Penn State Drew Allar zaczął powoli, ale w razie potrzeby był mocny, aby z łatwością pokonać UCLA

STATE COLLEGE, Pensylwania — Pomimo powolnego początku drużyna Penn State nr 7 stosunkowo łatwo zwyciężyła w sobotę na stadionie Beaver Stadium z UCLA 27-11.

Bruins, grający bez kontuzjowanego rozgrywającego Ethana Garbersa, przez większą część dnia nie mieli wielu odpowiedzi w ofensywie. Rezerwowy Justyn Martin po raz pierwszy wystartował i wykonał 22 z 30 podań na 167 jardów w meczu w południe czasu wschodniego (9:00 czasu polskiego), który był pierwszym wyjazdowym wyjazdem Wielkiej Dziesiątki dla drużyny UCLA, która nie zdobyła przyłożenia aż do ostatniej minuty.

Po pierwszym zwycięstwie w Wirginii Zachodniej drużyna Penn State (5:0, 2:0 Wielka Dziesiątka) rozegrała miesiąc meczów u siebie, przygotowując się do przyszłotygodniowego pojedynku na wyjeździe z 11. drużyną USC. Oto kilka wstępnych wniosków ze zwycięstwa Penn State nad Bruins (1-4, 0-3):

Penn State pływało, ale rozkręcenie trwało zbyt długo

James Franklin powiedział w tym tygodniu, że chce, aby jego zespół zrobił krok do przodu, bez potrzeby, aby stało się to po porażce. Trzeba przyznać, że Penn State wygrało bez wątpienia, ale pozwolenie drużynie UCLA – która w piątek przeleciała przez cały kraj i grała z rezerwowym rozgrywającym – grając przez połowę meczu, niekoniecznie było tym, czego można by się spodziewać po drużynie mającej oczekiwania na College Football Playoff .

Obrona UCLA była w stanie utrzymać atak Penn State do puntów na pierwszych dwóch posiadaniach Nittany Lions. Martin, który po raz pierwszy wystartował w barwach kolegialnych, poprowadził drużynę Bruins w 11 meczach i na dystansie 46 jardów. Jednak zamiast wykonać rzut z gry z Penn State 23, atak został udaremniony przez zatrzymanie Zakee’ego Wheatleya z bezpiecznego miejsca na czwartej i pierwszej pozycji.

Ofensywa Penn State ożyła po części dzięki świetnym zagraniom skrzydłowego Liama ​​Clifforda. Młodszy brat byłego rozgrywającego Seana Clifforda wszedł w sobotę z zaledwie pięcioma złapaniami w tym sezonie, ale w meczu przeciwko Bruins miał trzy złapania na odległość 107 jardów. Wszystkie były świetnymi zagraniami, które przełożyły się na trzecie upadki w wyniku zdobywania punktów: chwyt na 26 jardów na 3. i 11. tercji prowadzący do pierwszego przyłożenia Penn State w drugiej kwarcie, chwyt na 24 jardy na 3. i 4. tercji prowadzący do drugiego przyłożenia Penn State przyłożenie w drugiej kwarcie i złapanie na odległość 57 jardów w trzeciej i ósmej kwarcie, co doprowadziło do zdobycia przez Penn State ostatnich punktów po rzucie z gry w czwartej kwarcie.

Penn State prowadziło zaledwie 7-3 po drugiej kwarcie, ale Drew Allar i ofensywa wzmocnili się po ośmiu zagraniach na dystansie 75 jardów, zakończonym podaniem z 5 jardów do ciasnego końca Tylera Warrena. Kiedy Penn State potrzebowało, funkcjonariusze zorganizowali działania potrzebne do uspokojenia ponad 110-tysięcznej publiczności. Do przerwy drużyna Nittany Lions prowadziła 14-3, a po pierwszej kwarcie zdobyła bramkę z gry po pierwszym posiadaniu piłki w trzeciej kwarcie, a gra oficjalnie wydawała się poza zasięgiem, gdy Kaytron Allen zdobył przyłożenie z 1 jarda na 2:57 przed końcem w trzeciej kwarcie. kwartał.

