Samsung Galaxy AI otrzyma wsparcie dla czterech nowych języków i dwóch nowych dialektów

Samsung ogłosił rozbudowę Galaxy AI o obsługę czterech nowych języków i dwóch nowych dialektów. Opracowany przez firmę pakiet natywnych funkcji sztucznej inteligencji (AI) dla smartfonów i innych urządzeń wkrótce będzie działał w większej liczbie regionów. Ponadto centrum AI południowokoreańskiego giganta technologicznego będzie również działać z większą liczbą dialektów. Po wdrożeniu tego rozszerzenia Galaxy AI będzie obsługiwać łącznie 20 języków. Z niedawnego raportu wynikało również, że Samsung pracuje nad funkcją, która zastąpi menu Ustawienia w smartfonach z Galaxy AI.

Samsung rozszerza technologię Galaxy AI na więcej języków

W newsroomie postpołudniowokoreański gigant technologiczny ogłosił, że Galaxy AI wkrótce będzie obsługiwać języki turecki, holenderski, szwedzki i rumuński oraz nowe dialekty tradycyjnego chińskiego i portugalskiego. Samsung oświadczył, że rozszerzona obsługa języków zostanie wdrożona pod koniec października.

Ostatni raz Samsung rozszerzył obsługę języków w swoim pakiecie AI w kwietniu, kiedy dodano trzy języki – arabski, indonezyjski i rosyjski. Obecnie Galaxy AI obsługuje 16 języków. Dzięki nowym dodatkom technologiczny gigant podkreślił, że całkowita liczba języków obsługiwanych przez Galaxy AI zostanie zwiększona do 20.

Po wdrożeniu aktualizacji użytkownicy mogą przejść do aplikacji Ustawienia na kompatybilnych urządzeniach Galaxy i wyszukać określone pakiety językowe. Po wykryciu użytkownicy będą mogli pobrać te języki, a Galaxy AI zostanie zaktualizowany w ten sam sposób. „Ta aktualizacja oznacza, że ​​jeszcze więcej użytkowników będzie mogło pokonać bariery językowe i wkroczyć do większego świata dzięki mocy Galaxy AI” – stwierdził Samsung.

Chociaż rozwój języka rzeczywiście poprawia dostępność funkcji AI dla szerszego grona użytkowników, jest to również ważne w przypadku kilku funkcji AI. Na przykład funkcja Live Translate oparta na sztucznej inteligencji, która oferuje dwukierunkowe tłumaczenia głosowe i tekstowe rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym, wymaga od sztucznej inteligencji zrozumienia języka i dialektu w celu ich przetłumaczenia.

Innym przykładem jest funkcja tłumacza, która umożliwia tłumaczenie rozmowy na żywo na podzielonym ekranie pomiędzy dwiema osobami siedzącymi obok kompatybilnego urządzenia. Wymaga to również wsparcia językowego, aby sztuczna inteligencja mogła analizować mowę.

Zrodlo