Sarr i Punter reaktywują Barçę, która zostaje liderem Euroligi

Patrząc na statystyki gry, klucza szukać można w 20 punktach Graczocena 26 bardzo lub 3 z 4 w trójkach Satorański. Ale on Barca wygrał odważny ASVEL Villeurbanne90-83, dzięki sztuce z udziałem 18-letniego zawodnika.

I nie była to decydująca akcja w końcówce meczu, ale raczej aakcja pod koniec trzeciej kwarty. I to nie był kosz, ale akcja obronna. Pani Sarr, włoskiego nastolatka, który jest dla niego klejnotem Barcaprzeżył swój chrzest w Euroliga budząc swój zespół, prowadząc go w obronie i mając kilka minut niemalże doskonałości.

Dame Sarr w postawie defensywnej przeciwko admirałowi Schofieldowi.EFE.

Znakomita obrona Sarr w ostatnim posiadaniu Francuzów, który wymusił zły strzał, pozostawił wynik w a 69-69 ale z nim Palau wrzenie. Ta akcja połączona z wsadem Rok w precyzyjnym przejściu Brizuela Szmer niepokoju wśród fanów Barcelony zmienił się ze względu na hałas, typowy dla Palau, i presję. Wszystko się od tego zmieniło.

Do tego czasu ASVEL pozostawał w pozycji stojącej podczas wszystkich ataków Barca. Poszli po kwartałach absolutnej równowagi Maledon i Sako dominowanie w niektórych częściach starcia i Abrines i Vesely reagować i utrzymywać się na powierzchni Barca.

Piłkarze Barcelony świętują zwycięstwo nad ASVEL Lyon-Villeurbanne.

Piłkarze Barcelony świętują zwycięstwo nad ASVEL Lyon-Villeurbanne.EFE.

Kiedy gra zrobiła się gorąca, w czwartej kwarcie i ASVEL groził dalej i wtedy się pojawili Punter i Satoransky. Sarr Utrzymywał napięcie w defensywie swojego zespołu, a kiedy wchodził na ławkę rezerwowych (8 z 3 punktami w 7 minut), już przekazał to innym. To było w obronie gdzie Barça ugruntowała swoje zwycięstwoo co prosiłem Peñarroya w przerwie: więcej obrony. Ale trzeba było pisać i taka była rola Gracz. Skończył z 20 punktami, ale to on był odpowiedzialny za uderzenie swojej drużyny, zwłaszcza koszem na 27,8 sekundy przed końcem 86-83 i dwie porażki ASVEL.

Podkreślił także Satorańskiktóry był wyczerpany pracą w defensywie i który zdobył 3 z 4 potrójnych prób, w tym dwa bardzo późno. A przede wszystkim było niesamowicie bardzoMVP gry z notą 26 i właścicielem farby, gdy udało mu się pokonać pracę Mówi.

On ASVEL Pozostawił po sobie bardzo dobry wizerunek, mimo że w Barcelonie pojawił się z wieloma ofiarami. Ale Mają budowę ciała i talent spróbować powalczyć o miejsce w fazie play-in.

Barça, 1 mecz po kontuzji Laprovittolipracował i cierpiał, aby pokonać teoretycznie gorszego rywala. Ale przede wszystkim odkrył Sarr na coś więcej niż tylko minuty grania w zdecydowanych meczach. Duża część zasług za bycie liderami (zrównana z Zalgiris) i zawdzięczają mu to cztery zwycięstwa z rzędu.

Karta techniczna

90 – Barca (17+26+26+21): Núñez (8), Punter (20), Anderson (-), Parker (), Hernangómez (2) -zespół startowy-, Satoransky (9), Vesely (15), Metu (6), Brizuela (5), Abrines ( 11) i Sarra (3).

83 – Asvel Villeurbanne (20+24+25+14): Maledon (21), Jackson (3), Schofield (6), Lighty (2), Sako (17) -początkowy zespół-, Ajinca (3), Harrison (3), De Colo (14), Paul (-) i Kahudi (°4).