Raporty Maple Leafs: Samotny gol Austona Matthewsa nie wystarczył do porażki z Rangersami

Toronto Maple Leafs nie strzelili bramki. Igor Shesterkin zrobił różnicę i w ostatnim kadrze był zdrowy, ale nie skradł wyniku. Leafs nie byli dla niego wystarczająco surowi przez pełne 60 minut porażki 4:1 z New York Rangers.

W miarę narastania liczby strzałów niebezpieczne okazje przed Shesterkinem znikały. Po pierwszych strzałach szanse na drugą i trzecią szansę były ograniczone, więc Shesterkin musiał rutynowo bronić lub patrzeć, jak krążek leci obok bramki. Zmieniło się to w trzeciej tercji i zaczęliśmy widzieć, jak Shesterkin bronił, ale pierwsze 40 minut nie dało bramkarzowi z Nowego Jorku zbyt wielu powodów do stresu.

Leafs rozpoczęli mecz szybkim tempem i kontrolą. Większość pierwszych 10 minut spędzili pod bramką Rangersów, a Leafs zmieniali się i szybko przeładowywali, jeśli krążek został wyrzucony. Pomimo rozpoczęcia Alexis Lafrenière umieścił Rangersów na szachownicy jako pierwszy po złym odbiciu się od sędziego, błędzie w konstrukcji i celnym strzale.

Nowy Jork pokazał to w drugiej połowie, gdy gra się rozpoczęła. Obie drużyny wymieniły się szansami w pośpiechu, a Rangersi podwoili prowadzenie po opóźnionej rozmowie dzięki Chrisowi Kreiderowi. Auston Matthews wyprowadził Leafs na szachownicy w trzeciej kwarcie, a zespół w końcu zaczął siać spustoszenie i chaos na oczach Shesterkina.

W trzeciej kwarcie Leafs oddali 18 strzałów do Shesterkina i nie potrafili go wyprzedzić ani sekundy, aby doprowadzić do remisu. Kreider i Artemi Panarin strzelili gola, a Stolarz wpadł do siatki i passa trzech zwycięstw zespołu zakończyła się.

Leafs dostają za to ocenę B.

Oceny graczy

Matthew Knies: Ocena+

Nadal wykorzystuje swoją siłę w ofensywie, aby utrzymać krążki przy bandach i przenieść je do Matthewsa i Mitcha Marnerów. Knies może nie jest najbardziej utalentowany w drużynie, ale udowadnia, że ​​potrafi zachować idealną równowagę między umiejętnościami a siłą, tworząc wiele okazji w strefie i w pośpiechu swoimi krótkimi podaniami i czekami na szturchnięcia.

Auston Matthews: Ocena+

Oprócz bramki Matthews zakończył mecz dziewięcioma celnymi celnymi strzałami i 15 próbami oddania strzału. W miarę obowiązywania przepisów grał coraz niżej w strefie, a Shesterkin uniemożliwił mu posiadanie pary.

Anthony Stolarz: B+

Dla Stolarza był to mecz obfitujący w zbiórki, a po jego interwencjach Rangersi obejrzeli kilka kolejnych rzutów. Utrzymywał Leafs w grze tak długo, jak mógł pozwolić tylko na jednego gola pięć na pięciu po znakomitych podaniach pomiędzy Reillym Smithem, Miką Zibanejadem i Chrisem Kreiderem. Stolarz musiał walczyć przez ciała, kontakt z Rangersami i zagubione ostrze łyżwy. Nie możesz mu tego powiesić.

Jake McCabe: B+

McCabe miał najwięcej strzałów z tyłu i wydawał się być jednym z niewielu Leafs, którzy zauważyli tendencję Rangersów do zderzeń ze Stolarzem.

Conor Timmins: B+

To był świetny pierwszy mecz po powrocie Timminsa, który utrzymywał stabilną defensywę, miał dobre ustawienie do odcinania podań i był bardziej zauważalny w ataku, starając się mierzyć czas odbić i odskakiwać do własnych strzałów.

