Odprawa Ligi Mistrzów: Decydujący Duran, David pokonuje Real Madryt i klasyczny powrót Juventusu

Czasami w Lidze Mistrzów bajki się spełniają.

Drugiego wieczoru drugiej kolejki niezwykły zawodnik Aston Villi, Jhon Duran, będący super rezerwowym, skradł show, tworząc z ławki rezerwowych kolejny charakterystyczny element magii, aby poprowadzić swoją drużynę podczas jej pierwszego od 41 lat meczu u siebie w elitarnych rozgrywkach pucharowych Europy. po zwycięstwie 1:0 nad niemieckim gigantem Bayernem Monachium.

Bayern nie był jedynym, który w środę odpadł w wadze ciężkiej. Kanadyjski napastnik Jonathan David udowodnił różnicę, gdy Lille zdenerwowało Real Madryt tym samym wynikiem.

Gdzie indziej Liverpool rozwalił Bolonię, pokonując zwycięzcę 2:0 na Anfield, podczas gdy w Niemczech 10-osobowy Juventus pokonał RB Lipsk 3:2 w meczu, w którym padło więcej wartościowych bramek, niż można się spodziewać.

Oto najlepsze historie ze środowej akcji.

Bój się tego, uciekaj od tego – Jhon Duran mimo to przybywa

Czy przy tak wysokim poziomie wyników w dogasającym żarze meczu istnieje obecnie zawodnik światowego futbolu, który jest bardziej nieunikniony niż Jhon Duran?

Dwadzieścia minut przed końcem Unai Emery zastąpił Olliego Watkinsa Duranem. Dziewięć minut później strzelił światowej klasy gola, odpowiadającego jego pozornie ogromnemu talentowi, i zapewnił Villi drogę do zwycięstwa 1:0 nad Bayernem Monachium. To taki sam wynik, jak ostatni i jedyny raz, kiedy Villa grała z niemieckimi gigantami — w finale Pucharu Europy w 1982 roku.

Podczas gdy Duran odrywał się od środkowego obrońcy Bayernu Dayota Upamecano w pobliżu linii środkowej, środkowy obrońca Villi Pau Torres wykonał długie podanie w kanale pomiędzy Upamecano a Konradem Laimerem, prawym obrońcą Bayernu.

Piłka odbijała się i zwalniała, a przeciętny napastnik mógł dotknąć piłki, postawić się przed obrońcą przeciwnika i spróbować wprowadzić do gry swoich kolegów z drużyny. Ale jeśli jeszcze nie było to jasne, to teraz jest: Duran nie jest przeciętnym napastnikiem.

20-latek obserwował odbijającą się piłkę, a ścigający go Upamecano zauważył Manuela Neuera tuż za linią pola karnego.

Następnie jednym ruchem reprezentant Kolumbii obrócił się na prawej nodze i lewą ręką oddał strzał z półwoleja nad bramkarzem Bayernu z 30 metrów w stronę bramki.

To szósty gol Durana w sezonie, a pięć zdobył po wejściu na ławkę rezerwowych. Jak zbadał Sportowiecczasami jest trudny i zdystansowany, ale nie można odmówić mu niesamowitego talentu.

Film dla czytelników w Wielkiej Brytanii

Film dla czytelników z USA

David psuje ważną chwilę Endrickowi

Dominująca historia Realu Madryt w Lidze Mistrzów sprawia, że ​​rekordy klubowe w najbardziej prestiżowym turnieju europejskiej piłki nożnej nie są łatwo pobijane.
Jednak Endrick, który został najmłodszym zawodnikiem, który strzelił gola dla klubu w Lidze Mistrzów w zeszłomiesięcznym zwycięstwie 3:1 nad Stuttgartem, pobił kolejny rekord w drugiej kolejce.

