Reakcja Ericka Thohira na kontrowersyjny gol Bahrajnu: Nie mogę przestać myśleć

Sobota, 12 października 2024 – 05:04 WIB

Riffa, VIVA — Dyrektor generalny PSSI, Erick Thohir, okazał swoje głębokie rozczarowanie, gdy był świadkiem kontrowersyjnego gola strzelonego przez reprezentację Bahrajnu przeciwko reprezentacji Indonezji.

Przeczytaj także:

Zagraniczne media przyznają, że reprezentację Indonezji bardzo trudno pokonać

Z ponurym spojrzeniem i kręcąc głową, Erick wyglądał na bardzo niedowierzającego tej decyzji.

Mecz pomiędzy Bahrajnem a Indonezją odbył się w czwartkowy wieczór 10 października 2024 roku, w trzeciej kolejce III rundy Grupy C Kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2026.

Najnowsza pozycja reprezentacji Indonezji w rankingach FIFA po remisie z Bahrajnem

Po zaciętej walce obie drużyny musiały zadowolić się remisem 2:2.

Najważniejszym wydarzeniem był wyrównujący gol strzelony przez zawodnika Bahrajnu Mohameda Marhoona w 90+9 minucie.

Profil Ahmeda Al Kafa, kontrowersyjnego sędziego meczu drużyny narodowej Indonezji i Bahrajnu

Bramka została uznana za kontrowersyjną, ponieważ padła po wyznaczonym terminie.

W rzeczywistości doliczony czas gry wynosił tylko sześć minut, dlatego wielu uważało, że decyzja o kontynuowaniu meczu do tej minuty była bardzo wątpliwa.

Erick Thohir na nagraniu krążącym w mediach społecznościowych podczas oglądania meczu z kibicami był bardzo podekscytowany, gdy reprezentacja Indonezji zdołała prowadzić 2:1 dzięki pięknej bramce Rafaela Struicka.

Radość ta przerodziła się jednak w głębokie rozczarowanie, gdy Bahrajn zdołał wyrównać w ostatnich sekundach meczu.

Po zdobyciu gola Erick Thohir potrząsnął głową, wyrażając swoje niezadowolenie i zamieszanie w związku z zachowaniem sędziego, które uznał za niesprawiedliwe.

W odpowiedzi na ten incydent PSSI planuje złożyć do FIFA oficjalny protest w sprawie zachowania sędziego podczas meczu.

Członek PSSI Exco, Arya Sinulingga, potwierdziła, że ​​krok ten zostanie podjęty.

„Wyślemy list protestacyjny. „Jesteśmy bardzo rozczarowani decyzją sędziego, szczególnie w związku z nieuzasadnionym dodatkowym czasem do zdobycia bramki przez Bahrajn” – powiedziała Arya w krótkim oświadczeniu.

Obecnie reprezentacja Indonezji rozegrała trzy mecze III rundy Eliminacji do Mistrzostw Świata 2026 w Strefie Azjatyckiej.

Niestety wszystkie trzy mecze zakończyły się remisami, przez co drużyna Garuda chwilowo utknęła na piątym miejscu w tabeli z łącznym dorobkiem trzech punktów.

Dzięki temu wynikowi reprezentacja Indonezji uda się następnie do Chin, aby rozegrać kolejny mecz we wtorek 15 października 2024 r. z nadzieją zdobycia pełnej liczby punktów i poprawy swojej pozycji w rankingach.