Orędownik Kolektywu na rzecz Sprawiedliwości Płci, Przyjaciele Ofiar Przemocy Seksualnej

Piątek, 18 października 2024 – 20:07 WIB

Djakarta – Począwszy od tweeta na Twitterze w czerwcu 2020 r. Justitia Avila Veda zainicjowała Kolektyw Adwokatów na rzecz Sprawiedliwości Płci, w skrócie KAKG.

Przeczytaj także:

Zainspirowani bankomatami studenci tworzą aplikacje zwiększające efektywność banków odpadów

Veda oferuje pomoc w konsultacjach w przypadkach przemocy seksualnej za pośrednictwem tweetów na swoim koncie na Twitterze.

Akty przemocy seksualnej, które mają miejsce wobec poszczególnych osób, mają nie tylko skutki fizyczne, psychiczne, ale także znaczące psychospołeczne.

Przeczytaj także:

Kurs robotyczny AWG umożliwiający tworzenie bardziej wyrafinowanych robotów z Korei Południowej

Fizycznie ofiary mogą doznać obrażeń, chorób przenoszonych drogą płciową, a nawet stracić życie.

Z psychologicznego punktu widzenia traumatyczne wydarzenia, które mogły mieć miejsce wielokrotnie, mogą skutkować depresją, strachem, zespołem stresu pourazowego (PTSD), samookaleczeniem lub myślami samobójczymi.

Przeczytaj także:

Ciężki wyrok otrzymany przez P. Diddy’ego za sprawy związane z handlem ludźmi w celach seksualnych i przemocą na tle seksualnym

Zaczynając od Twittera, Veda ostatecznie założyła KAKG. Założyła internetowy serwis konsultacyjny dla ofiar przemocy seksualnej.

Oprócz konsultacji on-line, KAKG towarzyszy potrzebującym klientom w badaniach na terenie całej Indonezji.

Według Astra.co.id w pierwszym roku 2020–2021 Veda i jego przyjaciele otrzymali 150 skarg.

Około 80 procent z nich to przypadki przemocy związanej z technologią. Dostęp do ich usług konsultacyjnych można uzyskać za pośrednictwem mediów społecznościowych KAKG na Instagramie i TikTok.

Adres KAKG na Instagramie to @advokatgender. Na tym koncie znajdują się informacje pozwalające uniknąć przypadków przemocy seksualnej. Veda zapewnia także kolektyw adwokatów, który zapewnia bezpłatne konsultacje prawne ofiarom przemocy/ molestowania seksualnego.

Sama Veda najwyraźniej doświadczyła przemocy seksualnej. W oparciu o obawy i doświadczenie adwokata wpadł na pomysł stworzenia programu, który ułatwiłby innym ofiarom uzyskanie pomocy prawnej.

Wytrwałość Vedy w byciu przyjaciółką ofiar przemocy seksualnej przyniosła jej nagrodę One Indonesia Awards w 2022 r.

Następna strona

Oprócz konsultacji on-line, KAKG towarzyszy potrzebującym klientom w badaniach na terenie całej Indonezji.



Zrodlo