Prabowo stawia na bezpieczeństwo energetyczne oraz rozwój infrastruktury naftowo-gazowej

Piątek, 25 października 2024 – 23:44 WIB

Djakarta – Uznaje się, że rząd Prabowo-Gibran jest zobowiązany do wspierania rozwoju infrastruktury gazu ziemnego, aby osiągnąć cel bezpieczeństwa energetycznego określony w punkcie drugim Asta Cita.

Przeczytaj także:

Wylatując do Magelang samolotem Hercules, Sri Mulyani: kupiony w APBN

Przewodniczący Komitetu Inwestycyjnego Stowarzyszenia Krajowych Spółek Naftowych i Gazowniczych (Aspermigas) Moshe Rizal powiedział, że wysiłki te miały także na celu uniknięcie groźby ironii, jak w wynikach badania ASEAN Center for Energy (ACE), które stwierdziła, że ​​Indonezja stanie się importerem netto gazu ziemnego w latach 2030 i 2040.

„Czy ci się to podoba, czy nie, rząd musi bardziej agresywnie budować infrastrukturę gazu ziemnego. Jeśli rządowi nie uda się zoptymalizować krajowego gazu ziemnego, mimo że istnieją duże jego rezerwy, istnieje ryzyko, że będziemy go importować” – stwierdził Moshe w swoim oświadczeniu , piątek, 25 października 2024 r.

Przeczytaj także:

Ujawniając przesłanie Prabowa, Sri Mulyani potwierdza, że ​​APBN jest używany dla ludzi

Podkreślił, że kluczem do optymalizacji gazu ziemnego w kraju jest przede wszystkim budowa infrastruktury dystrybucyjnej. Ponieważ obecność szerszej infrastruktury spowoduje ulepszenia popyt, ponieważ jego wykorzystanie będzie bardziej masowe w społeczeństwie, zarówno dla konsumentów przemysłowych, społeczeństwa, jak i transportu.

Prezydent Prabowo Subianto podczas odprawy podczas odosobnienia Gabinetu Czerwono-Białego w Akademii Wojskowej (Akmil), Magelang City, Jawa Środkowa, piątek, 25 października 2024 r.

Przeczytaj także:

Szef BCA mówi, że Sri Mulyani jest w rządzie Prabowa, co daje zaufanie zagranicznym inwestorom

Kiedy to zostanie zrealizowane, proces poszukiwania i eksploatacji nowych źródeł gazu ziemnego nabierze jeszcze większego tempa. Co więcej, charakter wydobycia gazu ziemnego jest napędzany popytem lub tzw. popytem.

„Dlaczego po prostu nie poszukać inwestorów? Nie jest to łatwe, bo gospodarka jest mała. Wielu inwestorów nie chce” – powiedział.

Podał przykład: projekt dotyczący infrastruktury rurociągu Cirebon-Semarang (Cisem) utknął w martwym punkcie na 18 lat, zanim ostatecznie został uruchomiony przy wykorzystaniu środków APBN. Dlatego Mosze ma nadzieję, że rząd będzie gotowy odegrać rolę w urzeczywistnieniu tego.

„Wszystko, co nie jest atrakcyjne dla inwestorów (nawet jeśli jest pilny), musi zostać wchłonięty przez APBN, który ma zostać zbudowany. „To ważne, aby rozwiązać problem trwale, a nie tylko krótkoterminowo poprzez dotacje” – powiedział Moshe.

Po drugie – kontynuował Mosze – dla rządu ważne jest zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej dla przemysłu i ekosystemów, a także łańcucha gazu ziemnego. Aby można było realizować zrównoważone i długoterminowe praktyki.

„Największym wyzwaniem w tworzeniu tej atrakcji są systemy dotacji, zwłaszcza w programie taniego gazu, który znany jest jako pewne ceny gazu ziemnego (HGBT) jako jeden z głównych czynników zmniejszających jego wartość ekonomiczną. Ta sytuacja powoduje, że inwestycje w wydobycie a infrastruktura gazu ziemnego staje się coraz mniej interesująca” – stwierdził.

Następna strona

Podał przykład: projekt dotyczący infrastruktury rurociągu Cirebon-Semarang (Cisem) utknął w martwym punkcie na 18 lat, zanim ostatecznie został uruchomiony przy wykorzystaniu środków APBN. Dlatego Mosze ma nadzieję, że rząd będzie gotowy odegrać rolę w urzeczywistnieniu tego.

Następna strona



Zrodlo