Real Saragossa zmierzy się z gorszą Teneryfą (2-3)

Real Saragossa powrócił w piątek w Santa Cruz de Tenerife (2-3) mecz, który stał się niezwykle skomplikowany, gdy miejscowi wygrywali dwoma bramkami, a do końca meczu pozostało zaledwie dwadzieścia minut.

Z powodu wad drużyny Aragonii, która Miał fatalny wieczór z przeciwnikiem, któremu w 24. minucie pierwszej połowy zabrakło o jednego zawodnika mniej. za zasłużone wydalenie pomocnika Sergio Gonzáleza, Teneryfa była lepsza przez 73 minuty a po strzeleniu gola bardzo wcześnie, w 11. minucie, był także w stanie, w niezrozumiały sposób, zdobyć drugiego gola na początku drugiej połowy, gdy miał już przewagę liczebną od pół godziny.

Ale chicharreros ostatecznie zmarnowali dwubramkową przewagę i ulegli nieregularnemu Realowi Saragossa Rozstrzygnął pojedynek w trzynaście decydujących minut, wahając się od 73 do 86. Szybki atak Pau Sansa, po zagraniu i strzale odrzuconym przez bramkarza Salviego, pozwolił Bazdarowi zdobyć pierwszą bramkę, Azón zdobył drugą bramkę głową, a Bazdar uzupełnił swój dublet zdobywając trzecią bramkę po świetnej indywidualnej akcji Lluísa Lópeza, który zakończył się asystą dla Serba

Obecność w Heliodoro del Zaragoza oznaczała wymagający test dla Teneryfy pogrążony zarówno w procesie zdrowienia, jak i odkupienia na oczach swoich fanów i nie tylko wiedział, jak odważnie stawić mu czoła, ale także od pierwszych chwil naraził aragońską drużynę na poważne kłopoty.

Zespół z wyspy potrzebował zaledwie trzech minut, aby poważnie zastraszyć rywala, po główce José Leóna, który został odbity prawym słupkiem Poussina. Jednak druga próba znalazła się w siatce Aragonii, po tym jak bramkarz niewiele zdziałał po mocnym dośrodkowaniu Aaróna Martína (m.11).

Pod koniec pierwszego kwadransa gości Bazdar miał dobrą okazję na wyrównanie, jednak przeszkodziło mu wczesne odejście Salviego po błędzie Daniego. Chociaż Sytuacja miejscowych skomplikowała się po wydaleniu Sergio Gonzáleza (m.24) za niebezpieczny czyn na głowie Aketxe.

Ta przewaga kadrowa zapewniła Realowi Saragossa lekką przewagę w kontroli piłki nad Aragończykami. choć nie było to widoczne na tablicy wyników. Już w doliczonym czasie gry Bazdar miał dobrą okazję. Jednak strzał Bałkana trafił w ręce Salviego, kończąc tym samym bardziej niż intensywną pierwszą połowę.

W wznowieniu, gdy wszystko zdawało się zapowiadać oblężenie Aragonii, okazało się, że było odwrotnie. Wyspiarze jako pierwsi strzelili na bramkę i ponownie strzelili gola. Tym razem dośrodkowanie Diarry wykończył David Rodríguez (m.49), po zwycięstwie nad swoim markerem Ivánem Calero.

Niedługo potem to Salvi interweniował w meczu jeden na jednego z Ivánem Azónem (m.58), ale Krótkie wybicie bramkarza po strzale Pau Sansa wykorzystał Bazdar (m.73) zdobyć puste drzwi. Iván Azón strzelił wyrównującego gola głową (m.78) po wykończeniu rzutu rożnego wykonanego przez Toniego Moyę.

Ale oblężenie Saragossy na tym się nie skończyło. Nowy początek kasty, tym razem Lluisa Lópeza, pozwolił Serbowi Bazdarowi ponownie zdobyć bramkę (m.86) niskim i krzyżowym strzałem. Serb strzelił nawet kolejnego gola, który nie został uznany ze względu na spalony. Ostateczne zwycięstwo, z takim samym wynikiem, jakim przegrali u siebie tydzień wcześniej, pozostawia Real Saragossa na szczycie tabeli – obecnie drugi. a rywal zostawia go na kolejny tydzień pokazując stan dna.

CD Teneryfa 2: Salvi; Mellot, Gayá, José León, Medrano (Rubén Alves, zm. 76); Dani Fernández (David Rodríguez, m. 46), Sergio González, Aarón Martín (Maikel Mesa, m. 82), Luismi Cruz (Waldo, m. 71); Diarra i Ángel (Enric Gallego, m.46).

Real Saragossa 3: Poussin; Iván Calero, Lluis López, Bernardo Vital, Tasende; Adu Ares (Toni Moya, m.59), Keidi Bare (Liso, m.59), Aguado (Pau Sans, m.46), Aketxe (Francho, m.90+3); Soberon (Iván, m.46) i Buzzard.

Cele: 1-0, M.11: Aaron Martín. 2-0, M.49: David Rodríguez. 2-1, M.73: Bazdar. 2-2, M.78: Iván. 2-3, M.86: Bazdar.

Arbiter: Salvador Lax Franco (Komitet Terytorialny Murcji). Za niebezpieczny wślizg na Aketxe odesłał miejscowego Sergio Gonzáleza (m.24), ponadto ukarał miejscowych José Leóna (m.37), Gayá (m.45+2), Davida Rodrígueza (m.69) oraz trener Pepe Mel (m.74) oraz goście Tasende (m.48), Adu Ares (m.58) i Bernardo Vital (m.74).

Incydenty: Mecz dziewiątego dnia LaLiga Hipermotion rozegrany na stadionie Heliodoro Rodrígueza Lópeza przed 15 272 widzami. Przed rozpoczęciem meczu były zawodnik Sergio Rodríguez rozpoczął honorowy mecz w uznaniu jego udanej kariery w świecie koszykówki, zarówno na poziomie klubowym, jak i w reprezentacji Hiszpanii.