18-letni napastnik został najmłodszym zawodnikiem, który rozpoczął mecz dla Realu Madryt w turnieju po szokującej porażce 1:0 z Lille w środę. Zastąpił Kyliana Mbappe w wyjściowym składzie Carlo Ancelottiego, przy czym Francuz był na tyle zdrowy, że mógł zaczynać na ławce rezerwowych, i przejął ten rekord od legendy klubu Raula, który posiadał go od 1995 roku.

Ajax

Jeśli można brać pod uwagę resztę czołowej piątki, może to być pierwszy z wielu rekordów pobitych przez Brazylijczyka na Santiago Bernabeu. Następny na liście jest Iker Casillas, uważany za najlepszego bramkarza w historii klubu, a za nim rodak Endricka i ulubieniec Złotej Piłki Vinicius Junior. Raphael Varane, który podczas swojego dziesięcioletniego pobytu w Madrycie zdobył cztery trofea Ligi Mistrzów, uzupełnia kwintet.

Ale jeśli ktoś słyszał o tym rekordzie, to Endrick, który najwyraźniej ma obsesję na punkcie historii futbolu. Kiedy został wybrany do gry dla Brazylii przeciwko Anglii na Wembley, Endrick nazwał zdobywcę Pucharu Świata Bobby’ego Charltona, który przeszedł na emeryturę w 1980 r., swoim idolem i inspiracją. W rezultacie jego koledzy z drużyny z Madrytu, w tym Anglik Jude Bellingham, nadali mu przezwisko „Bobby”.

Tego wieczoru nie mógł jednak pomóc Realowi Madryt, gdyż Lille zanotowało słynne zwycięstwo nad aktualnymi mistrzami Europy. Endrick został zmieniony wkrótce po przerwie za Mbappe, ale Francuz nie był w stanie anulować rzutu karnego strzelonego w pierwszej połowie reprezentanta Kanady Jonathana Davida.

David rozpoczął sezon w doskonałej formie pięcioma golami w sześciu meczach ligowych, a wraz z wygaśnięciem kontraktu latem przyszłego roku będzie na radarze niektórych z największych klubów w Europie.

Sesko i Conceicao organizują konkurs golazo

W pierwszych tygodniach lata przyszłość Benjamina Sesko groziła, że ​​będzie jedną z najważniejszych historii okna transferowego, zanim związał swoją najbliższą przyszłość z RB Lipsk, podpisując przedłużenie kontraktu do 2029 roku.

Był łączony z niektórymi z największych klubów Europy, w tym z Manchesterem United, Chelsea i Arsenalem w Premier League. Jeśli jesteś fanem jednej z tych stron, odwróć teraz wzrok. To jest to, co mogłeś mieć.

Lipsk padł ofiarą emocjonującego powrotu Juventusu na Red Bull Arena, ale Sesko rozpoczął mecz, rozdzierając serce włoskiej obrony. Jego partnerka w ataku Lois Openda podała ukośnie w stronę Słoweńca, a mierzący 180 cm frontman wyciągnął prawą stopę, aby idealnie amortyzować piłkę na jego drodze.

Bramkarz Juventusu Michele Di Gregorio, który później został wyrzucony z boiska za zagranie w polu karnym, zamknął pole karne, ale Sesko oddał strzał, który odbił się od poprzeczki i wpadł do bramki.

Jednak Sesko jeszcze nie skończył. Juventus wyrównał w drugiej połowie dzięki Dusanowi Vlahovicowi, ale Lipsk wykorzystał dodatkowego zawodnika i zdobył rzut karny, który 21-latek spokojnie minął Mattię Perina, który zastąpił Di Gregorio w siatce Juventusu. Niedługo potem Vlahovic odpowiedział mocnym uderzeniem z dystansu lewą nogą w 68. minucie.

A w Saksonii był jeszcze czas na jeszcze jednego wspaniałego gola. Francisco Conceicao, którego Juventus pozyskał latem z Porto, otworzył swoje konto w Lidze Mistrzów dla swojej nowej drużyny niesamowitym uderzeniem w pole karne, pokonując obrońcę Lipska Davida Rauma, a następnie wkraczając do domu zwycięzcy.

