„Różowa pigułka”: Aisling Chin-Yee reżyseruje dokumenty związane z projektem dotyczącym zmian w filmie dotyczącym walki o „kobiecą Viagrę”; Everywoman Studios i liczydło sferyczne w załączeniu

EKSKLUZYWNY: Pierwszym projektem w ramach projektu Docs For Change będzie Różowa pigułkafunkcja dotycząca wyszukiwania „viagry dla kobiet”.

Aisling Chin-Yee, której debiutancki film dokumentalny Żaden zwykły człowiek którego premiera odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, wyreżyseruje film. Producentem filmu jest Everywoman Studios Abby Greensfelder wraz ze Sphere Abacus, która zajmuje się także globalną dystrybucją dokumentu.

Film, reklamowany przez producentów jako „szalenie zabawna zabawa w świat seksu i nauki”, dogłębnie porusza temat tabu, jakim jest zdrowie seksualne kobiet. Podąża za pionierami i krytykami związanymi z poszukiwaniem rozwiązania dla kobiet pragnących wsparcia libido lub „małej różowej pigułki” podobnej do viagry, którą mężczyźni przyjmują w celu zwalczania zaburzeń erekcji. Doktor zbada liczne przeszkody na drodze do przełomu w branży, w której istnieje kilka zatwierdzonych przez FDA leków zapewniających przyjemność seksualną mężczyznom i prawie żadnych leków dla kobiet.

Chin-Yee powiedziała: „W tej chwili bardziej niż kiedykolwiek kobiety i osoby o różnej płci muszą kontrolować narrację o naszych ciałach. Zdrowie seksualne i pożądanie nie powinny być wstydliwym tematem, mamy więc nadzieję, że ten dokument wywoła tak potrzebną rozmowę”.

Dokument jest pierwszym z projektu Docs For Change, który został stworzony przez Catalyst z siedzibą w Toronto i uczestniczący w programie Knix Fund. Inicjatywa, zapoczątkowana Światowym Festiwalem Mediów w Banff w 2023 r., wspiera i produkuje pełnometrażowe filmy dokumentalne skupiające się na kobietach, które ucieleśniają zasady tworzenia większych możliwości dla kobiet poprzez wzmacnianie ich głosu i inspirowanie zmian.

Założycielka Catalyst Julie Bristow, która prowadzi także dom produkcyjny Bristow Global Media, powiedziała: „Trudno byłoby zaprojektować projekt lepiej dostosowany do misji i ambicji Docs For Change niż Różowa pigułka. To wspaniała historia Dawida i Goliata – opowiedziana przez kobiety – o dostępie kobiet do opieki zdrowotnej, której pragną i potrzebują.

„Chociaż dokument omawia historię tak zwanej „kobiecej viagry”, przedstawia znacznie szerszą historię na temat opieki zdrowotnej dla kobiet i tego, dlaczego wciąż nie poświęca się jej takiej samej uwagi, funduszy i statusu jak w przypadku mężczyzn. Byliśmy pod takim wrażeniem jakości propozycji przesłanych do Docs For Change, że w nadchodzących miesiącach będziemy się zastanawiać nad opracowaniem dodatkowych projektów”.

Joanna Griffiths, założycielka i prezes Knix, dodała, że ​​„jest głęboko przekonana, że ​​rzucenie światła na ten temat pomoże nam wywrzeć trwały wpływ na niektóre z pomijanych kwestii wpływających na zdrowie seksualne kobiet i zapoczątkować bardzo potrzebne rozmowy”.

„Ta historia również była mi bliska, ponieważ ukazuje, z czym borykają się założycielki, tworząc firmy skupiające się na zdrowiu kobiet” – powiedziała.

Griffiths i Bristow pracowali razem na początku XXI wieku w kanadyjskim wydawcy CBC. Obie pary wspólnie i osobno inwestują w spółki na wczesnym etapie rozwoju, prowadzone przez kobiety. Bristow’s Catalyst jest obecnie w fazie postprodukcji Zapłacone w całościtrzyczęściowy dokument dla BBC i CBC z udziałem Idrisa Elby Green Door Pictures, Zinc Media i Sphere Abacus; a ostatnio współpracował z Blue Ant Media przy produkcji i dystrybucji przeboju komediowego opartego na faktach Nie mam nic dla Crave w Kanadzie.

Griffiths jest kanadyjskim rekordzistą w zakresie największej publicznie ujawnionej sprzedaży prywatnej firmy przez samotną założycielkę. Miało to miejsce, gdy szwedzka firma Giant Essity zajmująca się zdrowiem i higieną kupiła 80% Knix w 2022 roku. Zasiada także w zarządzie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Chin-Yee zdobyła nagrodę Directors Guild of Canada za miniserial CBC Plan B. Jej debiut reżyserski w filmie fabularnym pt. Reszta z nasz udziałem Heather Graham, Sophie Nélisse i Jodi Balfour, miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2019 roku.

Greensfelder jest byłym dyrektorem Discovery i współzałożycielem Powiedz „tak” sukience producentka Half-Yard Productions, która w 2019 r. uruchomiła Everywoman Studios jako studio oferujące pełen zakres usług, mające zaradzić różnicom między płciami w ekosystemie rozrywki. Jej pierwszy dokument, LFG dla HBO Max i CNN Films był kroniką walki amerykańskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej o równość wynagrodzeń. Jej najnowszy film pt. Niezbadanybędący kontynuacją programu „She Is The Music” Alicii Keys, którego premiera odbyła się na Tribeca w 2023 r. Greensfelder założyła także i prowadzi Propelle, program akceleracyjny dla twórczyń, we współpracy z wydawnictwem dokumentów i biznesem wydarzeń Realscreen.

„Przez stulecia kobiety cierpiały w milczeniu, a ich zdrowie i doświadczenia seksualne były pomijane i niedostatecznie badane” – stwierdziła Greensfelder. „Teraz po raz pierwszy zabiera głos nowe pokolenie lekarzy, innowatorek i wpływowych osób. Menopauza i zdrowie kobiet mają swój moment. Różowa pigułka może być głośnym, brzęczącym okrzykiem bojowym, który zainspiruje do zmian.

Dla Sphere Abacus dokument ten jest jednym z najbardziej znaczących wydanych na rynku od czasu, gdy kanadyjska firma Sphere Media kupiła brytyjskiego dystrybutora Abacus Media Rights i zmieniła jego nazwę. Jej programy obejmują komedie CBC i HBO RaczejCTV i BBC dramat kryminalny Kardynał i mydło medyczne NBC i CTV Przeszczepwraz z dokumentami, takimi jak filmy dokumentalne Szturmuj na niebie 911 I 100 dni do zwycięstwa dla BBC). Wkrótce w kinach pojawi się dokument fabularny, Małpa na patyku: morderstwo, szaleństwo i Hare Kryszna.

Zrodlo