NorthEast United vs Chennaiyin: Bramka Wilmara Jordana pokonuje Chennaiyin 3:2 w emocjonującym meczu

Zwycięstwo pomogło drużynie Chennayin FC wspiąć się na piąte miejsce w tabeli punktów ISL. CFC ma obecnie siedem punktów po czterech meczach. NorthEast spadł na ósme miejsce z pięcioma punktami w tylu meczach.

Chennaiyin FC zaliczył spektakularny powrót i zapewnił sobie zwycięstwo 3:2 z NorthEast United FC w ekscytującym meczu Indian Super League (ISL) 2024-25 na stadionie Indiry Gandhi Athletic w Guwahati. Ten pięciobramkowy thriller zapoczątkował wznowienie sezonu India Super League po październikowej przerwie na mecze międzynarodowe, a obie drużyny pokazały imponującą skuteczność w ataku.

Pierwsza połowa: dynamiczny początek

NorthEast United vs Chennaiyin: Wczesne prowadzenie Highlanders

Gospodarze, NorthEast United FC, naładowani mocnym wsparciem, rozpoczęli mocno. Ich szybki kontratak zakończył się, gdy Parthib Gogoi znalazł Nestora Albiacha w polu karnym, co pozwoliło hiszpańskiemu pomocnikowi zapewnić Highlanders prowadzenie już w pięć minut po rozpoczęciu meczu.

Wyrównywacz drużyny Chennaiyin FC

W meczu trwała zacięta walka o dominację w środku pola, a obie drużyny stworzyły sobie wiele okazji. Lukas Brambilla i Connor Shields z Chennaiyin FC wykazali się wyjątkową współpracą z Farukhiem Choudhurym i Irfanem Yadwadem, co zaowocowało wieloma okazjami. Ich wysiłki opłaciły się, gdy Shields wykonał wyjątkowy rzut rożny, który trafił Wilmara Jordana. Kolumbijski napastnik strzelił głową w wyrównującej bramce dla Chennaiyin FC w 25. minucie.

Przewaga karna

Wykorzystując dynamikę, Chennaiyin FC podkręciło tempo. W 34. minucie faul Michela Zabaco na Ryanie Edwardsie zakończył się rzutem karnym. Lukas Brambilla bezbłędnie wykonał rzut karny, zapewniając Marinie Machans prowadzenie.

Druga połowa: przypieczętowanie zwycięstwa

Wilmar Jordan uderza ponownie

Druga połowa pod względem intensywności odzwierciedlała pierwszą. W 51. minucie Wilmar Jordan wykorzystał błąd w defensywie NorthEast United FC i podwoił prowadzenie Chennaiyin FC, zaskakując obrońców, którzy spodziewali się sygnalizacji spalonego.

Odpowiedź NorthEast United

Pomimo kontrolowania posiadania piłki w drugiej kwarcie, NorthEast United miało trudności ze stworzeniem klarownych sytuacji. Owen Coyle strategicznie wprowadził Elsinho, aby wzmocnić pomocnik Chennaiyin FC.

Późny dramat i zakończenie

Wyrzucenie Laldinliany Renthlei z boiska w 83. minucie po drugiej żółtej kartce dodało napięcia w ostatnich chwilach. Zespół NorthEast United znalazł ratunek, gdy Irfan Yadwad faulował w polu karnym Alaaeddine Ajaraie. Ajaraie wykorzystał rzut karny w 89. minucie, zdobywając piątego gola w sezonie. Niemniej jednak Chennaiyin FC skutecznie obronił prowadzenie, zdobywając wszystkie trzy punkty.