Rytuał Aldiego Satyi, zanim został pierwszym indonezyjskim kierowcą, który wygrał świat

Poniedziałek, 21 października 2024 – 13:21 WIB

WIWAT – Istnieje kilka rytuałów lub rutynowych czynności, które Aldi Satya Mahendra wykonywał, zanim został pierwszym indonezyjskim kierowcą, który zdobył tytuł mistrza świata.

Przeczytaj także:

Lorenzo otwarcie wypowiada się na temat brutalnego konfliktu z Valentino Rossim w 2015 roku

Czerwono-biała flaga powiewała na torze Jerez Circuit w Hiszpanii podczas zawodów wyścigowych WSBK, szczególnie w klasie World Supersport 300, gdzie Aldi Setya zdołał zdobyć najwyższe punkty w tym sezonie.

Indonezyjski kierowca Aldi Satya Mahendra

Mając największą pensję w MotoGP, Fabio Quartararo decyduje się zamieszkać na Bali

„Stworzyła się historia, Aldi Satya Mahendra wygrał wyścig World Supersport 300 2024 i został pierwszym indonezyjskim kierowcą, któremu się to udało” – napisano w oświadczeniu WSBK” – napisano w oświadczeniu WorldSBK.

Aldi, zawodnik z Yogyakarty, w pierwszym wyścigu, który odbył się w Jerez w sobotę 19 października 2024 r., zdobył trzecie podium. W ten sposób do zdobycia tytułu mistrza świata wystarczyło mu jedynie 12. miejsce.

Wchodząc do drugiej rundy zawodnik BrCorse Yamaha z sukcesem zajął 6. miejsce, po rozpoczęciu wyścigu z 4. pozycji. Dzięki temu zdobył dodatkowe 10 punktów i ostatecznie ugruntował swoją pozycję w czołówce rankingów z dorobkiem 221 punktów.

Dzięki tym wynikom 18-letnia zawodniczka ma 21 punktów przewagi nad Loris Veneman z Holandii, która w klasyfikacji WSSP300 2024 zajmuje drugie miejsce.

Tymczasem starszy brat Aldiego, Galang Hendra Pratama, zakończył sezon na 8. pozycji.

Zanim został mistrzem świata, Aldi przeszedł specjalny rytuał, a mianowicie trenował na YZF-R3 na torze Boyolali w Środkowej Jawie lub na Supermoto o pojemności 450 cm3 na torze w Yogyakarcie, obejmujący zaprogramowany trening fizyczny pod okiem profesjonalnego instruktora.

„Jestem gotowy, aby stawić czoła ostatniemu wyzwaniu w serii WorldSSP300 Jerez. To będzie runda, która wyłoni tytuł mistrza świata, o który będę walczył najmocniej jak to możliwe. „Zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a także osiągi motocykla YZF-R3 i wsparcie wszystkich stron, mam nadzieję towarzyszyć moim krokom na drodze do mety jako mistrz świata” – powiedział w niedzielę, cytowany w oficjalnym oświadczeniu. 20 października 2024 r.

Od najmłodszych lat miał kontakt z wyścigami, między innymi dlatego, że jego rodzice byli byłymi zawodnikami narodowymi, a mianowicie Dicky Hestu i Desy Prasanti. Jednym z celów jest wywieszenie czerwono-białej flagi na arenie międzynarodowej.

„Jestem zdeterminowany, aby Indonezja była dumna w oczach świata. To misja, która staje się także moją siłą, aby osiągnąć to wielkie marzenie” – kontynuował Aldi.

Całkowicie nowa Yamaha YZF-R9 oficjalnie wprowadzona na rynek w cenie 210 milionów IDR

Nowa historia! Indonezyjski kierowca Aldi Satya Mahendra jest mistrzem świata WSSP300 2024

Indonezyjski kierowca Aldi Satya Mahendra w końcu oficjalnie został mistrzem świata WSSP300 2024. Aldi został pierwszym indonezyjskim kierowcą, który zdobył ten tytuł.