Nebraska, która kręciła się w pobliżu stanu Ohio, może osiągnąć nowy poziom – i kwalifikowalność do gry w kręgle

COLUMBUS, Ohio — Ponownie pobici, ale nie pokonani, piłkarze z Nebraski opuścili szatnię w sobotę na stadionie Ohio i udali się w stronę listopada z tą samą pozycją co rok temu, 5-3, ale tym razem postanowili zrobić coś innego.

Coś, co ostatni raz wydarzyło się 15 lat temu. Huskers zamierzają zakończyć sezon zasadniczy serią zwycięstw i przenieść impet do meczu w kręgle.

W sobotę nie wycofali się z meczu przeciwko nr 4 w stanie Ohio. Przed 104-830 kibicami, którzy w ostatnich minutach rzucali na boisko butelki z wodą, pojemniki z alkoholem i co najmniej jeden kubek z serem w proteście przeciwko rzucie karnemu przeciwko drużynie Buckeyes, drużyna Nebraska przez większą część meczu grała lepiej niż Ohio State. 17 porażka.

Czy ufasz Huskersom? Oto jest teraz pytanie. Ponieważ jeśli tak się stanie, istnieją powody, aby sądzić, że mogą wygrać jeden lub wszystkie z czterech ostatnich meczów. Rok po tym, jak Nebraska dobiegła do mety z czterema porażkami z rzędu, drużyna ta ma okazję złożyć oświadczenie na temat swoich postępów po 20 meczach pod wodzą trenera Matta Rhule’a.

I tak, Huskerzy w to wierzą. Rhule widział to przed rozpoczęciem meczu w Columbus.

„Nie musiałam być cheerleaderką” – powiedział. „Oni mówili: «Zejdź z drogi»”.

Stan Ohio przetrwa: co to oznacza dla Buckeyes, Huskers?

Rhule widział chwile takiej determinacji w Nebrasce. Ale nigdy przez cztery kwarty. Powiedział, że po raz pierwszy na swojej zmianie Nebraska grała z nastawieniem na mistrzostwo.

„Nie mógłbym być bardziej dumny z tego, dokąd zmierzamy” – powiedział rozgrywający pierwszego roku Dylan Raiola.

Spojrzenie oczami defensywnego końca Ty Robinson opowiedział historię niewyjaśnioną przez kolejne straty na drogach, tyleż różne, co bolesne. Robinson powiedział, że przez sześć lat spędzonych w Nebrasce nigdy nie był bardziej dumny niż w sobotę, gdy mógł zaprezentować kierunek, w jakim zmierza Huskers.

„To jest prawdziwy zespół” – powiedział Robinson.

Jeśli to była prawdziwa Nebraska – a tygodniowa porażka 56-7 z Indianą była anomalią – to zapnij pasy i wybierz się na przyjemną przejażdżkę przez następne pięć tygodni.

Nebraska może zakwalifikować się do gry w kręgle, co jest główną przeszkodą, po zwycięstwie u siebie z UCLA w ciągu sześciu dni. Następnie odbędą się wyjazdy do USC, niepokonanego w swojej historii przeciwko Nebrasce i Iowa. W międzyczasie Wisconsin, niepokonany przez Huskers od 12 lat, odwiedza Memorial Stadium.

Więc tak, Nebraska może wypędzić długą listę demonów, zanim kalendarz przesunie się na grudzień.

A dlaczego nie? Przyniósł jeden gol, jedną bramkę i jedną nieudaną okazję w czerwonej strefie po zdobyciu w sobotę największego zwycięstwa w tym programie od 2001 roku przeciwko Oklahomie.

„Rź dalej to drzewo” – powiedział obrońca MJ Sherman. „Pewnego dnia upadnie”.

Malcolm Hartzog Jr. (7) z Nebraski przechwycił Willa Howarda z Ohio w trzeciej kwarcie ostatecznej porażki Huskers. (Adam Cairns / Columbus Dispatch / USA Today za pośrednictwem obrazów Imagn)

Rhule powiedział, że opuścił The Horseshoe niezadowolony i zadowolony, ale „spełniony”.

„Spodziewaliśmy się, że przyjedziemy tutaj i wygramy mecz” – powiedział. „Spodziewaliśmy się zwycięstwa. Nie jesteśmy tu po to, żeby przegrać. Jesteśmy Uniwersytetem Nebraski.”

Zaczęło się złowieszczo, gdy Kwinten Ives przerwał pierwszy gwizdek. Nebraska rozpoczęła grę od linii 9 jardów, a Raiola po raz pierwszy dotknął ziemi, próbując podać piłkę Dantemu Dowdellowi. Dwie sztuki później Raiola został zwolniony, a Brian Buschini uderzył łódką. Ohio State zaczęło się od Nebraski 36.

