National Weather Service publikuje wideo przedstawiające straszliwą falę huraganu Milton

Huragan Milton, burza o coraz większych rozmiarach, zepchnie duże fale oceanu na zachodnie wybrzeże Florydy.

W odpowiedzi biuro National Weather Service w Tampa Bay opublikowało zwięzły, surowy film pokazujący konsekwencje zbliżającego się huraganu, który wykorzystał ciepłe wody i sprzyjające warunki do nasilenia się i przekształcenia w potworny cyklon.

„Będziemy świadkami historycznej, zagrażającej życiu fali sztormowej” – mówi meteorolog Christianne Pearce w filmie opublikowanym w Internecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Dlaczego nie można prognozować pogody zbyt daleko w przyszłość

Po 20 sekundach Pearce pokazuje średnią wysokość fali sztormowej powstałej po niedawnym huraganie Helene, która znajdowała się nad głowami większości ludzi na wysokości siedmiu stóp. Następnie meteorolog pokazuje 3-metrowy wzrost spodziewany dla południowo-zachodniej Florydy, czyli wysokość większości sufitów w domach. Wreszcie w ciągu jednej minuty Pearce pokazuje oczekiwaną falę o wysokości od 3 do 5 stóp w miejscu, w którym oko burzy – gdzie wokół oka krążą najsilniejsze wiatry huraganu – dociera na ląd, wraz z obszarami bezpośrednio na południe od miejsca wyjścia na ląd.


Oferty Prime Day, w których możesz robić zakupy już teraz

Produkty dostępne do zakupu tutaj za pośrednictwem linków partnerskich są wybierane przez nasz zespół handlowy. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem linków na naszej stronie, Mashable może otrzymać prowizję partnerską.


Zmienna prędkość światła

„Piętnaście stóp do naszego dachu”.

„Nasz dach wynosi piętnaście stóp” – mówi Pearce, wskazując na szczyt biura obsługi pogodowej w Tampie, jednocześnie wzywając ludzi, aby zastosowali się do nakazów ewakuacji.

Trasa burzy może nieznacznie zmienić się w ciągu nadchodzących dwóch dni, ale ogólny obraz jest jasny. Zachodnie wybrzeże środkowej Florydy będzie świadkiem historycznej burzy. Prawdopodobnie dotrze na ląd w środę wieczorem.

„Jeśli burza utrzyma się na obecnym kursie, będzie to najgorsza burza, jaka nawiedzi obszar Tampy od ponad 100 lat” – dodał. Narodowa Służba Meteorologiczna podała.

Chociaż na powstawanie silnych huraganów wpływa wiele czynników (przeciwne wiatry, które mogą rozbijać burze, wilgotne lub suche powietrze itp.), istotny wpływ ma wysoka temperatura powierzchni morza przekraczająca 27 stopni Celsjusza. Naukowcy zajmujący się burzami wyjaśniają, że ciepłe oceany działają jak paliwo do silników odrzutowych podczas huraganów. Dzieje się tak dlatego, że cieplejsze oceany napędzają burze tropikalne, ponieważ więcej wody w naturalny sposób wyparowuje do powietrza, dając burzom energię i wilgoć, aby się nasiliły. Co najważniejsze, oceany, które pochłaniają większość ciepła wytwarzanego przez spalanie paliw kopalnych, nieustannie się ocieplają.

Dziś Atlantyk prawdopodobieństwo wystąpienia huraganów jest już dwukrotnie większe przekształcić się z łagodnej burzy w poważny huragan.



Zrodlo