Patriots QB Drake Maye odchodzi z meczu z Jets ze względu na wstrząśnienie mózgu

Rozgrywający New England Patriots, Drake Maye, opuścił boisko po wstrząśnieniu mózgu podczas niedzielnego meczu z New York Jets. Trener Patriots Jerod Mayo powiedział w wywiadzie w przerwie, że Maye nie wróci.

Jacoby Brissett, który rozpoczął pierwsze pięć meczów sezonu w Nowej Anglii, objął stanowisko rozgrywającego.

Maye pod koniec pierwszej kwarty po strzale z 18 jardów oddał strzał w głowę. Pozostał w grze, aby dokończyć jazdę, ale wszedł do niebieskiego namiotu medycznego, gdy zespół wjechał na podjazd. Maye była zszedł z boiska wraz ze sztabem szkoleniowym i zabrany do szatni.

Maye była jedynym źródłem ataków Patriots przez nieco ponad jedną czwartą meczu przeciwko Jets. Nowicjusz rozgrywający prowadził obecnie drużynę, zdobywając 46 jardów w pośpiechu do przerwy i zdobył swoje pierwsze w karierze przyłożenie w pośpiechu, zapewniając Patriots szybkie prowadzenie 7:0. Maye wykonał także trzy z pierwszych sześciu podań na odległość 23 jardów.

Maye zapewnia iskrę ataku Patriotom

Maye w swoich trzech startach dał Patriotom wszystko, na co liczyli.

Nie otrzymał zbyt wiele pomocy za kiepską linią ofensywną z borykającymi się z problemami skrzydłowymi, ale Maye dał atakującym szansę na przesunięcie piłki na różne sposoby, czego dowodem było jego przyłożenie z 17 jardów na początku niedzieli. Jego statystyki nie zawsze były świetne, ale jego podopieczni również stracili wiele podań, w tym kosztowne podanie po trzecim i długim strzale Kayshona Boutte’a w niedzielę.

Jednak kontuzja Maye uwydatniła również jedno z niebezpieczeństw związanych z rozgrywającym o podwójnym zagrożeniu. Bez niego Patrioci zwracają się teraz do Brissetta.

Widzieliśmy, jak to (prawdopodobnie) się potoczy. Brissett rozpoczął pierwsze pięć meczów sezonu dla Patriots, a zespół miał drugi najgorszy atak w lidze, wyprzedzając jedynie Cleveland Browns.

Ten sezon nie przyniósł zbyt wiele optymizmu fanom Patriots, ale jedyną szansą na prawdziwą nadzieję był sposób, w jaki Maye rozegrała pierwsze mecze z dwoma plusami. Teraz ten powód wiary został przytłumiony, przynajmniej tymczasowo. — Chad Graff, reporter Patriotów