Jednak oczerniana w zeszłym tygodniu obrona Nebraski zdołała zatrzymać się po czwartej próbie, gdy Sherman, wokalista transferu z Gruzji, zmierzył się z TreVeyonem Hendersonem na zapleczu po porażce. Jeśli Sherman nie przesłał wiadomości, z pewnością zrobił to Jimari Butler, źle radząc sobie z lewym wślizgiem zastępczym drużyny Ohio State.

W rzeczywistości Czarne Koszule często radziły sobie z potężnym atakiem stanu Ohio. Nebraska wyprodukowała pięć serii z trzema trafieniami i utrzymała Buckeyes na poziomie 1 z 10 po trzecich upadkach. Stan Ohio zyskał 2,1 jarda na pośpiech. Rzuty punktowe Willa Howarda do Carnella Tate’a i Jeremiaha Smitha w pierwszej połowie stanowiły 100 z 285 jardów Buckeyes ogółem.

Wielkie sztuki uratowały stan Ohio.

Mimo to Nebraska była bardziej konsekwentna. Raiola padł na ziemię, pobiegł na odległość 38 jardów i zdobył pierwszą z trzech bramek Johna Hohla. Hohl, który od 20 września nie zdobył ani jednego gola z gry, trafił z 39, 54 i 47 jardów.

Huskers nabrali pewności siebie i zdominowali trzecią kwartę. Raiola nie trafił jednak w Jahmala Banksa, który miał duże szanse na przyłożenie po jeździe zakończonej puntem. A Dowdell nie mógł przeskoczyć stosu po czwartym skoku z linii pierwszego jarda.

Dowdell znalazł się w polu końcowym i po czwartej minucie czwartej kwarty zdobył 74-jardowe uderzenie. Nate Boerkircher przyjął podanie od Raioli i zdobył dwa punkty. Nebraska prowadziła 17:14. Stadion ucichł.

Jak to robią zespoły na poziomie mistrzowskim, odpowiedział Ohio State. Na koniec Nebraska objęła prowadzenie na 3:43 przed końcem i miała szansę na monumentalne zwycięstwo. Raiola, kontuzjowany podczas poprzedniej jazdy, wyłonił się z namiotu kontuzji. Chciał tego, powiedział Rhule.

Debris wypadł z siedzeń po wezwaniu do celowania przeciwko obrońcy stanu Ohio, Arvelowi Reese’owi na Banks.

Scena zrobiła się dzika.

Raiola nie mógł jednak dostać się do środka pola. Strażnik Justin Evans został ukarany za falstart. Dwa podania do biegacza Emmetta Johnsona straciły dystans. Jordan Hancock przechwycił Raiolę na 3. i 19. secie na 76 sekund przed końcem.

Och, tak blisko.

„Mamy dwie możliwości wyjścia z tej straty” – powiedział Sherman. „Możemy tu siedzieć i się dąsać, albo możemy z tego wyrosnąć. Czuję, że jesteśmy na dobrej drodze, aby z tego wyrosnąć.

Sesja medialna Rhule’a po meczu przypominała ustną rozprawę doktorską. Mówił przez 19 minut, odrzucając pomysł szybkiego zejścia ze sceny, podczas gdy władze szkoły patrzyły, jak czarterowy lot Huskersów z Ohio czekał.

Powiedział, że Huskers dorastali w sobotę. Rhule przedstawił serię stwierdzeń na temat swojej metody budowania programu.

„Próbujemy zbudować coś zrównoważonego” – powiedział Rhule. „Może to się uda. Może tak się nie stanie.

Rhule powiedział, że kibice i przedstawiciele mediów obserwowali, jak inni trenerzy przychodzą i odchodzą.

„To nie zadziałało. Próbuję więc w inny sposób.”

Wydawało się, że ta gra reprezentuje coś ważnego.

„Dla tych z nas, którzy wierzą w długą drogę” – powiedział Rhule – „trudna droga, dla tych z nas, którym nie przekazano nam rzeczy, dla tych z nas, którzy wierzą w budowanie, mam nadzieję, że podczas ich rozczarowani, są dumni z tego, co zobaczyli.”

Rhule powiedział, że rzucił wyzwanie Huskers po porażce i zmierzyli się z UCLA tam, gdzie zakończyli grę w sobotę.

„Jeśli wyruszymy tam w przyszłym tygodniu i znów będziemy liderem” – powiedział – „to wszystko na nic. To jest krok. Musi być tu, gdzie jesteśmy teraz – grać w ten sposób co tydzień.

Kilku Łuskawców stwierdziło, że spodziewają się, że końcowy odcinek zdefiniuje tych Łuskarzy.

„Spodziewam się, że w listopadzie będziemy zespołem, którym jesteśmy dzisiaj”, powiedział Sherman, „ale nawet lepszym”.

Nadal rąbią drzewo. Któregoś dnia, może w następnym miesiącu, spadnie.

(Zdjęcie na górze: Adam Cairns / Columbus Dispatch / USA Today za pośrednictwem Imagn Images)