Allar wykonał 17 z 24 podań na 237 jardów i przyłożenie. W drugiej kwarcie zdobył 1-metrowe przyłożenie w biegu po podstępie. Obrona Penn State utrzymała UCLA na dystansie 260 jardów, z czego 73 padły po 16 meczach, które trwały ponad połowę czwartej kwarty.

Nigdy nie wydawało się, że to mecz, w którym Nittany Lions mogą przegrać, ale dla zespołu, który był faworytem z 28,5 punktami, nie było to takie dławienie, jakiego oczekiwano.

Jak kontuzje wpłynęły na Penn State

Biegacz Nicholas Singleton nie był obecny podczas środowej części treningu dla mediów i został wymieniony w raporcie dostępności przed meczem jako budzący wątpliwości. Ubrał się, ale nie zagrał, co okazało się zdecydowanie najgorszym występem Penn State w sezonie.

Przez cały mecz Singleton znajdował się na linii bocznej w ochraniaczach, ale nie miał na sobie kasku. Allen zaczął, a pierwszoklasista Quinton Martin Jr., który otworzył sezon jako czwarty obrońca, działał w roli rezerwowego. Martin wrócił głęboko do kopnięć w miejsce Singletona. Jeśli Singleton był na tyle zdrowy, aby się ubrać i rozgrzać, najprawdopodobniej Penn State wolało zachować ostrożność, wiedząc, jaka stawka będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu na USC. W Penn State nie ma już Cama Wallace’a, trzeciego obrońcy, który zmaga się z długotrwałą kontuzją.

Bez Singletona wynik w Penn State wynosił 85 jardów w biegu, po raz pierwszy w sezonie poniżej 200 jardów. Drużyna Nittany Lions przystąpiła do rywalizacji w sobotę, notując średnio 251 jardów w biegu na mecz, zajmując 9. miejsce w kraju. Allen uzyskał 78 jardów na 21 prowadzących, a jego długość wynosiła 11 jardów. Martin miał tylko jedno prowadzenie na 1 jard, ale złapał trzy podania na 18 jardów.

Wychodząc z prawej strony Anthony Donkoh wyszedł w pierwszej kwarcie i już nie wrócił. Donkoh trzymał się lewego ramienia i wyraźnie odczuwał ból, gdy nadal próbował unieść rękę nad głowę. Trenerzy założyli mu uprząż na ramię, a on pozostał na linii bocznej, ale nie wrócił. Do końca meczu na prawym skrzydle zastąpił go Nolan Rucci.

Odbiornik i odbijający punt Kaden Saunders został wykluczony z meczu i został zauważony na linii bocznej, trzymając lewą nogę w butach do chodzenia. Narożny obrońca drugiego roku Zion Tracy i odchodzący Jake Spencer mieli doświadczenie w obowiązkach rewanżowych. Tracy uważa, że ​​będzie rozwiązaniem długoterminowym, jeśli Saunders będzie pauzował przez dłuższy czas.

Penn State kontynuuje grę bez rezerwowego Kevina Winstona Jr., który zmaga się z długotrwałą kontuzją. Wheatley przyspieszył siedmioma odbiorami, w tym kluczowym zatrzymaniem na początku meczu po czwartej próbie.

Czy Penn State rozwiązało problem kopnięć?

Tydzień po tym, jak Sander Sahaydak nie wykorzystał dwóch celnych rzutów z gry z 40 jardów w meczu przeciwko Illinois, drużyna Nittany Lions dokonała zmiany.

Nowicjusz w drużynie Redshirt, Ryan Barker, strzelił gole z gry na odległość 25 i 40 jardów – pierwsze dwa gole z gry w jego karierze – a także wykorzystał wszystkie dodatkowe punkty. Wygląda na to, że zadaniem Barkera będzie wyprzedzenie Sahaydaka, który w swojej karierze uniwersyteckiej zdobył zaledwie 3 bramki z gry z 9. Barker dołączył do zespołu z Landenberg w Pensylwanii.

(Zdjęcie Drew Allara: Matthew O’Haren / Imagn Images)