Nr 13 BYU pozostaje niepokonany po oszałamiającym meczu TD w końcówce meczu ze stanem Oklahoma

Zespół BYU nr 13, który w piątek rozpoczął rywalizację jako jedna z 11 niepokonanych drużyn FBS, pozostał niepokonany po dramatycznym zwycięstwie 38-35 nad Oklahoma State u siebie.

The Cougars (7-0, 4-0 Big 12) zdobyli zielone przyłożenie na 10 sekund przed końcem po podaniu z 35 jardów od rozgrywającego Jake’a Retzlaffa do skrzydłowego Dariusa Lassitera. Udało im się tym samym zakończyć passę 75 jardów, która trwała zaledwie 1:03, utrzymując nieskazitelny rekord BYU i utrzymując ich na szczycie Wielkiej 12-tki.

Zwycięska akcja nastąpiła po objęciu prowadzenia przez Oklahoma State na 1:13 przed końcem po podaniu z odległości 6 jardów od rozgrywającego Alana Bowmana do Brennan Presley, kończąc jazdę, która pochłonęła osiem minut czasu gry. Był to pierwszy raz, kiedy BYU przegrywało w czwartej kwarcie meczu w całym sezonie.

Cougars wpadli w kłopoty po trzech przechwytach w pierwszej połowie, w tym jednym po podaniu w formie triku, w którym odbijał Hinckley Ropati, ale w drugiej połowie wyprzedzili Cowboys 24-14. Retzlaff zakończył mecz z wynikiem 13 na 26 na 218 jardów, dwa przyłożenia i dwa przechwyty, a także kolejne szybkie przyłożenie i 81 jardów w pośpiechu. Biegacz drugiego roku, LJ Martin, zaliczył rekord w karierze 120 jardów w biegu i dwa przyłożenia, a Lassiter prowadził wszystkich łapaczy podających, zdobywając 129 jardów po sześciu złapaniach i zdobywając wynik w ostatniej sekundzie.

To był godny podziwu występ wyczerpanego stanu Oklahoma (3-4, 0-4 Big 12), który przegrał cztery mecze z rzędu i rozpoczął grę konferencyjną. Bowman, który pierwsze sześć meczów rozpoczynał na pozycji rozgrywającego, ten mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, a skinienie głową otrzymał student drugiego roku Garret Rangel. Rangel zaiskrzył, wykonując 6 z 9 rzutów na 51 jardów, przyłożenie i biegnąc na 77 jardów, ale pod koniec drugiej kwarty doznał kontuzji górnej części ciała podczas długiego biegu i nigdy nie wrócił na boisko.

The Pokes również nie mieli trzech najlepszych obrońców z powodu kontuzji. Zdobywca nagrody Doak Walker Award, Ollie Gordon II, przez większą część meczu był uderzany, ale mimo to udało mu się w szybkim tempie rzucić 107 jardów i w sumie trzy przyłożenia. Bowman wykonał 11 z 19 rzutów na 85 jardów, jedno przyłożenie i jeden przechwyt. Złapał nawet przyłożenie po triku na początku czwartej kwarty, ale obrona stanu Oklahoma nie była w stanie zapewnić sobie ostatniego zatrzymania.

Zespół BYU ma bilans 7:0 zaledwie drugi raz od 2001 roku i w sobotni poranek wywalczył pole position w wyścigu o tytuł Wielkiej 12, a jego nadzieje na dotarcie do College Football Playoff wciąż rosną. Według nich Cougars przystąpili do piątkowego meczu z 19-procentowymi szansami na osiągnięcie CFP Sportowiecprognoza play-offów.

Nr 9 Iowa State (6-0, 3-0 Big 12) i Texas Tech (5-1, 3-0 Big 12) to pozostałe niepokonane drużyny w rozgrywkach konferencyjnych; każdy wyjdzie na boisko w sobotę. Zespół Cougars uda się w przyszłym tygodniu do UCF, gdzie 9 listopada odbędzie się rywalizacja z nowym przeciwnikiem z Wielkiej 12., Utah.

(Zdjęcie: Rob Gray / Imagn Images)