Rentgen prowincji: Sierra Sur i Campiña mają swoje zbiorniki w sytuacji awaryjnej

Perspektywy są korzystniejsze, niż oczekiwano. rok temu w Sewilli i jej obszarze metropolitalnym, gdy poziom zbiorników wynosił 29% swojej pojemności. Obecnie wynoszą one 51%, a woda jest gwarantowana przez ponad półtora roku. Według danych z Konfederacja Hydrograficzna Gwadalkiwir przez trzy lata bez ograniczeń we wszystkich zbiornikach zlewni. Eksperci są jednak zgodni, że nie powinniśmy tracić czujności. Luis Babiano, menadżer AEOPAS (hiszpańskie stowarzyszenie operatorów dostaw publicznych i urządzeń sanitarnych) i ekspert ds. suszy, przeprowadził dla Poradzić sobie z Sevillą prześwietlenie sytuacji w prowincji, którą uważa za nierówną.

Los Ze zbiorników znajdujących się w sytuacji awaryjnej zaopatruje się 200 tysięcy mieszkańców południowej części Sierra i Sewilli. W przypadku Estepy, w której od sierpnia ubiegłego roku występują nocne przerwy w dostawie wody, Babiano zapewnia, że ​​jest to kwestia infrastruktury. „Prace, które należy przyspieszyć” administracją publiczną, tak aby gmina nie była zaopatrywana przez jedną warstwę wodonośną, która jest na minimalnym poziomie, lecz aby inwestowała w możliwość dostępu do nowej, która zaradzi tej sytuacji. „Zarząd został poproszony o przyspieszenie dużego projektu polegającego na doprowadzeniu wody ze zbiornika Retortillo do Estepy, co jest najlepszym rozwiązaniem dla regionu, które ma najbliższą przyszłość”.

La Roda de Andalucía, El Saucejo, Los Corrales i Martín de la Jara w Sierra Sur również znajduje się w trudnej sytuacji, podobnie jak Casariche’a który od roku objęty jest ograniczeniami. Ekspert ten zwraca uwagę, że błędem jest nadużywanie wód gruntowych, co ma miejsce w innych gminach, m.in. Północna Sierra. Wiele z nich ma zbiorniki oddalone o kilka kilometrów, do których nie są podłączone.

„Miasta takie jak Cazalla de la Sierra czy Almadén de la Plata są przewoźnikami wody i posiadają zbiorniki na swoich obszarach miejskich, ale jej nie otrzymują”dlatego zapewnia, że ​​pilnie trzeba stworzyć konsorcjum publiczne dostarczające wodę ze zbiornika El Pintado zgodnie z planem hydrologicznym Gwadalkiwiru aby ten system działał.

W każdym razie Luis Babiano wskazuje, że działania obywatelskie na rzecz ograniczenia kosztów Tylko tak możemy pomóc na poziomie indywidualnym, biorąc pod uwagę, że wykonanie tych jakże niezbędnych prac trwa zwykle kilka lat.

Zrodlo