Nowy rekord FIFA? Jeden zawodnik zdobywa 14 bramek! w meczu

LZwycięstwo Tadżykistanu nad Guamem (33-0) w kwalifikacjach do Pucharu Azji do lat 17 mogła się zapalić nowy rekord FIFA. Do przerwy wynik był już 17:0.

Vanuatu pokonało Mikronezję 46:0 na Igrzyskach Pacyfiku do lat 23 (2015), ale warto o tym pamiętać Mikronezja„do celów prawnych”, Nie jest uznawana przez FIFA.

Na poziomie absolutnym tak, Największym zwycięstwem jest nadal porażka Australii z Samoa Amerykańskim 31:0 w drodze na Mistrzostwa Świata w 2002 roku, w tym legendarnym meczu. Archiego Thompsonapobił rekord większości bramek strzelonych w jednym meczu (13 bramek).

Rekord, który, jeśli zignorujemy granicę wieku, mógł zostać pobity Mukhammad Nazriev (2008). El atakante del Istiklol Odkrył się strzelając 14 bramek!!! w 33-0 meczu z Guamem. Strzelił gola w minutach 5, 12, 22, 38, 49, 50, 55, 58, 66, 67, 73, 76, 82 i 83.

Nazriev został już wybrany „MVP” zawodów CAFA do lat 17 (Centralnoazjatycki Związek Piłki Nożnej) rok temu, w sierpniu 2023 r.