Sandiaga twierdzi, że turystyka w Indonezji odnotowała pozytywny postęp

Sobota, 12 października 2024 – 02:06 WIB

Djakarta – Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej (Menparekraf) Sandiaga Salahuddin Uno ujawniła postęp indonezyjskiej turystyki w oczach świata. Zostało to przekazane przez Sandi podczas wygłaszania przemówienia programowego ITO 2025, które zostało zorganizowane przez Forum Dziennikarzy Turystyki i Gospodarki Kreatywnej (Forwarparekraf).

Przeczytaj także:

Sandiaga Uno prosi małe i średnie przedsiębiorstwa o skorzystanie z możliwości cyfrowej gospodarki

Według Sandi obecne trendy w turystyce w dalszym ciągu prowadzą do turystyki, która ma tendencję do personalizacji, dostosowywania, lokalizacji i jest mniejsza.

Ujawnił, że dodatnio wzrosła frekwencja przyjazdów turystów zagranicznych do Indonezji, gdzie narastająco od stycznia do sierpnia 2024 r. wyniosła 9,09 mln, co oznacza wzrost o 20,38 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Przeczytaj także:

Zastrzyk środków w wysokości 1 miliona dolarów w IV kwartale 2024 r. Kisai Entertainment zwiększa wydajność gospodarki kreatywnej

Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaga Uno podczas wizyty medialnej w tvOne w towarzystwie głównego dyrektora tvOne Taufan Eko Nugroho Rotorasiko.

Natomiast dla turystów krajowych (wisnas) narastająco w okresie styczeń – sierpień 2024 r. liczba turystów krajowych sięgnęła 5,99 mln. Wzrost o 19,20 procent w porównaniu do tego samego okresu.

Przeczytaj także:

Sandiaga Uno otwarcie opowiada o przyczynach wzrostu liczby turystów odwiedzających Likupang

Według Sandi przewiduje się, że ta narastająca sytuacja będzie nadal występować, zgodnie z potrzebą zrównoważonej turystyki jako przyszłości sektora turystycznego. Jest to również zgodne z transformacją cyfrową na świecie, którą muszą przyjąć indonezyjskie podmioty z branży turystycznej.

Sandiaga Uno powiedziała, że ​​opublikowany 21 maja 2024 r. raport Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) wykazał, że Indonezja znalazła się w gronie 10 krajów z najlepszymi wynikami TTDI od 2019 r., ze wzrostem wyniku o 4,5 proc.

„Indonezja zajmuje obecnie 22. miejsce na 119 krajów, wyprzedzając Belgię, 6. w regionie Azji i Pacyfiku oraz 2. w ASEAN. „Ten sukces jest wynikiem współpracy w zakresie pentahelisy między wszystkimi zainteresowanymi stronami w sektorze turystycznym” – stwierdził Sandiaga w swoim oświadczeniu z piątku 11 października 2024 r.

Dlatego – kontynuowała Sandiaga – nie ma czegoś takiego, jak nieprzyjęcie technologii sztucznej inteligencji (AI) jako jednej z dzisiejszych transformacji cyfrowych. Coraz bardziej istotna staje się koncepcja zrównoważonej gospodarki, która obejmuje niebieską gospodarkę, zieloną gospodarkę i gospodarkę o obiegu zamkniętym.

„Integracja koncepcji niebiesko-zielonej gospodarki o obiegu zamkniętym (BGCE) z technologią sztucznej inteligencji w celu stworzenia przyjaznej dla środowiska, wydajnej i zrównoważonej turystyki powinna zostać przeprowadzona wcześnie” – stwierdziła Sandi.

Tymczasem dyrektor Studiów Strategicznych w Ministerstwie Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Agustini Rahayu powiedział także, że w Krajowym Średniookresowym Planie Rozwoju na lata 2025-2029 (RPJMN) rozwój wysokiej jakości kierunków turystycznych realizowany jest zgodnie z preferencjami rynkowymi które rozwijają się w kierunku turystyki zrównoważonej i regeneracyjnej.

„Dzieje się tak poprzez rozwój turystyki, która koncentruje się na niebieskiej, zielonej i gospodarce o obiegu zamkniętym. „W tym rozwój zielonej infrastruktury w zakresie podstawowej infrastruktury i wsparcia turystyki, a także poprawa zasobów ludzkich (HR)” – wyjaśnił Ayu.

Następna strona

„Indonezja zajmuje obecnie 22. miejsce na 119 krajów, wyprzedzając Belgię, 6. w regionie Azji i Pacyfiku oraz 2. w ASEAN. „Ten sukces jest wynikiem współpracy w zakresie pentahelisy między wszystkimi zainteresowanymi stronami w sektorze turystycznym” – stwierdził Sandiaga w swoim oświadczeniu z piątku 11 października 2024 r.

Następna strona



Zrodlo