Real Saragossa ponownie przegrywa u siebie z Almerią w lepszej jakości (1-2)

Real Saragossa opuszcza stanowiska bezpośredniego awansu i zajmuje obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji, prowadząc w grupie czterech drużyn, które mają po 16 punktów przegrać w tę niedzielę (1:2) w La Romareda ze znacznie lepszą Almerią oraz z drużyną graczy z poziomu First Division, którzy nie mieli dobrego startu w mistrzostwach. To oczywiste Pozycja spadkowa, w jakiej andaluzyjska drużyna przybyła do stolicy Aragonii, nie odpowiada jakości jej zespołu.

On dublet od byłego zawodnika Saragossy Luisa Suáreza, pozwala teraz Almerii wydostać się z miejsc spadkowych, a jednocześnie To pokazuje, że drużyna Aragonii w dalszym ciągu dusi się grą na swoim stadionie, ponieważ chociaż wygrali w swoich pierwszych dwóch występach z Elche i Levante, dwie z drużyn, które teoretycznie muszą walczyć o awans w kategorii, w kolejnych dwóch z Racingiem, który grał w gorszej sytuacji od 51. minuty oraz z Almerią, przegrały .

Druga z rzędu porażka na własnym boisku drużyny Víctora Fernándeza również uwypukliła utratę spójności w defensywie z którym piłkarze Saragossy rozpoczęli ligę. Zespół Aragonii, który przegrał cztery z sześciu ostatnich meczów (w którym uzyskał jedynie 6 z 18 możliwych punktów), W trzech ostatnich meczach stracili 7 bramek. A zgromadzili już sześć dni bez zachowania czystego konta.

Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla andaluzyjskiej drużyny, ponieważ w Penetracja Luisa Suáreza w okolicy w 7. minucie Kolumbijczyk został ukarany przez Keidi Bare. Sam napastnik z Ameryki Południowej Odpowiadał za transformację startu i wyprzedzenie swojej drużyny, ale tego nie świętował za przeszłość Saragossy.

Ale Radość zespołu Joan Francesc Ferrer „Rubi” nie trwała długo, ponieważ pięć minut później, po rzucie rożnym wykonanym przez Toniego Moyę, Główka Ivána Azóna przywróciła remis na tablicy wyników.

On wzajemny szacunek obu drużyn Oznaczało to, że od tego momentu żadnemu z nich nie udało się wyraźnie dotrzeć w pole rywali i dopiero Almería w 18. minucie miała wyraźną opcję na ponowne objęcie prowadzenia po strzale Nico Melameda z krawędzi pola karnego, który został odrzucony przez bramkarza Saragossy Gaetana Poussina, który następnie przejął piłkę po kolejnej główce Gonzalo Melero.

Po tej okazji gra toczyła się głównie w środku pola, z pewnym podejściem, ale żaden z dwóch bramkarzy nie musiał ciężko pracować, chociaż Gol Leo Baptistao nie został uznany w doliczonym czasie gry tuż przed przerwą z powodu spalonego.

Początek drugiej połowy był udany większe tempo gry do meczu przez dwóch pretendentów, ponieważ było więcej podejść do obu obszarów.

W 54. minucie Sędzia podyktował rzut karny dla Sergio Arribasa po kontrataku gości, jednak został on unieważniony ze względu na wcześniejszy spalony. a trzy minuty później kolejna świetna akcja Arribasa, który przewyższał wszystkich, którzy stanęli mu na drodze, zakończyła się strzałem, który o włos nie chybił.

Saragossa Keidi Bare spróbował tego z zewnątrz z pola karnego w 54. minucie, ale bramkarz Almerii był bardzo uważny.

Z grą tam i z powrotem i Ponieważ aragońska obrona była bardzo zaawansowana, Nico Melamed dobrze przefiltrował świetne podanie za jej plecami w 67. minucie, którą otrzymała Luis Suárez zapewnił sobie zwycięstwo dzięki szybkości, obronił dośrodkowanie Poussina i podwyższył na 1:2.

Drużyna Aragonii otoczyła bramkę Almerii i chociaż była w posiadaniu piłki, zdominowała ją i dotarła w pole rywali, zrobiła to wyraźnie dopiero niedługo po rozpoczęciu doliczonego czasu gry. Strzał z bliska Enrique Clemente obronił bramkę gości co obok goli Luisa Suáreza zadecydowało o zwycięstwie andaluzyjskiej drużyny.

R. Saragossa 1: Poussin; Calero, Lluis López, Vital, Tasende (Clemente, m.40); Aketxe (Francho, m. 46), Keidi Bare (Pau Sans, m. 72), Toni Moya (Marc Aguado, m. 92), Liso; Bazdar i Ivan Azon (Mari, m.72).

UD Almería 2: Fernando; Alex Pozo, Chumi, Édgar, Bruno Langa; Arribas (Marc Pubill, m.76), Melero (Gui, m.90), Baba (Centelles, m.83), Nico Melamed (Kaiky, m.90); Baptistao (Lopy, m.76) i Luis Suárez.

Cele: 0-1. M.7: Luis Suárez (kary); 1-1. M.12. Iván Azón; 1-2. M.72. Luisa Suáreza.

Sędzia: Muresan Muresan (Komitet Walencki). Żółtą kartkę dał Bazdarowi i Vitalowi z Realu Saragossa oraz Edgarowi, Babie, Melero, Lopy’emu, Fernando i Chumiemu z Almerii.

Przypadki: mecz odpowiadający dziesiątemu dniu rozgrywek LaLiga Hypermotion rozegrany na stadionie La Romareda w Saragossie przed 20 814 widzami.