Rząd federalny rozważa możliwości rozwiązania problemu 18-letniego limitu wieku przy przyjęciu na uniwersytet

Według Ministra Edukacji, profesora Tahira Mammana, rząd federalny aktywnie bada możliwości rozwiązania problemu górnego wieku 18 lat przy przyjmowaniu na uniwersytety.

Przemawiając na Sesji Ministerialnej 68. posiedzenia Krajowej Rady ds. Edukacji w Abudży, prof. Mamman potwierdził potrzebę elastyczności w procesie rekrutacji wyjątkowo utalentowanych studentów.

W swoim przemówieniu Minister podkreślił, że rząd dostrzega wyjątkowe możliwości niektórych studentów i zobowiązuje się do wprowadzenia wyłącznych przepisów dotyczących ich przyjmowania na uczelnie.

Prof. Mamman wyjaśnił, że polityka dotycząca ograniczeń wiekowych dotyczy wyłącznie przyjęć na studia i nie wpływa na egzaminy na poziomie O’level.

Hej, mama powiedziała, „Konieczne jest ponowne wyjaśnienie fałszywego przedstawienia, o którym wspomniano wcześniej w kwestii górnej granicy wieku 18 lat przy przyjęciu na uniwersytet.

„Ministerstwo zwróciło jedynie uwagę na wiek wymagany od przyjęcia do szkół wyższych, zapisany w Krajowej Polityce Oświatowej (system 6-3-3-4); ustawę UBEC i ustawę o (minimalnych) standardach edukacyjnych z 1993 r., a nie górny wiek uczniów uczestniczących w egzaminach WAEC, NECO, NBAIS, NABTEB lub jakimkolwiek egzaminie na poziomie zwykłym.

„Mimo wszystko ministerstwo przyznaje, że niektóre dzieci są wyjątkowo inteligentne i opracuje wytyczne, jak postępować w przypadku rzeczywiście wyjątkowo inteligentnych uczniów”.

Minister dodała, że ​​rząd pracuje nad tym, aby uczniowie na poziomie edukacji podstawowej nabyli co najmniej dwie umiejętności.

68. posiedzenie Krajowej Rady ds. Edukacji poświęcone będzie innowacjom, technologiom cyfrowym i przedsiębiorczości.

Spotkanie daje Rządowi Federalnemu okazję do zaprezentowania niektórych swoich osiągnięć i planów uwzględnienia niektórych zmian w sektorze edukacji.

Rozmowa podczas spotkania obejmowała także wysiłki mające na celu dostosowanie krajowego sektora edukacyjnego do ery cyfrowej.

Rada rozważa zmianę programu nauczania. plan przeglądu programu nauczania opiera się na postępie technologicznym i konieczności odpowiedniego wyposażenia uczniów, aby mogli sprostać wyzwaniom ery cyfrowej.

Zrodlo