Rośnie liczba przypadków znęcania się i molestowania w brytyjskim sektorze finansowym

Z badania przeprowadzonego przez organ nadzoru finansowego wynika, że ​​w latach 2021–2023 liczba zgłoszeń nadużyć niefinansowych wzrosła o 72 procent.

Z badania przeprowadzonego przez krajowy organ nadzoru finansowego wynika, że ​​w ciągu ostatnich trzech lat liczba zarzutów dotyczących zastraszania, dyskryminacji i innych nadużyć o charakterze niefinansowym w brytyjskim sektorze finansowym gwałtownie wzrosła.

Z badania przeprowadzonego przez Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wynika, że ​​w latach 2021–2023 liczba zgłoszeń nadużyć niefinansowych wzrosła o 72 procent.

Znęcanie się i dyskryminacja stanowiły największą część spośród 5380 zarejestrowanych skarg, stanowiąc odpowiednio 26% i 23% całości.

Kolejne 40 procent raportów dotyczyło „innych” zarzutów dotyczących niewłaściwego postępowania, które obejmowały szerokie spektrum zachowań, od obraźliwego języka po zażywanie nielegalnych narkotyków i wprowadzanie niechcianych zwierząt do biura.

Firmy podjęły działania w związku ze skargą w 43 procentach przypadków, choć według badania osobom oskarżonym o niewłaściwe postępowanie rzadko odbierano pensje lub premie.

Jak wykazało badanie, w tym okresie spadło również wykorzystanie porozumień o zachowaniu poufności i ugody w sektorze.

„Wyniki powinny działać jako katalizator dla zarządów i stowarzyszeń branżowych regulowanych firm do ustalania priorytetów i podejmowania działań w przypadku kwestii związanych z niewłaściwym postępowaniem pozafinansowym, które prowadzą do złej kultury pracy i mogą ostatecznie zaszkodzić konsumentom lub integralności rynku” – stwierdziła FCA.

Raport pojawia się po tym, jak w styczniu komisja parlamentarna opublikowała podsumowanie przesłuchań na temat doświadczeń kobiet w branży finansowej, z których wynikało, że niewłaściwe postępowanie i mizoginia są w tej branży powszechne.

Kobiety powiedziały parlamentarzystom, że choć seksistowskie zachowania w biurze stały się mniej powszechne, molestowanie seksualne w wielu przypadkach przeniosło się na konferencje i wyjazdy służbowe.

Obawy, że w londyńskim sektorze finansowym panuje kultura wrogości wobec kobiet, pojawiły się w związku z serią głośnych skandalów, jakie miały miejsce w ostatnich latach, w tym zarzutami o molestowanie seksualne i napaść kierowane pod adresem założyciela funduszu hedgingowego Crispina Odeya, który zaprzeczył popełnienia przestępstwa.

Zrodlo