Nawyk, który powinieneś wyeliminować z zajęć swoich dzieci, aby uniknąć napadów złości: dotyczy także dorosłych

Jeśli jesteś ojcem lub mamą, na pewno słyszałeś, jak mówisz, że „jedzenia nie wyrzuca się”, „jeśli brzuch boli od jedzenia warzyw, boli też od jedzenia lodów” lub „Jeśli nie zjesz tego teraz, zjesz to na przekąskę”.

Możliwe jest nawet, że te zwroty powiedzieli Ci Twoi rodzice. I tak, wszyscy mamy je w pamięci, ponieważ zawierają prawdę: nie bawisz się jedzeniem. Tak naprawdę jest dla nas niezbędny, bo daje nam energię niezbędną do stawienia czoła dniu.

Jednakże, chociaż istnieją bardzo soczyste rzeczy, jeśli chodzi o jedzenie, prawda jest taka, że ​​czasami jedzenie może nas bardziej zatrzymać niż pobudzić. A jeśli nie będziemy przestrzegać zbilansowanej diety, jeśli nie spożywamy pewnych, absolutnie niezbędnych składników odżywczych, możemy grać przeciwko naszemu ciału.

RADZIĆ SOBIE

Obraz posiłku z przyjaciółmi w restauracji

Z pewnością zauważyłeś kiedyś, że jeśli nie jesz wystarczająco dużo lub jesz „źle” przez kilka dni, Twój nastrój i emocje są zupełnie inne. I nie tylko to, ale także mniej odpoczywasz.

Cóż, tak, dzieje się tak dlatego, że nasze emocje, nasz umysł i mózg są całkowicie powiązane z tym, co jemy. I to nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci.

Zwróć szczególną uwagę, ponieważ możliwe jest, że napady złości, które mają Twoje maluchy, mają wiele wspólnego z nawykami. gazety, do których jesteś przyzwyczajony.

Nawyk, który powinieneś wyeliminować z rutyny swoich dzieci

María Luisa Ferreros jest psychologiem, a także autorką książki „Powiedz mi, co ona je, a powiem ci, jak się zachowuje”, odwiedziła „La Tarde”, aby ujawnij nam pewne typowe zachowania, które zaobserwowałeś podczas konsultacji.

Przez ponad 20 lat swojej pracy obserwował, jak dzieci wpadały w napady złości i zachowywały się bardziej agresywny tuż przed posiłkami. Stopniowo odkrywał, że wiele z nich miało związek z tym, co jedli na przekąski lub śniadanie.

Na przykład, jeśli zjedli bułkę, po pewnym czasie mieliby epizod buntu. I w zależności od tego, co jedzą, „jeden będzie bardziej niespokojny niż drugi, będzie bardziej nadpobudliwy i podatny na napady złości. Dzieci wkrótce zaczynają budować, co ma na nie większy wpływ, a ponadto istnieje ważny związek pomiędzy jelitami, mózgiem i emocjami. Neuroprzekaźniki odpowiedzialne równowagi emocjonalnej powstają w jelitach” – zaczął wyjaśniać.

Zrodlo