Nazywając Herindrę odpowiednią osobą na stanowisko szefa BIN, Qodari ujawnia 4 powody

Czwartek, 17 października 2024 – 12:29 WIB

Djakarta – RI DPR zatwierdziła właśnie nominację wiceministra obrony M. Herindry na stanowisko szefa Państwowej Agencji Wywiadu (BIN). Herindra zastępuje Budiego Gunawana (BG), który wcześniej pełnił funkcję szefa BIN.

Przeczytaj także:

Na posiedzeniu plenarnym DPR Herindra legalnie zostaje szefem BIN, zastępując Budiego Gunawana

Dyrektor wykonawczy Indo Barometer, M. Qodari, uważa, że ​​mianowanie generała broni (Purn) TNI Muhammada Herindry na stanowisko szefa Państwowej Agencji Wywiadowczej (BIN) jest właściwym krokiem. Istnieją co najmniej cztery powody, dla których Herindra nazywana jest właściwym przywódcą BIN

Dyrektor wykonawczy Indo Barometer, M Qodari w prezentacji wyników ankiety

Przeczytaj także:

10 miesięcy wstecz na stanowisku ministra. Rzuć okiem na osiągnięcia ministra rolnictwa Amrana Sulaimana

Po pierwsze, Herindra ma wystarczające doświadczenie wojskowe, dlatego uważa się go za właściwą osobę do opracowania BIN w przyszłości.

„Uważam, że nominacja pana Herindry była bardzo właściwa, biorąc pod uwagę kilka aspektów. Najpierw był najlepszym kadetem Akademii Wojskowej, był Adhi Makayasa i Tri Sakti Wiratama. „A więc był najlepszym absolwentem Akademii Wojskowej w 1987 r.” – stwierdził Qodari, czwartek, 17 października 2024 r.

Przeczytaj także:

Najpopularniejsze: Kandydaci na ministerstwa z Prabowa zebrani w Hambalang, Zagraniczni turyści Misjonarze z Nyambi

Po drugie, powiedział Qodari, Herindra ma bardzo wszechstronne doświadczenie przywódcze, zwłaszcza na polu wojskowym. Stało się to dla Herindry podstawą do odczytywania sytuacji społeczeństwa w terenie i reagowania na zmiany środowiskowe, zarówno w skali globalnej, regionalnej, jak i krajowej.

„Jego doświadczenie na stanowiskach wojskowych jest bardzo kompletne, łącznie z pełnieniem funkcji dowódcy Regionalnego Dowództwa Wojskowego Siliwangi. „Dlatego dowódca wojskowy wymaga od przywódcy zrozumienia różnych sytuacji i warunków na danym obszarze, w tym aspektów społecznych i politycznych uzyskanych z wywiadu” – powiedział Qodari.

Po trzecie, Qodari powiedział, że Herindra była osobą zaufaną Prezydenta-elekta Prabowa Subianto, ponieważ wspólnie kierował Ministerstwem Obrony.

Qodari uważa stanowisko szefa BIN za bardzo ważne i strategiczne. Dlatego musi go obsadzić ktoś zaufany i lojalny.

„Jest osobą godną zaufania Pak Prabowo, co udowodnił jako wiceminister obrony narodowej, a to jest bardzo ważne, bo szef BIN musi być lojalny wobec prezydenta” – powiedział Qodari.

„Głównym użytkownikiem BIN jest prezydent i dlatego wszelkie informacje przekazywane Prezydentowi przez BIN muszą być dokładne i rzetelne. Warunkiem jest lojalność szefa BIN wobec prezydenta” – dodał.

Po czwarte, Qodari ocenił Herindrę jako wyższą rangą postać wojskową, która była doświadczona, szanowana i posiadała rozległe sieci kontaktów i komunikację z różnymi stronami.

„Pak Herindra to wysoka ranga postać w świecie wojska i bezpieczeństwa, co zapewni mu autorytet w podejmowaniu decyzji oraz w budowaniu sieci i komunikacji z różnymi stronami” – powiedział.

Herindra, kandydatka na szefa Państwowej Agencji Wywiadowczej (BIN) w DPR, spełniająca wymogi egzaminu

Herindra, kandydatka na szefa Państwowej Agencji Wywiadowczej (BIN) w DPR, spełniająca wymogi egzaminu

Dzięki jego rozległej sieci kontaktów, stwierdził Qodari, ułatwia to pracę Herindry jako szefa BIN i uważa się, że jest on w stanie dobrze wykonywać swoje obowiązki i wnosić najlepszy wkład dla narodu i państwa.

„W istocie pan Herindra ma również wielu przyjaciół, jego sieć kontaktów jest szeroka, co pomoże mu w późniejszym wykonywaniu obowiązków szefa BIN” – wyjaśnił Qodari.

„Jestem optymistą, że pan Herindra z powodzeniem wypełni swoje obowiązki jako szef BIN i wniesie najlepszy wkład dla prezydenta i kraju” – podsumował Qodari.

Następna strona

Po trzecie, Qodari powiedział, że Herindra była osobą zaufaną Prezydenta-elekta Prabowa Subianto, ponieważ wspólnie kierował Ministerstwem Obrony.

Następna strona



Zrodlo