Przerażone grupy religijne w Malezji nękają 402 nieletnich dzieci

Czwartek, 17 października 2024 – 17:21 WIB

Kuala Lumpur, VIVA – Członkowie malezyjskiej grupy religijnej są podejrzani o handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne dzieci. Zostało to przekazane przez władze lokalne.

Przeczytaj także:

Sprawa HP Pawn, mężczyzna w Tanah Abang zadźgany na śmierć

Doniesienia z Saudi Gazette z czwartku, 17 października 2024 r. Global Ikhwan Group (GISB) trafiły we wrześniu na pierwsze strony gazet na całym świecie po tym, jak policja uratowała 402 nieletnich podejrzanych o molestowanie w 20 domach opieki.

Przeczytaj także:

Już nie cicho! Zastosuj metodę 5D Najwy Shihab do walki z molestowaniem seksualnym

Władze aresztowały wówczas 171 podejrzanych, w tym nauczycieli i nianie, ale od tego czasu aresztowano setki kolejnych, gdy wyszło na jaw więcej szczegółów na temat rzekomych przestępstw grupy.

Wśród nich znajdują się zarzuty, jakoby według stanu na 1 października 2024 r. pięciu członków GISB zajmowało się handlem ludźmi w celu wyzysku poprzez pracę przymusową w drodze gróźb.

Przeczytaj także:

Oto psychologiczne skutki sprawców niemoralnych czynów w Domu Dziecka w Tangerang

Dwóch oskarżonych to menadżerowie ośrodków wypoczynkowych należących do GISB w południowym stanie Johor. W niedzielę 13 października 2024 r. postawiono im cztery zarzuty handlu ludźmi z udziałem trzech kobiet i mężczyzny w wieku od 30 do 57 lat. Trzeci, pracownik tego samego ośrodka, został oskarżony o dwa przypadki napaści na tle seksualnym na 16-letnie dziecko.

Co najmniej dwóch innych podejrzanych w związku z incydentami, które miały miejsce w okresie od sierpnia 2023 r. do 1 października 2024 r., pozostaje na wolności.

Według policji setki innych ofiar, w wieku od roku do 17 lat, doświadczyło różnych form molestowania w domach opieki powiązanych z GISB, a niektóre z nich według policji były sodomizowane przez opiekunów i zmuszane do wykonywania czynności seksualnych z innymi dziećmi.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 14 października 2024 r., prawnicy reprezentujący GISB zaprzeczyli zarzutom dotyczącym nielegalnej działalności gospodarczej i przestępczości zorganizowanej. Zwrócili się o uczciwe śledztwo do czasu zakończenia dochodzenia policyjnego.

Jednak jego dyrektor generalny, Nasiruddin Mohd Ali, przyznał wcześniej, że w domu opieki zdarzył się jeden lub dwa przypadki sodomii.

„To prawda, że ​​jest jeden lub dwa przypadki sodomii, ale po co łączyć je wszystkie?” powiedział Nasiruddin w filmie przesłanym na stronę firmy na Facebooku.

GISB ma setki firm w 20 krajach, działających w różnych sektorach, w tym w branży hotelarsko-gastronomicznej, spożywczej i edukacyjnej. Firma jest również powiązana z Al-Arqam, sektą religijną zakazaną przez rząd Malezji w 1994 r. ze względu na obawy związane z odbiegającymi od normy naukami islamu.

Khaulah Ashaari, córka założyciela Al-Arqam Ashaari Muhammad, jest członkinią GISB i zaprotestowała, twierdząc, że grupa w dalszym ciągu przestrzega nauk jej zmarłego ojca.

We wtorek, 15 października 2024 r. izba niższa malezyjskiego parlamentu przyjęła specjalny wniosek, w którym omówiono kwestie związane z GISB, w którym ministrowie rządu przedstawili szereg ustaleń poczynionych od czasu uratowania dzieci z domu opieki w zeszłym miesiącu.

Minister spraw wewnętrznych Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail powiedział na rozprawie, że niektóre dzieci w wieku zaledwie dwóch lat zostały oddzielone od rodzin i poinstruowane, aby pracowały pod pozorem „praktycznego szkolenia”.

Powiedział też, że czasami zmuszano ich do wykonywania setek przysiadów w ramach kary za naruszenie dyscypliny.

„Jeśli popełnią błąd z tak prostego powodu, jak nieprawidłowe ustawienie się w kolejce, zostaną ukarani nie 100, ale 500 stuknięciami ketampa (przysiadem)” – powiedział Saifuddin według raportu lokalnych mediów The Star.

„Według ocen psychologów, czy to za pośrednictwem policyjnej jednostki D11, czy Wydziału Opieki Społecznej, te dzieci tęsknią za rodzicami” – dodał.

Ilustracja przedstawiająca podejrzanego w sprawie karnej zakutego w kajdanki

Ilustracja przedstawiająca podejrzanego w sprawie karnej zakutego w kajdanki

Zdjęcie:

  • MIĘDZY ZDJĘCIAMI/Rivan Awal Lingga

Według Saifuddina do tej pory operacje policyjne przeciwko GISB zaowocowały 415 aresztowaniami i uratowaniem 625 dzieci.

Władze Malezji rozszerzyły również swoje dochodzenie w sprawie GISB na skalę międzynarodową, zwracając się o pomoc do Interpolu.

Następna strona

Na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 14 października 2024 r., prawnicy reprezentujący GISB zaprzeczyli zarzutom dotyczącym nielegalnej działalności gospodarczej i przestępczości zorganizowanej. Zwrócili się o uczciwe śledztwo do czasu zakończenia dochodzenia policyjnego.

Następna strona



Zrodlo