Oviedo dodaje i kontynuuje: remis na Ciutat de Valencia po meczu „power-to-power” (0-0)

Real Oviedo dodał punkt po remisie z Levante UD (1:1) na Ciutat de Valencia. W rezultacie zespół Javiego Calleji ma 12 punktów po 8 rundach i przeżywa cztery mecze z rzędu bez porażki.

Trener Oviedo powtórzył tę samą jedenastkę, która pokonała Eibara, z „tivote” w środku pola w składzie Colombatto, Seoane i Cazorla. Ilyas Chaira, Moyano i Alemao zorganizowali atak.

IMPREZA OD WŁADZY DO WŁADZY

Levante spisał się w meczu lepiej niż Oviedo, będąc bardziej pionowym i wchodząc w większą część pola przeciwnika, a zespół Calero miał większy rytm niż zespół Calleji we wczesnych fazach.

Jednak z upływem minut gra Oviedo rosła w meczu, który zakończył się dwukrotnym ostrzeżeniem po dwóch strzałach Ilyasa Chairy i Sebasa Moyano. Do przerwy na tablicy wyników obu drużyn widniał wynik 0:0.

DOBRE OVIEDO DO WALKI O MECZ

W drugiej połowie Oviedo kontynuowało trend wzrostowy. Levante szukało piłki i atakowało bramkę Escandella, ale raz po raz padało przy dobrej obronie Oviedo, prowadzonej przez Costasa, Daniego Calvo i Oiera Luengo, który przez cały mecz prezentował dobry poziom.

W końcówce obie drużyny miały swoje szanse, ale żadna nie zakończyła się golem przeciwnika. Pomimo bezbramkowego remisu obie drużyny pokazały dobry poziom i po raz kolejny zaprezentowały swoją kandydaturę do walki o czołowe miejsca w LaLiga Hypermotion.