Przerywają młodzieżowy mecz piłki nożnej z powodu niefortunnych rasistowskich obelg: "Winicjusz de m…"

Haniebny moment, jaki miał miejsce w ten weekend w meczu 9. dnia młodzieżowych mistrzostw prowincji Teneryfa. Stanęli naprzeciw siebie w oficynie stadionu Antonio Domíngueza, należącego do gmina Arona, CD Marino i SD San ​​José. Końcowy wynik to 2:3 dla gości, którzy również doświadczyli godnego ubolewania epizodu rasizmu.

Wszystko wydarzyło się w 88. minucie i sędzia Aday Rodríguez Melo musiał aktywować pierwszy z akty przemocy, rasizmu, ksenofobii i nietolerancji Jak podaje gazeta Marca, po tym, jak numer 4 stadionu San José poinformował go, że spotkał się z rasistowskimi obelgami ze strony części trybun Marino.

Oto, co sędzia stwierdził w protokole arbitrażu: „W 88. minucie jestem zmuszony przerwać mecz i rozpocząć pierwszy krok protokołu w przypadku czynów brutalnych, rasistowskich, ksenofobicznych lub nietolerancyjnych po tym, jak skontaktował się ze mną zawodnik numer 4 SD San ​​José. Don Leyder Alexander Navarro González, który spotkał się z następującymi rasistowskimi obelgami z sektora kibiców lokalnego zespołu (rozpoznawanych po ich ciągłych żądaniach przez cały mecz): „Czarny kurwa, Winicjusz to gówno”, po tym incydencie mecz toczył się normalnie”.