Odpowiedź Ericka Thohira po porażce reprezentacji Indonezji z Chinami

Środa, 16 października 2024 – 04:50 WIB

WIWAT – Dyrektor generalny PSSI, Erick Thohir, we wtorek 15 października oceni reprezentację Indonezji po porażce z Chinami na stadionie.

Przeczytaj także:

PSSI zostało odrzucone przez FIFA i AFC, gdy złożyło protest przeciwko kontrowersji wokół sędziego Ahmeda Al Kafa

Reprezentacja Indonezji przegrała z Chinami 1:2 w czwartym meczu trzeciej rundy eliminacji do Mistrzostw Świata 2026 w strefie Azji Grupy C.

Była to pierwsza porażka Indonezji w trzeciej rundzie po tym, jak w trzech poprzednich meczach pokonała Arabię ​​Saudyjską, Australię i Bahrajn.

Pochylony nad Chinami Erick Thohir będzie oceniał reprezentację Indonezji

Po tej porażce Erick po przybyciu do Indonezji przeprowadzi ocenę zawodników.

„Musimy nadal wspierać indonezyjską drużynę narodową, gdy wygrywa lub przegrywa” – powiedział Erick. „Po powrocie z Chin przeprowadzę ocenę” – napisał Erick na swoim Instagramie.

Reprezentacja Indonezji przegrała z Chinami 1:2, pozycja w grupie C nie uległa zmianie

W tym meczu Chiny objęły dwubramkowe prowadzenie w pierwszej połowie dzięki Baihelamu Abuduwaili w 21. minucie i Zhang Yuningowi w 44. minucie.

Następnie w drugiej połowie Indonezja dokonała szybkich zmian, wprowadzając kilku zawodników. Długo oczekiwany gol padł jednak dopiero w 86. minucie po strzale rezerwowego Thoma Haye.

Niestety, ten gol był jedynym golem, jaki drużynie Garudy udało się strzelić, po czym do końca meczu, włączając dziewięć minut doliczonego czasu gry, nie była już w stanie przebić się przez mocny mur obronny Chin.

To zwycięstwo było pierwszym punktem dla Chin po porażkach w poprzednich trzech meczach.

Z drugiej strony, poza pierwszą porażką w trzeciej rundzie, porażka ta przedłużyła także zły rekord biało-czerwonych, którzy nigdy nie wygrali z Chinami podczas gry w kraju za bambusową kurtyną.

Ta porażka nie zmienia pozycji obu drużyn w grupie C. Indonezja pozostaje na piątym miejscu z trzema punktami, wyprzedzając, różnicą bramek, znajdujące się na dole tabeli Chiny z tą samą liczbą punktów. Japonia, która zremisowała dzisiaj 1:1 z Australią na stadionie Saitama, nadal prowadzi w tabeli z 10 punktami.

Na sześć meczów do końca obie drużyny mają nadal szansę na bezpośrednie zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata 2026 jako zwycięzcy grupy i wicemistrzowie grupy lub awans do czwartej rundy zajmując trzecie i czwarte miejsce.

Piąte i szóste mecze trzeciej rundy zostaną rozegrane w listopadzie przyszłego miesiąca.

Indonezja rozegra dwa mecze u siebie z Japonią 15 listopada i Arabią Saudyjską 19 listopada, natomiast Chiny zagrają z Bahrajnem 14 listopada, a następnie u siebie z Japonią 19 listopada.