Pablo Abián zostaje ogłoszony mistrzem kraju w grze indywidualnej i deblowej na poziomie mistrzowskim w Las Rozas

Zawodnik klubu badmintonowego IES La Orden Pablo Abián zostaje ogłoszony podwójnym mistrzem kraju po zdobyciu złota w grze pojedynczej i deblu mężczyzn turnieju Las Rozas Absolute Master, który odbył się w ubiegły weekend w Madrycie. Abián stanął na podium wraz ze swoim kolegą z drużyny Alejandro Pérezem, który zdobył brąz w jeździe indywidualnej mężczyzn, a młodzieżowy zawodnik z Huelvy Álvaro Morán zajął w tej samej kategorii niezaprzeczalne 5. miejsce.

Klubowi Albiazul nie zabrakło szczęścia w losowaniu, które zadecydowało o licznych dośrodkowaniach pomiędzy jego zawodnikami. Pablo Abián bez problemów awansował do finału, pokonując Carlosa Deco 21-15 i 21-12 oraz Guillermo de Montisa 21-14 i 21-12. W ćwierćfinale musiał zmierzyć się z młodym zawodnikiem klubu Albiazul Álvaro Moránem, którego pokonał 21-14 i 21-7, a w półfinale zmierzył się także ze swoim kolegą z drużyny Alejandro Pérezem, którego pokonał 21-18 i 21-9. Już w finale bez problemu pokonał Ernesto Baschwitza 21:9 i 21:12.

W grze podwójnej mężczyzn bracia Pablo i Javier Abián zdobyli złoto po pokonaniu Hugo Jiméneza i Gonzalo Sáncheza 21:12 i 21:3, Álvaro Morána i Alejandro Péreza 21:14 i 21:13, Marcosa Garcíę i Adolfo Lópeza 21: 14 i 21 12 oraz Gonzalo Lapeña i Álvaro Moral o 21-13 i 21-12.

Kamieniołom, bohater tego weekendu

Młody zawodnik Recreativo IES La Orden, David Carvajal, stał się w weekend jednym z czołowych bohaterów po nowym spotkaniu z reprezentacją Hiszpanii do lat 17 podczas koncentracji, która odbyła się w dniach 26–29 września w Mieres. Pomocnikowi Huelvy, wezwanemu wraz z najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii, towarzyszy jego trener Eliezer Ojeda.

Młodzieżowa drużyna Albiazul miała także znakomity udział w zawodach Andalucía Top TTR Sub 15 i Sub 19, które odbyły się w ostatnią sobotę 28 września w Diego Lobato Sports Centre w Huelvie, zdobywając 3 medale. Hugo Martín i David Moreno zdobyli srebro w grze podwójnej mężczyzn do lat 19, do czego dołączyli dwa brązowe medale José Luisa Carrasco w grze pojedynczej mężczyzn do lat 19 oraz Darío Bernabé i Lucía Santiago w grze podwójnej mieszanej do lat 15.