To był prawdziwy remis w Lidze Mistrzów.

Dwa rzuty karne, dwa gole samobójcze i dwóch sobowtórów z flagami

Był to pierwszy mecz Ligi Mistrzów u siebie w historii Girony i kibice będą usprawiedliwieni, jeśli na tę okazję upili się odpowiednio. Kiedy jednak asystenci sędziego wyprowadzili zawodników po obu stronach sędziego Ursa Schynera, kibice z Estadi Municipal de Montilivi w Gironie mogli pomyśleć, że najlepszy trunek Katalonii spowodował, że zobaczyli podwójną bramkę.

Po raz pierwszy w historii turnieju w drużynie sędziów asystentów znalazły się bliźniaki jednojajowe. Szwajcarski duet Marco i Benjamin Zucher wspierali Schynera w przegranej 3:2 Girony z Feyenoordem. Była to druga porażka w tylu meczach po porażce 1:0 z Paris Saint-Germain w końcówce pierwszej kolejki.

Jak się okazało, urzędnicy mieli już dość pracy.

David Lopez otworzył wynik dla Girony w 19. minucie, a cztery minuty później gol samobójczy Yangela Herrery zapewnił Feyenoordowi powrót do wyrównanej sytuacji. W ciągu 10 minut Feyenoord objął prowadzenie po podaniu Antoniego Milambo, a następnie otrzymał rzut karny po nieudanej próbie zagrania od tyłu.

Był to pierwszy z dwóch obronionych rzutów karnych tego wieczoru. Rzut karny Ayase Uedy został zatrzymany przez byłego bramkarza Tottenhamu Hotspur Paulo Gazzanigę przy bramce w Gironie.

Zawodnik Feyenoordu Timon Wellenreuther odwdzięczył się w 67. minucie, obronił uderzenie Bojana Miovskiego z 12 jardów. Kilka minut później Girona wyrównał po strzale Donny’ego van de Beeka, ale kataloński klub strzelił drugiego gola tego wieczoru po zdobyciu kolejnego dubletu po bramce Ladislava Krejci.

Po porażce 4:0 z Bayerem Leverkusen w pierwszym meczu Ligi Mistrzów, Feyenoord rozpoczął europejską kampanię na dobrej drodze. Girona ma jednak zero punktów po dwóch meczach i może pochwalić się hańbą wyrównania rekordu liczby bramek samobójczych straconych w jednym sezonie Ligi Mistrzów z trzema golami.

Atletico Madryt pogrążone jest w chaosie w Portugalii

Atletico Madryt: stabilny, odporny, stawiający na pierwszym miejscu obronę, prawda? Prawidłowy?

Odkąd Diego Simeone został menadżerem w 2011 roku, budował Atletico na obraz siebie jako zawodnika. Simeone był ciężko atakującym, nieustępliwym pomocnikiem, który walczył o każdą straconą piłkę, a sukcesy Atletico w ostatniej dekadzie w dużej mierze wynikały z tych czynników. Nic z tego jednak nie było widać, gdy Benfica rozbiła ich w środę 4:0.

Jeśli już, Atletico miało trochę szczęścia, że ​​było ich tylko czterech. Benfica strzeliła dwa rzuty karne po trafieniach Angela Di Marii i Orkuna Kokcu (pozostałe gole zdobyli Kerem Akturkoglu i Alexander Bah) i zgromadziła oczekiwaną liczbę bramek na poziomie 4,21 z 19 strzałów i 10 celnych. Dla kontrastu Atletico zanotowało xG wynoszące zaledwie 0,21 i w remisie nie oddało ani jednego celnego strzału na bramkę.

Jednak brak pośpiechu będzie prawdopodobnie tym, co najbardziej sfrustruje Simeone. Wygrali 29 pojedynków w porównaniu do 54 pojedynków Benfiki, przy 34% skuteczności. Przed meczem Atletico nie przegrało od 14 meczów i dziewięciu na wyjeździe. Być może to anomalia, ale Simeone nie odpuści tak szybko.