Następny składany Galaxy Z Flip firmy Samsung może mieć wyświetlacz z wbudowanym głośnikiem: raport

Nadchodzący składany telefon Samsung Z Flip w kształcie muszli może być wyposażony w inny rodzaj głośnika dousznego, który umożliwi użytkownikom prywatne odbieranie połączeń nawet po złożeniu. Obecnie użytkownicy mogą odbierać połączenia na Galaxy Z Flip 6 wyłącznie przy użyciu głośnika telefonu, gdy jest on zamknięty, co uniemożliwia zachowanie prywatnego charakteru połączenia i wymaga od użytkownika otwarcia klapki, aby odebrać połączenie prywatnie. Samsung i LG podobno pracują nad nowym rozwiązaniem, które, miejmy nadzieję, ominie tę przeszkodę i pomoże stworzyć więcej miejsca na inne komponenty smartfona.

Według koreańskiego serwisu informacyjnego, Reszta dziennikaSamsung współpracuje z firmą LG nad opracowaniem nowego rodzaju wyświetlacza, który zastąpi zwykły głośnik douszny spotykany we wszystkich typach smartfonów. Rozwój dotyczy jednak głównie urządzeń składanych, zwłaszcza modeli z klapką, które obecnie wymagają całkowitego otwarcia, aby móc prywatnie odbierać połączenia.

Według doniesień nowy wyświetlacz, nad którym obecnie trwają prace, będzie wykorzystywał technologię piezoelektryczną do wibrowania ekranu w celu wytworzenia dźwięku. W idealnym przypadku technologia ta powinna działać wystarczająco dobrze, aby zastąpić głośnik douszny, który jest obecny za dziurkowanymi wyświetlaczami we wszystkich dzisiejszych smartfonach.

Z raportu wynika, że ​​ten głośnik piezoelektryczny będzie osadzany w wyświetlaczu warstwowo i dzięki temu nie będzie wymagał żadnego dodatkowego wyposażenia. Mówi się, że połączenie obu elementów zmniejsza potrzebę stosowania dedykowanego głośnika dousznego, który może zajmować miejsce za wyświetlaczem w górnej części smartfona. Zrobiłoby to miejsce na inne komponenty, co zawsze jest dobre, biorąc pod uwagę ograniczenia przestrzenne w większości składanych modeli z klapką.

Badacze wyjaśniają, że zintegrowanie tej technologii głośników z wyświetlaczem na obudowie umożliwia wykorzystanie dwóch różnych źródeł dźwięku, dzięki czemu użytkownicy po raz pierwszy mogą przyłożyć ucho bezpośrednio do wyświetlacza na obudowie i prywatnie odbierać połączenia.

Zastosowanie technologii piezoelektrycznej nie jest niczym nowym. Xiaomi Mi Mix był pierwszą marką, która wprowadziła tę technologię do produkcyjnego smartfona już w 2016 roku. W urządzeniu (które trafiło do sprzedaży tylko w Chinach) zamiast tradycyjnego przedniego panelu zastosowano piezoelektryczny, akustyczny, ceramiczny głośnik, a także ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy. -zwrócony w stronę czujnika podczerwieni w dążeniu do wyeliminowania ramki (przynajmniej w górnej części smartfona).

Aparat do selfie został dziwnie umieszczony w grubej ramce na dole, aby zapewnić niezakłócone oglądanie z góry. Telefon miał także ceramiczny panel tylny. Telefon w końcu dotarł do Indii w postaci Mi Mix 2, który niestety pominął nową technologię głośników i zdecydował się na tradycyjną.

Zrodlo