Neymar powraca 371 dni później… w meczu z dwoma hat-trickami!

Piłka nożna przynosi szczęście. Neymar da Silva Santos Júnior (Mogi das Cruzes, 1992) powraca. „Najbardziej kocham w życiu grę w piłkę nożną. Każdego dnia cierpię, że nie mogę tego robić. To właśnie boli najbardziej” – wyznał „Ney”, ogłaszając swój powrót.

Powrót, który jest teraz realny. Były zawodnik Santosu, Barcelony i PSG pojawił się ponownie 371!!! dni później. 18 października 2023 roku w przegranej przez Brazylię z Urugwajem (2:0) Doznał najpoważniejszej kontuzji w swojej karierze: zerwał więzadło krzyżowe przednie i łąkotkę w lewym kolanie.

Kazano czekać. Trudno było dostrzec światełko w tunelu, ale Neymar pojawił się ponownie ze zwycięstwemnte Al Ain (4-5), aktualny mistrz, w Pucharze Azji. Trwała 77. minuta kiedy Brazylijczyk z bilansem 3-5 na tablicy wyników, zastąpił Nassera Al Dawsariego.

Warto pamiętać, że były zawodnik Barcelony może grać jedynie w Lidze Mistrzów i Pucharze Ligi Mistrzów, gdyż Al Hilal wykorzystując długotrwałą kontuzjęnie zarejestrował go w Lidze w celu podpisania ośmiu cudzoziemców, którzy ukończyli 23. rok życia, których ma na liście płac: Bono, Lodi, Koulibaly, Cancelo, Ruben Neves, Milinkovic-Savic, Malcom i Mitrovic.

Neymaraktórego skład został zredukowany do 10 z powodu wyrzucenia Ala Bulayhiego w 82. minucie, Prawie zdobył bramkę w 87. minucie po strzale dośrodkowanym, który minął słupek.

Mecz przejdzie do historii jako kamień milowy poza „Neyem”: Były dwa hat-tricki, po jednym na drużynę. Soufiane Rahimi z Al Ain i Salem Al Dawsari, dawniej Villarreal, z Al Hilal.

Na podkreślenie w Al Hilal zasługuje także bramka, która otworzyła wynik, dzieło exrojiblanco Renana Lodi. Brazylijczyk otrzymał od Mitrovicia i w 26. minucie podwyższył na 0:1 po dośrodkowaniu. Inny „stary znajomy” LaLigi, Joao Cancelo, asystował Milinkovic-Savicowi w drugiej kwarcie.