Policja aresztuje byłego pracownika hotelu za oszukanie firmy

Filipińska policja krajowa

MANILA, Filipiny Policja aresztowała byłego pracownika hotelu wypoczynkowego za oszukanie firmy zajmującej się hurtową dystrybucją części elektronicznych i sprzętu komunikacyjnego o wartości 12 mln funtów.

Aresztowaną zidentyfikowano jako Regina Reyes, natomiast jej współoskarżony, biznesmen Lavish Mohan Paryani, pozostaje na wolności.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Sąd Okręgowy w Pasay City wydał 11 października ubiegłego roku nakaz aresztowania podejrzanych, po postawieniu ich w stan oskarżenia przez prokuraturę miasta Pasay.

Sprawę złożył biznesmen Rajiv Chandiramani, jeden z głównych akcjonariuszy RTI Inc. Spółka zajmuje się hurtowym handlem towarami elektronicznymi.

Sprawa ma związek ze spotkaniem Chandiramani, Paryani i przedstawicieli innej firmy handlowej, w tym Reyesa, którzy twierdzili, że prowadzą interesy z hotelem wypoczynkowym w zakresie dostaw produktów premium, które służą jako nagrody dla jego patronów i gości.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Po kilku negocjacjach przyznano pożyczkę zakupową w wysokości 12 milionów funtów plus odsetki.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Jednakże RTI nie mogło już skontaktować się z firmą handlową i odkryło, że rachunek bankowy, z którego miał zostać wystawiony czek, został już zamknięty.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

W swoim oświadczeniu wzajemnym Reyes zaprzeczyła, że ​​była obecna 4 kwietnia na spotkaniu z urzędnikami RTI i że była częścią Ley Lahs.

Paryani natomiast nie złożył oświadczenia wzajemnego pomimo wystosowanego przeciwko niemu wezwania do sądu.

Kontynuacja artykułu po tym ogłoszeniu

Prokurator miejski uznał, że materiał dowodowy przedstawiony przez skarżącego wystarczył do ustalenia dowodu prima facie umożliwiającego postawienie pozwanym zarzutów z tytułu estafy.

„To karalne oszustwo lub podstęp przy wystawianiu czeku, które jest karalne na mocy znowelizowanego kodeksu karnego, oraz niespłata długu” – czytamy w uchwale.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

„Dedatowanie lub wystawienie czeku płatniczego w przypadku, gdy sprawca nie posiadał środków w banku lub zdeponowane w nim środki nie wystarczają na pokrycie kwoty czeku, jest podstępem lub działaniem oszukańczym” – dodał. .



Zrodlo