizacjach.: Madryt, Barcelona, ​​​​Ibiza, Galicja, Sewilla, Valladolid, Bruksela, Nowa Zelandia, Australia… „To był Guerra bo każdy chciał opowiedzieć tę historię. Wiemy o zainteresowaniu co najmniej 20 firm produkcyjnych z całego świata. Czujemy się szczęśliwi, ponieważ gracze zaufali nam, że możemy opowiedzieć swoją historię” – wyjaśnia. Javier Martínez, dyrektor Originals w You Firstktóry wyznaje, że „musieliśmy stawić czoła naciskom różnych środowisk, aby to nie wyszło na jaw, ale udało nam się nakłonić bohaterów do swobodnego wypowiadania się. W życiu nie powinno być tematów tabu, pod warunkiem, że traktuje się je z szacunkiem, profesjonalizmem i zrozumieniem osobistego punktu widzenia – przekonuje.

Musieliśmy stawić czoła presji różnych środowisk, aby to nie wyszło na jaw, ale udało nam się nakłonić bohaterów do swobodnego wypowiadania się.

Javier Martínez, dyrektor Originals w You First

W filmie bierze udział 11 graczy: Jenni Hermoso, Alexia Putellas, Irene Paredes, Aitana Bonmatí, Olga Carmona, Teresa Abelleira, Ivana Andrés, Laia Codina, Sandra Paños, Lola Gallardo i Vero Boquete. „Bardzo chciałbym mieć większą reprezentację zawodników, którzy nie pojechali na Puchar Świata, a którzy byli częścią Las 15. Jest tam dwóch bardzo odważnych zawodników, Lola i Paños. Z resztą próbowaliśmy, ale było bardzo trudno – mówi Joanna. A Rubiales? Wilda? „Nie pojawiają się i jest to całkowicie zamierzone działanie [se les ofreció un derecho a réplica que rechazaron]. Jest to dokument o graczach i dlatego tak się nazywa Dziennik mistrzów. Nie jest to pamiętnik Rubialesa, ani Vildy, ani Federacji, ani żadnej innej osoby. To pamiętnik zawodników” – podkreśla reżyser, który także ma zeznania Ana Munozbyły wiceprzewodniczący RFEF; Amandę Gutierrezprezes FutPro; I Andrea Peláez y Ser Alejandradziennikarze odpowiednio Cadena Cope i El Confidencial.

Wiele „gorących” tematów

Jenni Hermoso i Salma Paralluelo ściskają się po zdobyciu Pucharu Świata

Jenni Hermoso i Salma Paralluelo ściskają się po zdobyciu Pucharu ŚwiataNetflixa

Spektakl zaczyna się od przypomnienia sobie przez zawodników wszystkiego, co wydarzyło się po zdobyciu Pucharu Świata, a kończy… Niestety, musicie to zobaczyć. „Wiedziałem, że kryjąca się za nimi historia jest potężna, ale nie byłem pewien, czy będą mieli siłę, aby ją opowiedzieć i jak daleko będą w stanie się posunąć. Przyzwyczailiśmy się, że piłkarze płci męskiej nigdy nie mówią tak szczerze, a to otworzyło możliwość poruszania tematów, które obejmują dziedzinę sportu, ale są odzwierciedleniem życia. Udało im się ich podzielić, osłabić i umniejszać, ale zjednoczenie pomogło im zwyciężyć na boisku i poza nim – mówi Joanna.

Poprzez bohaterów i świetną pracę dokumentalną poruszane są tematy, które cieszą się tak dużym echem, jak konflikt w Las 15, Hiszpania B czy #SeAcabó.ale zagłębia się także w różnice pomiędzy drużyną męską i żeńską, a także tę na tle innych krajów; potencjał selekcjonerów oraz ich kontrolujący i seksistowski charakter; lub sposób, w jaki media potraktowały najgorętszy rok w historii Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej. Jest nawet sprytne ukłon w stronę pionierów lat 70. Ujawniają się wiadomości WhatsApp, przecieki i nieznane dotąd dochodzenia. Widzisz śmiech, łzy, złość i frustrację.

Wykazali się dużą hojnością, jeśli chodzi o przemówienie, i byli świadomi odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą ta chwila. Znaleźli bezpieczną przestrzeń i towarzyszą im osoby, którym ufają

Joanna Pardos, reżyserka filmu

„Okazali się bardzo hojni, jeśli chodzi o przemówienie i byli świadomi odpowiedzialności, jaką niesie ze sobą ta chwila. Znalazły swoją bezpieczną przestrzeń i towarzyszą im osoby, którym ufają. Jest wiele rzeczy, o których mówi się po raz pierwszy. Obnażyli swoje uczucia, a wszystko, co mówią, skłania do refleksji i refleksji” – podkreśla reżyser, podkreślając rozmowa Jenni, Alexii i Paredesa jako jeden z najmocniejszych momentów filmu.

Zmiany w społeczeństwie

Joanna Pardos podczas nagrywania i montażu filmu dokumentalnego

Joanna Pardos podczas nagrywania i montażu filmu dokumentalnego.

#SeAcabó: Dziennik mistrzów‘ to film dla każdego widza i okazja do wysłuchania opowieści bohaterów. „Stało się to bardzo spolaryzowane i wiem, że spowoduje to wrogość i kompresję w równych częściach. zachęcam hejterzy y fani żeby to zobaczyć. Jest to temat, o którym wszyscy mówią, a niewiele osób wie. Wyszły ekspertki od kobiecej piłki nożnej. Jest to dobra okazja do klapki słuchaj ich, wyciągaj wnioski i wyrażaj swoją opinię lub krytykuj argumentami” – mówi Joanna Pardos.

Jest to dobra okazja dla „rzeczników”, aby ich wysłuchać, wyciągnąć wnioski i wyrazić swoją opinię lub skrytykować argumentami

Joanna Pardos, reżyserka filmu

To czwarty projekt dokumentalny You First Originals po „Ona Carbonell. zacznij od nowa‘ (Rakuten TV), ‘11 strzałów‘ (HBO Max) y ‘Alexia: Praca zwycięża wszystko‘ (Najważniejsze wideo). „To historia opowiadająca o tym, jak grupa wyjątkowych kobiet nie tylko odmieniła kochany przez siebie sport, ale także rzuciła wyzwanie i zmieniła postrzeganie i struktury społeczne, inspirując przyszłe pokolenia do walki o równość i uznanie. „To kronika oporu, pasji i triumfu w obliczu przeciwności losu, stanowiąca kamień milowy w walce o równość w sporcie i społeczeństwie” – deklaruje. Luis Miguel Calvo, dyrektor ds. treści You First.

Oczekiwania są maksymalne (będzie dostępny w 190 krajach), a wyzwanie jest jasne. „Chciałbym żyć w bardziej egalitarnym społeczeństwie, w którym mężczyźni i kobiety mają takie same szanse w piłce nożnej i każdej dziedzinie życia. Ta praca skłania do refleksji i zmian w sposobie myślenia i funkcjonowania” – podsumowuje Joanna.



Zrodlo