Steven Lorentz – David Kämpf – Ryan Reaves (czwarta linia): B

Trener Craig Berube miał kilka dobrych minut w czwartej linii. Chociaż Kämpf jako jedyny oddał prawdziwy strzał na bramkę, cała trójka uzyskała dobry czas w strefie O, przetrwając nawet zmiany przeciwko linii Zibanejada. Niektóre zmiany w końcówce meczu spowodowały, że Pontus Holmberg i Lorentz zamienili się miejscami, podczas gdy Kämpf walczył z Williamem Nylanderem i Bobbym McMannem.

Chris Tanev: B

To był pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Tanev miał zauważalne momenty z niewłaściwych powodów. Nie trafił w wyciągnięcie kija na Kreiderze i miał kilka okazji w strefie defensywnej. W drugiej kwarcie wszystko się wyjaśniło, ale Tanev po zablokowaniu strzału opuścił boisko i wrócił dopiero w trzeciej kwarcie.

Mitch Marner: B

Krążek-szczęście trafił Marnera w pierwszej akcji czterolistnego ataku, gdy podanie Matthewsa minęło jego kij. Górna linia była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu Leafs, a jego podania od muru oraz do Matthewsa i Kniesa podtrzymały serię.

Bobby McMann: B

Dobrze sobie radził, znajdując na swojej linii wykwalifikowanych zawodników w układzie pięciu na pięciu z dobrze rozmieszczonymi podaniami rozciągającymi.

Oliver Ekman-Larsson: B

Jego podskoki zagrażają ofensywie, chociaż nie dodał zbyt wielu strzałów do gry w przewadze, która wymaga większej liczby strzałów.

Szymon Benoit: B

W takich meczach kluczowe znaczenie mają strzały Benoita ze strefy defensywnej, które stają się szansami na zdobycie gola.

Morgan Rielly: B-

Rielly późno zbliżył się do przodu siatki po pierwszym strzale, który spowodował odbicie przed bramką Lafrenière.

William Nylander: B-

Gra wygląda najlepiej, a kończy się na ośmiu strzałach do siatki. Nylander strzelił szeroko po podaniu McManna, a w drugiej minucie po akcji w przewadze. Sheshterkin musiał nieźle go obronić w środku meczu, ale Nylanderowi nadal nie było po drodze, który zakończył grę z minusem-3.

Nick Robertson: C

Robertson wciąż nie osiągnął takiego wyniku, jaki popisał się w okresie przygotowawczym. Potrzebuje trochę szczęścia, aby znaleźć drogę, ponieważ najlepszą okazję do zdobycia gola miał w pierwszym meczu, gdy krążek odbił się od jego kija.

John Tavares: C-

Chociaż gra w przewadze nie przełożyła się na korzyść, Tavares miał swoje okazje do strzału, a Matthews i Nylander przyciągnęli wiele uwagi. Otrzymał również trafienie w zakresie plus/minus, dopasowując się do minus-3 Nylandera.

Max Domi: C-

Tendencja do podań zmieniła się po tym, jak Domi zmarnował szansę na zdobycie złotej bramki tą linią. Zaczął częściej rzucać krążek w siatkę, jednak żadna z okazji nie trafiła w siatkę.

Pontus Holmberg: D

Holmberg miał kłopoty z rzutami karnymi i zostałby oficjalnie wezwany na sekundę, ale Rangersi zdobyli bramkę po opóźnionej wezwaniu. W drugiej połowie meczu dużo czasu spędzał na czwartej linii.

Wynik gry

Co dalej z Leafsami?

Poniedziałek jest ostatnim z czterech meczów u siebie (19:30 ET na platformie Prime), a Tampa Bay Lightning będzie chciała odrobić straty po porażce z senatorami w dogrywce.

(Zdjęcie: Nick Turchiaro / Imagn Images)